Roger Waters rezygnuje z BMG po izraelskich komentarzach

Roger Waters rezygnuje z BMG po izraelskich komentarzach

Firma BMG zajmująca się prawami muzycznymi przygotowuje się do całkowitego rozstania się z Rogerem Watersem po kontrowersyjnych komentarzach, jakie poczynił na temat Izraela, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych. różnorodny Raporty.

Z postu wynika, że ​​współzałożyciel Pink Floyd i niemiecka wytwórnia podpisały umowę wydawniczą w 2016 roku i planowały wydanie ponownie nagranej wersji albumu zespołu z 1973 roku. Ciemna strona księżyca ostatni rok. Jednak umowa została anulowana po mianowaniu Thomasa Quesfelda na dyrektora generalnego 1 lipca 2023 r., a płyta została zamiast tego wydana przez brytyjską firmę Cooking Vinyl.

Przedstawiciel BMG odmówił komentarza w tej sprawie Rolling Stone'a.

Muzyk wykorzystał swoją platformę jako platformę do wyrażania stanowisk politycznych. W sierpniu 2022 r. podczas transmisji w CNN nazwał prezydenta Joe Bidena „zbrodniarzem wojennym” i stwierdził, że bezpośrednio „podsyca wojnę na Ukrainie”. W następnym miesiącu Waters opublikował list otwarty do Pierwszej Damy Ukrainy Oleny Zełenskiej, którego adresatami byli zachodnie źródła broni w tym kraju.

Przemawiając przed Radą Bezpieczeństwa ONZ w lutym ubiegłego roku, artysta potępił rosyjską inwazję na Ukrainę jako „nielegalną”, ale jednocześnie stwierdził, że „nie była ona niesprowokowana”. „Dlatego także z całą stanowczością potępiam podżegaczy” – dodał. To nie wchodzi w grę.”

Waters odniósł się w przeszłości do rzekomych spisków przeciwko niemu, m.in. w wywiadzie z 2022 r Rolling Stone'a. Waters oświadczył, że jego nazwisko znajduje się na „liście zabójstw wspieranej przez rząd Ukrainy” i w tej samej rozmowie piosenkarz przerzucił winę za toczącą się wojnę z Rosji na NATO, sugerując, że organizacja ta w zasadzie pozostawiła Putina bez jakiejkolwiek pomocy. Inną opcją jest inwazja na Ukrainę.

Wspólny

Artysta od dawna jest zwolennikiem Palestyny ​​i krytykiem Izraela, a przez lata jego poparcie dla takich kwestii jak ruch Bojkotu, Zbycia i Sankcji (BDS) doprowadziło do zarzutów, że jest antysemitą. Waters zawsze zaprzeczał oskarżeniom.

READ  EKSKLUZYWNIE: zobacz kultowy most Khazad-dôme z Władcy Pierścieni jako Magic: The Gathering Cards

W wywiadzie z Glenna Greenwalda W listopadzie ubiegłego roku Waters powiedział, że został „zwolniony” przez BMG i rozstał się w wyniku nacisków ze strony Ligi Przeciwko Zniesławieniu, żydowskiej organizacji non-profit. Źródło podało BMG różnorodny Firma nie zgadza się z wersją wydarzeń przedstawioną przez Watersa.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *