Te kubki dla niemowląt zostały wycofane ze względu na zagrożenie chemiczne: Health Canada

Te kubki dla niemowląt zostały wycofane ze względu na zagrożenie chemiczne: Health Canada

Organizacja Health Canada wydała zawiadomienie o wycofaniu kubków dla dzieci z podwójnymi ściankami ze stali nierdzewnej pod marką CUPKIN, ostrzegając o obecności ołowiu w tych produktach.

Zgodnie z zawiadomieniem wydanym w poniedziałek kubki prawdopodobnie zawierają duże ilości ołowiu w pobliżu dolnej uszczelki, co stwarza znaczne ryzyko toksyczności, zwłaszcza dla dzieci. https://recalls-rappels.canada.ca/en/alert-recall/cupkin-brand-double-walled-stainless-steel-children-s-cups-revocation-due-obecność-przewód

Agencja zdrowia ostrzega, że ​​narażenie na ołów może prowadzić do szeregu poważnych skutków zdrowotnych, w tym anemii, wymiotów, biegunki i szkodliwego wpływu na serce i układ odpornościowy. W skrajnych przypadkach doszło do zgonów.

Wycofanie obejmuje kubki dla niemowląt o podwójnych ściankach ze stali nierdzewnej o pojemności 8 uncji (236,6 ml) i 12 uncji (354,9 ml) sprzedawane w parach w 12 różnych kombinacjach kolorystycznych ze słomkami w dopasowanych kolorach. https://recalls-rappels.canada.ca/en/alert-recall/cupkin-brand-double-walled-stainless-steel-children-s-cups-revocation-due-obecność-przewód

Kubki wyprodukowano w Chinach, a od stycznia 2018 r. do marca 2023 r. w Kanadzie sprzedano łącznie 12 filiżanek. Jednak zgodnie z zawiadomieniem w kraju nie zgłoszono żadnych incydentów ani obrażeń związanych z tymi produktami.

Agencja zdrowia prosi konsumentów o natychmiastowe zaprzestanie używania kubków i skontaktowanie się z CUPKIN w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy.


Relację tej historii sfinansował projekt Afghan Journalists Residency Project finansowany przez META.

READ  Exxon i Chevron wygenerowały rekordowe zyski w wysokości 100 miliardów dolarów w 2022 roku

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *