Partia rządząca Polską ujawnia ściśle tajny plan będący chwytem kampanii – POLITICO

Partia rządząca Polską ujawnia ściśle tajny plan będący chwytem kampanii – POLITICO

Naciśnij przycisk odtwarzania, aby odsłuchać ten artykuł

Wyrażona przez sztuczną inteligencję.

WARSZAWA – Rządząca w Polsce nacjonalistyczna partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) wywołała burzę bezpieczeństwa, ujawniając części tajnego planu bezpieczeństwa w ramach kampanii mającej na celu dyskredytację opozycji przed wyborami powszechnymi zaplanowanymi na 15 października.

„Uwaga! „Rząd Tuska jest gotowy oddać połowę kraju w przypadku wojny” – oznajmił w oświadczeniu minister obrony narodowej Mariusz Pulasak. Wideo Opublikowany przez PiS w mediach społecznościowych w dniach 17 – 84 wrześniaCz Upamiętnienie inwazji Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku.

Minister nawiązał do Strategicznego Planu Obronnego na 2011 rok, przygotowanego przez były rząd ówczesnego premiera Donalda Tuska. Były przewodniczący Rady Europejskiej stoi obecnie na czele Sojuszu Obywatelskiego, który stara się uniemożliwić PiS zdobycie bezprecedensowej trzeciej kadencji.

„Plan zakładał, że… Polska będzie mogła się bronić tylko przez dwa tygodnie, a po siedmiu dniach wróg dotrze na prawy brzeg Wisły” – powiedział na nagraniu Błaszczak.

Jego słowa były fragmentami projektu, którego okładka – pokazana w filmie – została oznaczona jako „ściśle tajna” i obecnie została pominięta.

„Projekt wyraźnie pokazuje, że: Lublin, Rzeszów czy Łomża mogła być polską Buczą” – stwierdził minister, dodając, że w ubiegłym roku wojska rosyjskie dokonały masakry setek cywilów w miastach wschodniej Polski i miastach Ukrainy.

Reklama ma na celu zwiększenie poparcia dla PiS na wschodzie kraju – w jego tradycyjnym sercu – poprzez pokazanie, że liberałowie z partii Tuska się nimi nie przejmują. Ma także na celu zmianę narracji po fatalnym tygodniu dla PiS, w którym partia z trudem uniknęła pytań o dzwonienie do wiz za łapówki w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Nie tak tajemniczo

Choć plan obronny nie jest jeszcze gotowy, jego treść nagłaśnia część, jeśli nie całość, zamieszania wśród wysokich rangą generałów, którzy przed PiS pełnili czynną służbę administracji. Zauważyli, że plany powrotu na linie obronne są normalną częścią doktryny wojskowej.

READ  Polska: Firmy zablokowane przez nieopłacone faktury, badania pokazują

„Ponowne wydanie takiego dokumentu podważa zaufanie, jakim darzymy naszych partnerów. To dowód, że stać nas na wszystko, że możemy zdradzić najgłębsze tajemnice Polski i NATO” – powiedział emerytowany generał Waldemar Skripsak. powiedział Serwis informacyjny Virtualna Polska.

„Czy ktoś myśli, że NATO się tym zajmie? Mogą się teraz obawiać, że zostaną ujawnione kolejne dokumenty dotyczące działań sojuszu” – dodał generał.

Mirosław Różański, były szef Sztabu Połączonego RP, a obecnie kandydat opozycji do Senatu izby wyższej, potępił Błaszczaka, powiedzieć: „Wojna to nie trasa koncertowa ani przedstawienie, trzeba wiedzieć, jak to zrobić”.

Inny emerytowany generał Stanisław Kosiage, powiedział Plany wojskowe zrodziły się w 2009 roku, kiedy prezydentem Polski był Lech Kaczyński, brat bliźniak lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego, na podstawie dokumentów wydanych przez rząd Jarosława Kaczyńskiego, gdy był on premierem w 2007 roku.

Sondaże dotyczące wyborów do parlamentu polskiego

Zobacz więcej danych z ankiet z całej Europy Polityka Głosowanie.

Radosław Sikorski, były minister obrony Tuska i obecny poseł do Parlamentu Europejskiego, stwierdził, że PiS manipuluje opinią publiczną, podkreślając tylko jeden scenariusz szerszego planu wojskowego na wypadek rosyjskiej inwazji.

„To dobrze, a nie źle, że wojsko ma plany awaryjne na każdą sytuację i sytuację” – powiedział Sikorsky. powiedział W poniedziałek serwis informacyjny gazeta.pl. Powiedział, że ujawnienie planu byłoby „skandaliczne”, ponieważ Polska dysponuje niewielką liczbą pozycji obronnych, więc strategia nadal ma dla Moskwy wartość wywiadowczą.

Sojusz Obywatelski powiedział Jeśli wygra wybory, postawi Błaszczaka przed Trybunałem Stanu, sądem orzekającym najwyższych urzędników kraju.

Ale Błaszczak nie przepraszał za zamieszanie, Tweetowanie Partia Tuska oburza się, że „ujawniliśmy jej plany oddania wrogowi połowy Polski. Mają prawo wiedzieć, jaki los zgotowaliście Polakom! W razie konfliktu armia polska musi walczyć o każdy metr naszego terytorium i życia każdego człowieka.”

READ  Sadzenie truskawek trwa w Hiszpanii i Polsce

Jarosław Kaczyński spoliczkowany Plan stanowi „ogromny skandal, który wymiar sprawiedliwości ma zbadać określonymi metodami”.

BIS uczynił bezpieczeństwo i bezpieczeństwo narodowe kamieniem węgielnym swojej strategii reelekcyjnej.

Oczekuje się, że wydatki na obronność wyniosą w tym roku 3,9 procent PKB i będą jednymi z najwyższych w NATO. Polska zwiększyła zakupy broni, aby wzmocnić swój krajowy przemysł, wydając miliardy na czołgi, rakiety, artylerię, samoloty i helikoptery ze Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. Rząd chce podwoić armię do 250 tys. żołnierzy z obecnych 120 tys.

Polska wysłała na Ukrainę większość swoich czołgów i myśliwców odrzutowych z czasów radzieckich i jest ważnym węzłem tranzytowym dla broni kierowanej na Ukrainę z reszty świata.

Sondaż POLITICO wskazuje, że PiS prowadzi z 37% poparcia, podczas gdy Sojusz Obywatelski ma przewagę z 30%. Jeśli tak się stanie, żadna partia nie zdobędzie wystarczającej liczby mandatów, aby utworzyć rząd bez sojuszników.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *