Epic jest oskarżany o niezreformowanie App Store zgodnie z wymogami sądu

Epic jest oskarżany o niezreformowanie App Store zgodnie z wymogami sądu

(Bloomberg) – Firma Apple Inc. nie zastosowała się właściwie do nakazu sądu nakazującego otwarcie sklepu App Store w celu umożliwienia opcji płatności stronom trzecim kilka tygodni po tym, jak jej próba przeciwstawienia się tym zmianom zakończyła się fiaskiem, twierdzi Epic Games Inc. Do sędziego.

Po tym, jak 16 stycznia Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych odmówił włączenia się w trzyletni spór pomiędzy twórcą popularnej gry Fortnite a gigantem technologicznym, Apple oświadczył, że zezwoli wszystkim aplikacjom innych firm sprzedawanym w USA na dodawanie zewnętrznego łącza do witryna dewelopera do przetwarzania płatności za zakupy w aplikacji. Apple poszedł w ich ślady, ale nadal wymaga od programistów wynagradzania firmie prowizją w wysokości do 27% za zakupy dokonane poza App Store.

We wtorkowym zgłoszeniu firma Epic oświadczyła, że ​​„kwestionuje zgodność Apple” ze zmianami, o które wcześniej prosiła, i oświadczyła, że ​​wyjaśni „niezgodność” w nadchodzącym zgłoszeniu.

Apple nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Decyzją Sądu Najwyższego utrzymano w mocy orzeczenie sądu apelacyjnego z 2023 r., w którym stwierdzono, że model biznesowy Apple nie narusza federalnych przepisów antymonopolowych, ale narusza kalifornijskie prawo dotyczące nieuczciwej konkurencji, ograniczając możliwość programistów udostępniania alternatywnych systemów płatności, które mogłyby być tańsze.

Apple wprowadza zmiany w sposobie działania App Store, aby rozwiać obawy deweloperów, odkąd Epic złożył pozew przeciwko firmie w 2020 r. Spór rozpoczął się po tym, jak Apple wyrzucił grę Fortnite z App Store, ponieważ Epic stworzył obejście polegające na obciążaniu klientów opłatą w wysokości 30 % opłaty za ich operacje. Zakup w aplikacji.

Dyrektor generalny firmy Epic, Tim Sweeney, w poście z 16 stycznia w sieci społecznościowej X poskarżył się na „przestrzeganie zasad” firmy Apple w złej wierze.

Tymczasem producent iPhone'a stara się o orzeczenie sądowe nakładające na firmę Epic zwrot 73 milionów dolarów kosztów prawnych za naruszenie umowy z deweloperem.

READ  Wideo „Halo Infinite” porównuje obrazy z pierwszego zwiastuna wydania do teraz

— Z pomocą Marka Gormana.

©2024 Bloomberg L.P

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *