Ceny ziemniaków znów spadają • Drożdże

Ceny ziemniaków znów spadają • Drożdże

Owoce Wschodu Analitycy wskazują na znaczny spadek hurtowych cen ziemniaków na polskim rynku w ostatnich dniach lutego. Fresh-Market.pl. Hurtowa cena ziemniaków spadła w zeszłym tygodniu średnio o 16% i obecnie kosztuje 1,00-1,33 zł/kg (0,23-0,31 euro/kg).

Sytuacja ta jest niekorzystna dla polskich producentów ziemniaków, którzy spodziewają się jej pogorszenia w przyszłości. Główną przyczyną dalszego spadku cen w segmencie ziemniaków jest niski popyt na ten produkt zarówno w kraju, jak i ze strony firm nastawionych na eksport. Na popyt wpłynęła relatywnie ciepła pogoda i gwałtowny spadek eksportu ziemniaków do Rumunii, jednego z największych odbiorców polskich ziemniaków.

Przeczytaj także: Polska importuje duże cebule z Rosji, ale rolnicy nie są zadowoleni z importu z Ukrainy!

Sytuacja w Europie Zachodniej również nie sprzyja eksportowi. Wysokie ceny uniemożliwiają eksport do Afryki, blokady szlaków morskich uniemożliwiają eksport do Azji. Wywołuje to dalszą presję na obniżkę cen ziemniaków na polskim rynku krajowym. Spadła także łączna cena ziemniaków eksportowanych do Francji i Hiszpanii. Średnia cena tego produktu wynosi obecnie 0,35 euro/kg.

Popyt na ceny ziemniaków w Polsce
READ  Polska kawa White Bear napędza rozwój małoformatowych sklepów franczyzowych

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *