Biały Dom: USA nakładają sankcje na Rosję

Stany Zjednoczone Nałóż sankcje na Rosję i wydal 10 rosyjskich ambasadorów. O tym oświadczył Biały Dom. Sankcje te są odpowiedzią na agresję Moskwy, w tym inwazję na Krym i udział w wyborach prezydenckich. Stany Zjednoczone Oraz fundowanie nagród za ataki na wojska USA w Afganistanie.

Obejrzyj wideo
North Stream 2. Kiedy nie wiesz, co się dzieje, czy chodzi o pieniądze? Nie zawsze. „To jest pułapka” [OKO NA ŚWIAT]

USA nakładają sankcje na Rosję

Raport Białego Domu mówi, że 10 ambasadorów zostało wydalonych za ingerencję w wybory prezydenckie w USA „i inne wrogie działania”. Prezydent USA wydał w tej sprawie zarządzenie Joe Biden. W ten sposób Amerykanie „wysyłają sygnał, że Rosja będzie obciążona strategicznie i ekonomicznie, jeśli zintensyfikuje zakłócenia w operacjach międzynarodowych” – czytamy w oświadczeniu. Ponadto nałożono sankcje na osoby fizyczne i firmy Rosja.

„Daliśmy do zrozumienia, zarówno publicznie, jak i prywatnymi kanałami, że będziemy bronić naszych interesów narodowych i że rząd rosyjski zapłaci cenę za wszelkie wyrządzone nam krzywdy” – napisał Joe Biden w oświadczeniu z nowymi sankcjami wobec Rosji. W liście do Kongresu napisał, że działania prezydenta USA Kremla stanowią nadzwyczajne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Stany Zjednoczone mają ogłosić nowe sankcje wobec Rosji. Obejmują łącznie 30 firm

Sankcje nałożone na 32 firmy i osoby fizyczne

Oprócz wydalenia 10 dyplomatów, rząd Joe Bidena nałożył sankcje na 32 firmy i osoby odpowiedzialne za dezinformację. Ponadto Stany Zjednoczone i Wielka Brytania Unia Europejska, Kanada i Australia zezwoliły na osiem firm i osób związanych z okupacją Krymu. Departament Skarbu USA przedłużył zakaz kupowania obligacji rządowych przez rosyjskie instytucje finansowe od rosyjskiego banku centralnego.

„Stany Zjednoczone są bezpieczne dla siebie oraz swoich sojuszników i sojuszników. Nasze działania podkreślają ich zaangażowanie w tę fundamentalną zasadę” – powiedział Biały Dom w oświadczeniu.

READ  Nowa linia reklamowa. Czy pieniądze trafią do mediów publicznych?

W oświadczeniu NATO poparło amerykańskie sankcje przeciwko rosyjskim „środkom niestabilności”. „Rosja nadal wykazuje wzorzec zaburzeń zachowania, a wszyscy sojusznicy NATO okazują solidarność ze Stanami Zjednoczonymi” – napisał na Twitterze Jens Stoltenberg, sekretarz generalny Koalicji Północnoatlantyckiej.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *