Elon Musk twierdzi, że X będzie pobierać od użytkowników „niewielką miesięczną opłatę” za korzystanie z jego usług

Elon Musk twierdzi, że X będzie pobierać od użytkowników „niewielką miesięczną opłatę” za korzystanie z jego usług

Kredyty obrazkowe: TechCrunch

Właściciel X, Elon Musk, przedstawił dziś pomysł, że sieć społecznościowa znana wcześniej jako Twitter może nie być już witryną bezpłatną. W transmisji na żywo rozmowa Podczas poniedziałkowego spotkania z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu Musk powiedział, że firma „przechodzi na niewielką miesięczną opłatę” za korzystanie z Systemu X. Zasugerował, że taka zmiana byłaby konieczna, aby uporać się z problemem botów na platformie .

„IR the Tylko droga I Móc On myśli Do Do walczący szeroki Armie Do wyjaśnił Musk.ponieważ A nerw Koszty A część Do A Pence – tak to nazywamy A Dziesiąty Do A Rekin – urut dopóki Jeśli On ona ma Do Płacić…A Kilka dolar Lub coś, skuteczny to kosztuje Do Roboty On jest bardzo – Wysoki – powiedział. Dodatkowo za każdym razem, gdy twórca bota będzie chciał stworzyć kolejnego bota, będzie potrzebował nowej, nowej metody płatności.

Musk nie wspomniał o koszcie opłacenia nowego abonamentu, ale określił go jako „niewielką kwotę”.

Podczas rozmowy Musk podzielił się także nowymi wskaźnikami dla X, zauważając, że witryna ma obecnie 550 milionów użytkowników miesięcznie, którzy generują od 100 do 200 milionów postów dziennie. Nie było jednak jasne, czy Musk zaliczał do tych liczb konta automatyczne – czyli albo dobre boty, takie jak kanały informacyjne, czy złe boty, takie jak spamerzy.

Liczba ta nie pozwalała również na bezpośrednie porównanie z bazą użytkowników Twittera sprzed wprowadzenia Muska, która została obliczona przy użyciu specjalnego wskaźnika wymyślonego przez Twittera, zwanego „przeciętnym dziennym aktywnym użytkownikiem generującym przychody” lub mDAU. Ten stary wskaźnik wskazuje, którzy użytkownicy Twittera mogą zarabiać na wyświetlaniu jego reklam. Podczas swoich ostatnich publicznych zysków za pierwszy kwartał 2022 r. Twitter miał 229 mln mDAU.

READ  „Nie chodzi tylko o chipy”: Frito-Lay, LeBlaw ujawnia napięcie między dostawcami a detalistami

Musk nie rozwinął swojego planu ładowania X ani tego, kiedy taka zmiana nastąpi. Jednak odkąd Musk nabył platformę w zeszłym roku, firma namawia użytkowników do subskrybowania jej płatnego produktu subskrypcyjnego, X Premium (dawniej Niebieski Twitter). Usługa subskrypcji o wartości 8 USD miesięcznie lub 84 USD rocznie oferuje różnorodne funkcje, takie jak możliwość edycji postów, ładowanie połowy reklam, priorytetowe rankingi w wyszukiwaniu i rozmowach, możliwość pisania dłuższych postów i wiele innych.

X nie ujawnia, ilu ma płatnych subskrybentów, ale niezależne badania sugerują, że X Premium nie przyciągnął większości użytkowników X. Jedna z analiz Zidentyfikowano tylko 827615 użytkowników Obecnie subskrybuj na przykład X Premium.

Pomysł pobierania opłat od wszystkich za X nie jest dla Muska nowym pomysłem. Wspominała o tym zeszłoroczna platforma Musk rozważał ten pomysł Właściwie to umieścić cały Twitter za zaporą płatniczą.

Szersza rozmowa między Muskiem a Netanjahu skupiała się dziś na technologii i regulacjach związanych ze sztuczną inteligencją, chociaż temat mowy nienawiści rzeczywiście pojawił się w X. W tym miejscu Musk twierdził, że jest „przeciwny antysemityzmowi” i „wszystko, co zachęca do nienawiści i konfliktów”. Oczywiście niedawna sprzeczka Muska doprowadziła do tego, że zagroził złożeniem pozwu o zniesławienie przeciwko Lidze Przeciwko Zniesławieniom, która oskarżyła Muska i X o antysemityzm.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *