„Kim Kardashian ze świata kotów”: Gacek ściąga turystów do polskiego miasta

„Kim Kardashian ze świata kotów”: Gacek ściąga turystów do polskiego miasta

Miłośnicy kotów podróżują do polskiego miasta Szczecin, aby spotkać Gacka, pulchnego czarno-białego kota, który stał się internetową sensacją.

Ta reklama jeszcze się nie załadowała, ale dalszy ciąg Twojego artykułu znajduje się poniżej.

Dystrybucja

Kot jest czasami widziany w kocyku w małej drewnianej skrzyni z otwartym frontem, wykonanej przez jego właściciela, w którym mieszka od ponad 10 lat na ulicy Kassupskiej. Jego dom stał się najwyżej ocenianą atrakcją Szczecina w Google Maps.

Po otrzymaniu pięciogwiazdkowych recenzji znalazł się na szczycie mapy z zabytkami, w tym renesansowym zamkiem, obok sklepu z torbami z kocią twarzą, za „Kotem Kackiem” na mapie.

„Kot Kazek to Kim Kardashian świata” – powiedziała Karolina Novak, menadżer oficjalnego konta TikTok województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, @pomorzezachodnie. „Jego popularność w Internecie sprawiła, że ​​turyści zaczęli go szukać”.

Ta reklama jeszcze się nie załadowała, ale dalszy ciąg Twojego artykułu znajduje się poniżej.

Szymon Maksymiuk, który pracuje w centrum informacji turystycznej w Szczecinie, powiedział, że historie osób, które przyjechały zobaczyć Gacka, były „ciepłe”.

„Przyleciał facet z Norwegii. Powiedział, że Kazek skłonił go do podjęcia decyzji o przyjeździe tutaj” – powiedział Maksimyuk. „Dzięki Kaysek turystyka ogromnie wzrosła, przekraczając moje oczekiwania i wyobraźnię”.

Kot Gacek siedzi w małym drewnianym pudełku z otwartym frontem, 1 marca 2023 r. w Szczecinie, Polska. REUTERS/Lynne Schoeman

Niektórzy fani przypisują Kackowi popularność jego pewności siebie i przystojnej twarzy, podczas gdy inni twierdzą, że to jego status celebryty przyciąga gości do miasta znanego już z Zamku Książąt Pomorskich, parków i malowniczej nadrzecznej scenerii.

Wśród tych, którzy chcieli zobaczyć Gacka był Kherlen, student historii z Mongolii mieszkający w Niemczech.

„Szukam kota o imieniu Kazek” – powiedział Reuterowi. „Mam nadzieję, że go znajdę, może dzisiaj, może jutro”.

READ  Wielka Brytania i Polska apelują do USA o pomoc na Ukrainie

Ta reklama jeszcze się nie załadowała, ale dalszy ciąg Twojego artykułu znajduje się poniżej.

Część mieszkańców Szczecina jest jednak zaniepokojona. Marta Głuchowska, pielęgniarka ze Szczecińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, mówi, że ludzie dają Gackowi nieodpowiednie jedzenie.

Kozak nie jest pierwszym zwierzęciem, które przyciąga turystów do polskiego miasta. W 2021 roku golden retriever został najwyżej ocenianą atrakcją turystyczną Gdańska w Google.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *