Carter Hart, Dillon Dobie, Michael McLeod i Cal Foote są oskarżeni o napaść na tle seksualnym w Kanadzie

Carter Hart, Dillon Dobie, Michael McLeod i Cal Foote są oskarżeni o napaść na tle seksualnym w Kanadzie

Bramkarz Philadelphia Flyers Carter Hart, napastnik Calgary Flames Dillon Diop, napastnik New Jersey Devils Michael McLeod i obrońca Cal Foote – czterech członków kanadyjskiej reprezentacji juniorów w hokeju na lodzie w 2018 roku – zostali oskarżeni o napaść na tle seksualnym w związku z incydentem w Londynie w 2018 roku. Potwierdzili to prawnicy każdego gracza Sportowiec.

We wtorek każdy z prawników wydał osobne oświadczenia.

„Możemy teraz potwierdzić, że ponad pięć i pół roku po pierwszej skardze EM złożonej na policję londyńska policja oskarżyła Mike’a McLeoda o napaść na tle seksualnym” – czytamy w przesłanym e-mailu oświadczeniu Davida Humphreya i Setha Weinsteina.

W oświadczeniu wskazano, że McLeod zaprzecza jakimkolwiek wykroczeniom karnym i „nie przyzna się do winy i będzie stanowczo bronić sprawy”.

W oświadczeniu dodano: „Żaden z dowodów nie został przedstawiony, nie mówiąc już o zbadaniu go w sądzie. Prosimy opinię publiczną o poszanowanie prywatności pana McLeoda i jego rodziny. „Ponieważ sprawa jest obecnie rozpatrywana przez sąd, na razie nie będziemy jej komentować”.

Później we wtorek podobne oświadczenie wydał prawnik reprezentujący Dube.

„Londyńska policja oskarżyła pana Dube o napaść na tle seksualnym. W oświadczeniu Louisa Strizosa stwierdzono, że nie przyzna się do winy i będzie utrzymywał, że jest niewinny. „Będzie bronił tych zarzutów w sądzie. Prosimy o poszanowanie prywatności pana Dube i jego rodziny.

Oświadczenie złożone w imieniu Harta – przypisane jego prawnikom Megan Savard i Riadowi Salani – brzmiało: „Występujemy w imieniu Cartera Harta i potwierdzamy, że postawiono mu jeden zarzut napaści na tle seksualnym. Jest niewinny i na ten fałszywy zarzut udzieli pełnej odpowiedzi na właściwym forum, czyli w sądzie. Do tego czasu nie mamy komentarza.”

„Cal jest niewinny zarzutów i będzie się bronił przed tym zarzutem, aby oczyścić swoje imię” – oznajmiła we wtorek wieczorem w oświadczeniu Juliana Greenspan, reprezentująca Foote’a. W tej chwili najważniejsze jest domniemanie niewinności, prawo do sprawiedliwego procesu, do którego ma prawo każdy w Kanadzie. Ponieważ sprawa jest już w sądzie, proszę o uszanowanie prywatności Cala i jego rodziny. W tej chwili nie będzie dalszych komentarzy.”

READ  Darko Rajakovic jest podekscytowany objęciem stanowiska głównego trenera Raptors

McLeod, Dube, Hart i Foote to drugi, trzeci, czwarty i piąty zawodnik zidentyfikowany publicznie w tej sprawie po tym, jak prawnik Alexa Formentona potwierdził, że w niedzielę londyńska policja postawiła zarzuty byłemu zawodnikowi Ottawa Senators. „Globe and Mail” donosi, że w zeszłym tygodniu pięciu członków kanadyjskiej reprezentacji juniorów w hokeju na lodzie juniorów 2018 zostało poproszonych o poddanie się policji w związku z oskarżeniami o napaść na tle seksualnym.

– poinformowała w niedzielę londyńska policja Sportowiec „Przekażą wszystkie aktualizacje” dotyczące sprawy na konferencji prasowej zaplanowanej na 5 lutego.

Jak podaje „Globe and Mail”, nierozstrzygnięte zarzuty dotyczą rzekomej napaści na tle seksualnym na kobietę, której dopuściło się wielu graczy w pokoju hotelowym w Londynie 19 czerwca 2018 r. po wydarzeniu Canadian Hockey Foundation.

Głębiej

Jedna noc w Londynie: zarzuty o napaść na tle seksualnym i relacja z Hockey Canada

Zarzuty zostały upublicznione w pozwie, który kobieta złożyła przeciwko Hockey Canada w kwietniu 2022 r. W skardze złożonej do Sądu Najwyższego Ontario kobieta zarzuciła, że ​​została zaatakowana przez ośmiu graczy w pokoju hotelowym po wydarzeniu założycielskim. Członkowie kanadyjskiej reprezentacji juniorów na mistrzostwa świata w 2018 r. byli wśród oskarżonych w procesie o napaść.

Hockey Canada i kobieta rozstrzygnęli pozew w maju 2022 roku.

Po ogłoszeniu pozwu londyńska policja i Hockey Canada wznowiły dochodzenie w sprawie incydentu, a dochodzenie wszczęła również liga NHL. Wstępne dochodzenie prowadzone przez londyńską policję zostało zamknięte w lutym 2019 r. bez postawienia zarzutów.

Poproszony o komentarz zastępca komisarza NHL Bill Daly powiedział, że liga nie będzie wydawać oświadczenia „w tym momencie”. NHLPA również odmówiła komentarza.

pogłębiać

Głębiej

Harmonogram Hockey Canada: Dotychczasowe najważniejsze wydarzenia

Hart (25 l.) wystąpił w tym sezonie w 26 meczach dla Flyers. 24 stycznia Hart zażądał od Flyers urlopu na czas nieokreślony z powodów osobistych i otrzymał go.

READ  Trener Travis Green nie był pod wrażeniem zespołu w Calgary

Zgredek (25 l.) wystąpił w tym sezonie w 43 meczach drużyny Flames. 21 stycznia drużyna Flames wydała oświadczenie, w którym brzmiało: „Dillon Dube został umieszczony na urlopie na czas nieokreślony w zespole w związku z dbaniem o swoje zdrowie psychiczne. Dillon znajduje się pod opieką pracowników służby zdrowia i prosimy o poszanowanie prywatności Dillona podczas tym razem.”

We wtorek The Flames wydali kolejne oświadczenie, w którym stwierdzili, że „dowiedzieli się” o zarzutach wobec Doby’ego i że organizacja „nie miała wiedzy o toczących się zarzutach w momencie zatwierdzania wniosku Dillona o urlop”.

McLeod (25 lat) wystąpił w tym sezonie w 45 meczach drużyny Devils. Foote, również 25-letni, dzieli w tym sezonie swój czas pomiędzy New Jersey Devils i drużynę rolniczą AHL z Utica. Rozegrał 24 mecze w Utice i cztery w New Jersey. W zeszłym tygodniu Devils wydali oświadczenie, w którym zarówno McLeod, jak i Foote złożyli wniosek o urlop na czas nieokreślony i otrzymali go. Diabły odmówiły dalszych komentarzy na ten temat Sportowiec Wtorkowa noc.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Dilip Vishwanat/Getty Images)

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *