Badanie skrzyżowania przestrzeni obywatelskiej, demokracji i sztucznej inteligencji

Badanie skrzyżowania przestrzeni obywatelskiej, demokracji i sztucznej inteligencji

Cechowanie Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych,Rada Europy Konferencja Międzynarodowych Organizacji Pozarządowychktóre zgromadziło przedstawicieli organizacji społeczeństwa obywatelskiego mających status uczestnika przy Radzie Europy, odbyło się spotkanie Publiczne wydarzenie interaktywne i mieszane „Przestrzeń obywatelska, demokracja i sztuczna inteligencja: jak się krzyżują?”

Wśród prelegentów znaleźli się założyciel Światowego Dnia Organizacji Pozarządowych, Marcis Skadmanis; Przewodniczący Konferencji Międzynarodowych Organizacji Pozarządowych, Gerhard Ermischer; Oraz szefowa Departamentu Instytucji i Wolności Demokratycznych Irina Jedikova. Uczestnicy dyskutowali o jednym z największych wyzwań naszych czasów: potencjalnym wpływie sztucznej inteligencji na demokrację i prawa człowieka oraz roli, jaką powinni odgrywać obywatele i organizacje pozarządowe w bieżącej debacie na temat sztucznej inteligencji. Jest to ważny temat dla społeczeństwa obywatelskiego i Rady Europy, która obecnie opracowuje konwencję w sprawie sztucznej inteligencji. Francesca Vannucci, Przedstawicielka Konferencji Międzynarodowych Organizacji Pozarządowych w Komitecie ds. Sztucznej Inteligencji (CAI) Porozmawiajcie o tym, jak najlepiej zaangażować społeczeństwo obywatelskie w prace redakcyjne.

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.

READ  Uczenie się od ważek – VCY.org

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *