Szczepionka przeciwko COVID-19. Rejestracja na rok 1965. Jak zarejestrować?

Rejestr szczepionek przeciwko COVID-19 ma zostać otwarty w przyszłym roku. Osoby urodzone w 1965 r. Mogą dołączyć od północy. Mike Djorsik, szef Kancelarii Premiera, obiecał milion szczepień w tym tygodniu, podobnie jak w zeszłym tygodniu.

Od poniedziałku 12 kwietnia nowe grupy wiekowe rejestrują się na szczepienia. Po raz pierwszy wykonały je osoby urodzone w 1962 roku, które wcześniej nie zgłaszały gotowości do szczepień. Rejestracja na wskazane lata potrwa do 24 kwietnia – wtedy rejestracja będzie otwarta dla osób urodzonych w 1973 roku. Rejestracja zostanie otwarta dla osób poniżej następnego wieku.

Osoby urodzone w 1965 roku mogą zarejestrować się na szczepionkę COVID-19 od czwartku. Istnieją cztery sposoby rejestracji:

E-rejestracja na stronie głównej Patient.gov.pl. Możesz się tam zalogować za pomocą profilu zaufanego lub za pomocą dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Po zalogowaniu system zasugeruje pięć terminów dostępnych w ośrodkach szczepień znajdujących się najbliżej Twojego adresu. Po zakończeniu rezerwacji zostanie wysłana wiadomość SMS z potwierdzeniem. Następnie – dzień przed planowanym terminem, system przypomina o szczepieniu.

Bezpłatna infolinia – 989. Dzwoniąc do niej, możesz zarejestrować siebie lub kogoś, kogo kochasz. Do rejestracji potrzebny jest numer PESEL. Jeżeli podczas rejestracji podasz swój numer kontaktowy, na telefon otrzymasz SMS-a potwierdzający planowaną wizytę szczepień. Podczas rejestracji otrzymasz datę i miejsce szczepienia.

SMS „SzczepimySie” pod numer 880 333 333. Poprzez stopniową rejestrację zostaniesz połączony z komputerem, który Cię prowadzi. Najpierw zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL, a następnie kodu pocztowego. System rejestracji zasugeruje najbliższy termin darmowego szczepienia. Jeśli masz problem z datą, możesz wybrać inną datę. Po rejestracji – na dzień przed planowanym szczepieniem – otrzymasz SMS-a z przypomnieniem o terminie i miejscu szczepień.

READ  Budowa domu zakończona w Polsce w pierwszych czterech miesiącach 2024 roku - sekcja angielska

Skontaktuj się z centrum szczepień. Ministerstwo Zdrowia zaleca wykonanie tego przez telefon. Udział w etapie obejmuje sekwencjonowanie i bezpośrednie wyrażanie ryzyka infekcji.

Urodzony 15 kwietnia – 1965 r.
16 kwietnia – urodzony w 1966 r.,
17 kwietnia – urodzony w 1967 r.,
19 kwietnia – urodzony w 1968 r.,
20 kwietnia – ur. 1969,
21 kwietnia – 1970 r.
22 kwietnia – urodzony w 1971 r.,
23 kwietnia – ur. 1972,
Urodzony 24 kwietnia – 1973.

Jeśli nie zarejestrowałeś się do szczepienia w dniu rozpoczęcia rejestracji wieku, możesz to zrobić w dowolnym momencie.

„Tylko w zeszłym tygodniu, pomimo świąt, zaszczepiliśmy ponad milion osób” – poinformował w środę szef kanclerza premiera Mike Djorsik. „W tym tygodniu zarobimy milion” – dodał.

Rząd zapowiada, że ​​do końca drugiego kwartału w Polsce będzie dostępnych 20 mln szczepionek, a do końca sierpnia wszyscy zainteresowani Polacy zostaną zaszczepieni przynajmniej jedną dawką.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *