Technologia kosmiczna nie ma granic

Technologia kosmiczna nie ma granic

Prawdopodobnie obudziłeś się dziś rano wypoczęty po nocy spędzonej na materacu z pianki memory. Może zszedłeś na dół i nalałeś sobie miskę ulubionego musli – tego z liofilizowanymi truskawkami? Niektórzy z Was mogli chwycić za ręczny odkurzacz, aby wyssać okruszki, lub zignorować bałagan i zamiast tego zrobić szybkie selfie aparatem w telefonie komórkowym.

Wszystko to sprawia wrażenie normalnego rozpoczęcia dnia. Ale chociaż te różne przedmioty stały się częścią naszego codziennego życia, łączy je coś innego, znacznie bardziej niezwykłego. Pierwotnie zostały zaprojektowane do użytku w kosmosie.

Wraz z ewolucją technologii kosmicznej zmieniają się także jej zastosowania tutaj na Ziemi – nie tylko w domu, ale także w świecie korporacji. Coraz więcej firm poszukuje przestrzeni dla najnowocześniejszych technologii, które mogą wynieść ich organizacje na wyższy poziom sukcesu.

Dogłębne spojrzenie

Usługi satelitarne są główną dziedziną zapoczątkowaną przez naukowców zajmujących się przestrzenią kosmiczną, ale obecnie są powszechnie wykorzystywane przez wiele firm z różnych branż.

W rzeczywistości, Europejska Agencja Kosmiczna Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) od 15 lat aktywnie promuje wykorzystanie usług satelitarnych w innych gałęziach gospodarki – mówi szef aplikacji i rozwiązań Nick Appleyard. Magazyn dyrektora generalnego.

„Wszystkie rodzaje transportu i logistyki wykorzystują satelity do nawigacji i komunikacji” – mówi. „Służą do monitorowania rolnictwa, środowiska gruntowego i wodnego i zarządzania nim, świadczenia kluczowych usług, takich jak opieka zdrowotna, turystyka i edukacja społecznościom wiejskim, pomagają nam monitorować infrastrukturę, od której w decydującym stopniu zależy, oraz pomagają nam monitorować rolnictwo, grunty i wodę i zarządzać nimi Musimy zarządzać złożonymi systemami ruchu i zasobami, nawet w sercach naszych miast.

„Współpracujemy z ponad 100 organizacjami partnerskimi, z których każda doskonale rozumie sektor rynku, w którym wykorzystywane są satelity, i wspólnie identyfikujemy możliwości innowacyjne i biznesowe”. – Nicka Appleyarda

ESA rozpoczęła od kilku przypadków pilotażowych i od tego czasu współpracuje z firmami w celu zintegrowania tej technologii z setkami nowych usług, od uprawy owoców po sygnalizację kolejową. Inkubował także ponad 1000 startupów w każdym kraju w Europie z tego typu pomysłami na produkty.

READ  NASA planuje na nowo odkryć próbki skał marsjańskich

„Współpracujemy z ponad 100 organizacjami partnerskimi, z których każda ma dogłębną wiedzę na temat sektora rynku, w którym wykorzystywane są satelity, i współpracujemy z nimi w celu zidentyfikowania możliwości innowacyjnych i biznesowych, do których następnie zapraszamy firmy, do wykorzystania” – rozwija Appleyard.

Technologia kosmiczna

Uspokój ekspertów

Z każdym rokiem firmom coraz łatwiej jest korzystać z tej rozwijającej się technologii i chociaż Appleyard przyznaje, że integracja wymaga nauki, a często wiąże się z wysokimi kosztami, szybko wskazuje, że jest wielu profesjonalistów, którzy może pomóc. Wyniki końcowe często z nawiązką rekompensują wszelkie początkowe wydatki.

„Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy rodzaje technologii satelitarnych: możliwości pozycjonowania satelitarnego i nawigacji, które są obecnie w pełni ujednolicone w smartfonach i urządzeniach mobilnych; łączność satelitarna, która rozszerzyła się ze znanych transmisji telewizyjnych na szeroką gamę sprzętu szerokopasmowego i sprzętu do transmisji danych;:” Zdjęcia satelitarne i dane z czujników.”

„Te znajome obrazy są swobodnie dostępne i można je pobrać za pośrednictwem portalu danych Komisji Europejskiej Copernicus, więc jest to doskonałe miejsce na rozpoczęcie”.

„Współpracujemy głównie z małymi i średnimi przedsiębiorstwami [small to medium enterprises], którzy potrafią szybko opracować nowy produkt i zademonstrować go swojemu pierwszemu klientowi. Wspieramy ich doradztwem i wsparciem technicznym ze strony ESA oraz dzielimy się kosztami rozwoju produktu.

Około połowa tych projektów prowadzi do natychmiastowej sprzedaży przedsiębiorstwa, co umożliwia firmom pozyskanie finansowania na rozwój i rozpoczęcie tworzenia nowych przedsiębiorstw. – A jeśli te firmy zgłoszą się do nas z własnymi pomysłami na biznes, chętnie je w ten sam sposób wesprzemy – dodaje.

Mapowanie minerałów

Mieszka w Australii Technologie Floty Kosmicznej To kolejny gracz wprowadzający innowacje w tej dziedzinie, oferujący aplikacje technologii kosmicznych szerokiemu gronu firm.

Flavia Tata Nardini, współzałożycielka i dyrektor generalna, widzi ogromny potencjał technologii kosmicznej w eksploracji minerałów poprzez wykorzystanie rewolucyjnej technologii satelitarnej ery kosmicznej.

„Według IEA musimy sześciokrotnie zwiększyć dostawy niezbędnych minerałów, aby osiągnąć nasze ambicje zerowe netto do 2050 r.”. – Flavia Tata Nardini

„Według MAE musimy sześciokrotnie zwiększyć podaż kluczowych minerałów, aby osiągnąć nasze ambicje zerowej emisji netto do 2050 r.” – mówi. „Rodzi to pytanie, w jaki sposób uczynić poszukiwania minerałów bardziej opartymi na danych, bardziej elastycznymi i szybszymi w bardzo odległych i niedostępnych obszarach Ziemi, gdzie często mają miejsce poszukiwania”.

READ  Serwis internetowy ery kosmicznej Elona Muska pojawił się w Londynie

Podczas gdy pozyskiwanie i przetwarzanie danych z badań geofizycznych tradycyjnie zajmuje miesiące, technologia kosmiczna wykorzystująca konstelacje satelitów i czujników z wbudowanym przetwarzaniem brzegowym i łącznością satelitarną może przesyłać dane z badań geofizycznych do chmury w czasie zbliżonym do rzeczywistego z dowolnego miejsca na Ziemi.

Technologia kosmicznaTechnologia kosmiczna

Niewielki wpływ

Według Nardini, choć w przeszłości poszukiwania minerałów wiązały się z dużą liczbą odwiertów poszukiwawczych, które mogą być bardzo kosztowne i mieć wpływ na środowisko, ta technologia wykorzystująca przestrzeń kosmiczną szybko dostarcza informacji, które pomagają zespołom osiągnąć więcej przy mniejszej liczbie odwiertów.

„To ogromny krok naprzód dla branży poszukiwań minerałów i jesteśmy dumni, że możemy wnieść wkład w naszą technologię kosmiczną, aby pomóc w postępie w kierunku przyszłości energii odnawialnej, której nasz świat tak rozpaczliwie potrzebuje” – mówi.

„Dlatego zbudowaliśmy nasze nowe rozwiązanie satelitarne ExoSphere, aby połączyć zalety łączności satelitarnej i zdalnego gromadzenia danych geofizycznych w celu dostarczenia praktycznych modeli 3D powierzchni Ziemi” – wyjaśnia.

„Korzystając z ExoSphere, możemy szybko wdrożyć szereg czujników sejsmicznych w celu gromadzenia danych i odtworzyć obrazy 3D pod powierzchnią do głębokości 2,5 km w ciągu kilku dni, przy niemal zerowym wpływie na środowisko”.

Do tej pory technologię ExoSphere wykorzystano do przeprowadzenia ponad 180 badań dotyczących różnych rodzajów towarów na pięciu kontynentach. Ma już ponad 30 globalnych klientów poszukiwawczych, w tym Rio Tinto, Barrick Gold i Core Lithium.

Rozgłosić

Mając tak ogromny potencjał szerzenia geniuszu nauk o kosmosie bliżej domu, firma Ernst & Young (EY) uruchomiła Inicjatywę Technologii Kosmicznej, w ramach której opracowywane są informacje o klientach dla różnych sektorów, pod ścisłym nadzorem doradcy wykonawczego Briana Kellowa, byłego Naukowiec z NASA.

„Dla większości ludzi jest to zniechęcający temat, który wydaje się zbyt techniczny, aby go zrozumieć”. -Brian Kilo

Niektóre z tych zadań obejmują monitorowanie zasobów energetycznych, użyteczności publicznej i kolejowych w celu zarządzania roślinnością, wykrywanie anomalii wodnych oraz pomiary osiadania i erozji; Wykrywanie obiektów, takich jak pojazdy i panele słoneczne, w celu wspierania energetyki i mediów, a także rządów; pomiary sekwestracji dwutlenku węgla i emisji z ziemi pod kątem zgodności z normą zerową netto i handlem uprawnieniami do emisji; oraz monitorować aktywa górnicze w celu śledzenia postępów w rekultywacji i ponownym zalesianiu.

READ  Naukowcy twierdzą, że rzeźbiona kość licząca 51 000 lat jest jednym z najstarszych dzieł sztuki na świecie

Kilo twierdzi, że chociaż zastosowań jest nieskończenie wiele, nadal pozostaje wiele do zrobienia, aby edukować klientów, firmy i społeczeństwo na temat potencjału danych satelitarnych.

Technologia kosmicznaTechnologia kosmiczna

Znalezienie rozwiązań

W ramach corocznego konkursu EY Open Science Data Challenge, skupionego wokół celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, młodzi profesjonaliści i studenci wykorzystują uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, aby pomóc w rozwiązywaniu globalnych problemów i dzieleniu się tymi rozwiązaniami z korzyścią dla społeczeństwa.

„Każdego roku w ramach wyzwania wykorzystywano dane satelitarne, aby koncentrować się na takich tematach, jak rozprzestrzenianie się pożarów, modelowanie rozmieszczenia gatunków żab w gorących punktach różnorodności biologicznej, wykrywanie plonów ryżu, przewidywanie plonów i wykrywanie szkód wybrzeży spowodowanych przez burze tropikalne” – mówi Kilo.

W związku z tym EY uruchomiło programy takie jak EY Ripples i EY Open Science Data Challenge, których celem jest edukacja społeczności biznesowej na temat potencjału tego sektora oraz sposobów wykorzystania danych satelitarnych do rozwiązania szeregu problemów, np. związanych ze zrównoważonym rozwojem , sprawozdawczość w zakresie ochrony środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego oraz wpływu zmiany klimatu.

„Dla większości ludzi jest to zniechęcający temat, który wydaje się zbyt techniczny, aby go zrozumieć” – przyznaje Kilo. „Ale dzięki postępowi technologii obliczeniowej, rozwojowi produktów z danymi gotowymi do analizy i narzędziom do nauki online każdy może wykorzystać moc danych satelitarnych”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *