W Kolumbii Brytyjskiej trwa zagadka budżetowa FIFA

W Kolumbii Brytyjskiej trwa zagadka budżetowa FIFA

Premier twierdzi, że zobowiązuje się dostarczać Brytyjczykom pełne raporty gospodarcze, umowy i budżety „w zakresie, w jakim pozwalają na to nasze umowy z FIFA”.

Minister NDP odpowiedzialna za planowanie BC w związku z Mistrzostwami Świata FIFA 26 nie jest jeszcze gotowa do ujawnienia szacunkowych kosztów, ponieważ stwierdziła, że ​​urzędnicy byli zaskoczeni, gdy FIFA zaplanowała siedem meczów w BC Place.

Pracownicy minister turystyki, sztuki, kultury i sportu Lany Popham odmówili umówienia się na rozmowę, twierdząc, że jest ona „niedostępna”. Zamiast tego przesłali oświadczenie składające się z 245 słów, w którym stwierdzili, że hrabstwo jest zajęte aktualizacją prognoz kosztów. Dwukrotnie wspomniałem, że BC dostało więcej niż oczekiwano pięciu meczów, kiedy harmonogram został opublikowany 4 lutego.

Jednak współprzewodniczący komitetu gospodarzy Seattle powiedział latem zeszłego roku, że trwają już prace nad planem zorganizowania na Lumen Field maksymalnie ośmiu meczów.

Maya Mendoza Ekstrom, dyrektor operacyjna Seattle Sounders, Na posiedzeniu członków Rady Miasta Seattle w dniu 3 sierpnia Seattle spodziewało się od trzech do ośmiu meczów.

„Ale w pewnym sensie planujemy mieścić się w przedziale od czterech do sześciu” – powiedział Mendoza-Ekstrom.

FIFA ogłosiła 4 lutego sześć meczów dla Seattle.

Kiedy FIFA wybrała Vancouver na jedno z 16 krajów-gospodarzy w czerwcu 2022 r., rząd NPR pierwotnie oszacował, że będzie to kosztować podatników od 240 do 260 mln dolarów.

Na początku 2023 r. rząd NDP przekazał miastu Vancouver odpowiedzialność za koszty w wysokości 230 mln dolarów, wraz z upoważnieniem do nałożenia 2,5% podatku od zakwaterowania do 2030 r. Prowincja nie ogłosiła, ile wyda na renowacje BC Place.

W marcu ubiegłego roku FIFA rozszerzyła turniej z 80 do 104 meczów. Zamiast dzielić Vancouver i Toronto na 10 meczów według poprzedniego systemu, FIFA przyznała Vancouver siedem meczów, a Toronto sześć.

READ  Czy Vancouver Canucks powinno ponownie pozyskać Brandona Suttera?

W raporcie z 26 lutego dla rady miasta Toronto ustalono budżet na 380 milionów dolarów, czyli znacznie powyżej zakładanych na 2018 rok 30–45 milionów dolarów. Urzędnicy rządowi Kolumbii Brytyjskiej byli jednak ostrożni. „Plany i koszty są wciąż opracowywane i udoskonalane wspólnie z partnerami” – głosi część budżetu BC z 22 lutego dotycząca trzyletniego funduszu awaryjnego o wartości 10,6 miliarda dolarów.

Premier David Eby powiedział reporterom w poniedziałek w Wiktorii, że zobowiązuje się dostarczać Brytyjczykom pełne raporty gospodarcze, umowy i budżety „w zakresie dozwolonym przez nasze umowy z FIFA i z zastrzeżeniem wszelkich innych ograniczeń, które mogą na nas nałożyć strona trzecia”. kraj.” impreza.”

Przed wyborem na stanowisko MLA Vancouver-Point Grey w 2013 r. Eby był prawnikiem-aktywistą, który pracował w Pivot Legal Society i British Columbia Civil Liberties Association. Pomógł redagować raport z 2007 r. na temat wpływu igrzysk olimpijskich na Sojusz Społeczny, który zawierał część krytykującą prowincję i gminy za utrzymywanie w tajemnicy wydatkowania środków publicznych na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver w 2010 r. W październiku 2022 r., miesiąc przed zastąpieniem Johna Horgana jako premier odmówiła. Rząd NDP finansuje starania o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2030 roku.

Zarówno BC Pavilion Corporation (PavCo), korporacja koronna zarządzająca stadionem BC Place, jak i miasto Vancouver odmawiają udostępnienia kopii propozycji i umów dotyczących hostingu FIFA. Oczekuje się, że arbiter w Biurze Komisarza ds. Informacji i Prywatności zadecyduje, czy dokumenty powinny zostać ujawnione, ale nie wyznaczono daty rozpoczęcia dochodzenia.

W 2021 roku OIPC zwróciło się do PavCo o rozwiązanie umowy z FIFA na Mistrzostwa Świata Kobiet 2015. Kanadyjski Związek Piłki Nożnej blokował jego zwolnienie przez ponad sześć miesięcy, zanim wycofał skargę do sądu.

W sierpniu ubiegłego roku Rada Miasta Seattle podpisała kontrakty z FIFA. W styczniu miasto Santa Clara w Kalifornii, siedziba stadionu Levi's, opublikowało ocenzurowaną wersję swojego kontraktu z FIFA oraz kontrowersyjnego „Porozumienia o wymianie informacji i współpracy przy wydarzeniach”. W najnowszym dokumencie stwierdzono, że jego zamiarem było „wyłączenie informacji poufnych z publicznego ujawnienia w zakresie dozwolonym przez nieujawnienie” zgodnie z kalifornijskimi przepisami dotyczącymi rejestrów publicznych.

READ  Winnipeg Blue Bombers ponownie podpisali kontrakt z gwiazdą CFL RB Bradym Oliveirą

Coby Falconer, dyrektor Biura Wolności Informacji miasta Vancouver, powiedział 21 lutego, że miasto nie ma takiej umowy z FIFA.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *