Te kubki dla niemowląt zostały wycofane ze względu na zagrożenie chemiczne: Health Canada

Te kubki dla niemowląt zostały wycofane ze względu na zagrożenie chemiczne: Health Canada

Organizacja Health Canada wydała zawiadomienie o wycofaniu kubków dla dzieci z podwójnymi ściankami ze stali nierdzewnej pod marką CUPKIN, ostrzegając o obecności ołowiu w tych produktach.

Zgodnie z zawiadomieniem wydanym w poniedziałek kubki prawdopodobnie zawierają duże ilości ołowiu w pobliżu dolnej uszczelki, co stwarza znaczne ryzyko toksyczności, zwłaszcza dla dzieci. https://recalls-rappels.canada.ca/en/alert-recall/cupkin-brand-double-walled-stainless-steel-children-s-cups-revocation-due-obecność-przewód

Agencja zdrowia ostrzega, że ​​narażenie na ołów może prowadzić do szeregu poważnych skutków zdrowotnych, w tym anemii, wymiotów, biegunki i szkodliwego wpływu na serce i układ odpornościowy. W skrajnych przypadkach doszło do zgonów.

Wycofanie obejmuje kubki dla niemowląt o podwójnych ściankach ze stali nierdzewnej o pojemności 8 uncji (236,6 ml) i 12 uncji (354,9 ml) sprzedawane w parach w 12 różnych kombinacjach kolorystycznych ze słomkami w dopasowanych kolorach. https://recalls-rappels.canada.ca/en/alert-recall/cupkin-brand-double-walled-stainless-steel-children-s-cups-revocation-due-obecność-przewód

Kubki wyprodukowano w Chinach, a od stycznia 2018 r. do marca 2023 r. w Kanadzie sprzedano łącznie 12 filiżanek. Jednak zgodnie z zawiadomieniem w kraju nie zgłoszono żadnych incydentów ani obrażeń związanych z tymi produktami.

Agencja zdrowia prosi konsumentów o natychmiastowe zaprzestanie używania kubków i skontaktowanie się z CUPKIN w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy.


Relację tej historii sfinansował projekt Afghan Journalists Residency Project finansowany przez META.

READ  Algoma Steel organizuje coroczne obchody Dnia Rodziny (9 zdjęć)

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *