Zinedine Zidane po raz drugi odchodzi jako trener Realu Madryt

Real Madryt przegrał hiszpański Tytuł ligi hiszpańskiej dla dwóch rywali w mieście Atletico Madrid W sobotę jeden punkt przed dramatycznym ostatnim dniem sezonu.
„Real Madryt ogłasza, że ​​Zinedine Zidane podjął decyzję o zakończeniu swojej obecnej kadencji jako trener naszego klubu”, hiszpańskiego klubu. Powiedział Obecna sytuacja.

„Musimy teraz uszanować jego decyzję i wyrazić naszą wdzięczność za jego profesjonalizm, poświęcenie i pasję na przestrzeni lat oraz za to, co znaczy dla Realu Madryt.

Zidane to jedna z największych ikon Realu Madryt, a jego spuścizna wykracza poza to, co osiągnął jako trener i zawodnik naszego klubu.

– Wie, że ma miejsce w sercach fanów Realu Madryt i że zawsze będzie w Realu Madryt.

Pomimo zajęcia drugiego miejsca w lidze hiszpańskiej za Atletico i przejścia do półfinału Ligi Mistrzów, był to rozczarowujący sezon dla Realu Madryt.

Po raz pierwszy od 11 sezonów Real Madryt nie zdobył tytułu.

To nie pierwszy raz, kiedy Zidane odszedł od hiszpańskich gigantów, z którymi grał w latach 2001-2006.

Francuska legenda została początkowo zatrudniona w 2016 roku, zdobywając trzy kolejne tytuły Ligi Mistrzów i jeden tytuł La Liga.

Zrezygnował w maju 2018 r., Zanim wrócił 10 miesięcy później.

W swojej drugiej kadencji Zidane wygrał Ligę Hiszpańską 2019-20 i Superpuchar Hiszpanii. Jednak po skierowaniu klubu do pierwszego sezonu bez tytułu od 2009-2010 48-latek wyjechał po raz drugi.

READ  Golfista trafia nie jeden, ale dwa dołki w niecały miesiąc - Kelowna News

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *