Szczepionka Johnson & Johnson ma pojawić się w Polsce w połowie przyszłego tygodnia

Szczepionka Johnson & Johnson ma pojawić się w Polsce w połowie przyszłego tygodnia

Pierwszy tom – 120 tys. Przed zaplanowaną wcześniejszą datą szczepionki Johnson & Johnson mają zostać dostarczone do Polski w połowie przyszłego tygodnia, powiedział Mike Djorsik, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i posiadający pełne uprawnienia rządu do spraw szczepionek. Początkowo produkt miał przybyć do Polski pod koniec kwietnia.

Johnson & Johnson’s jest czwartą szczepionką zatwierdzoną w UE po Pfizer / Bioendech, Moderna i Astrogeneka. Szczepionka jest już podawana w Stanach Zjednoczonych i RPA. Jest również rozpoznawany w Kanadzie.

Wcześniej ujawnił Prezydent Prezesa Rady Ministrów Kwi. ”.

Dziś jesteśmy na etapie przygotowań. Przygotowujemy infrastrukturę, procedury, wszelkie rozwiązania organizacyjne, ale nadal nie jest to w stu procentach zdatne do użytku. Dlaczego? Ponieważ nie mamy wystarczającej liczby szczepionek przez cały czas. Ale kiedy te szczepionki dotrą do Polski, nie będziemy już myśleć o organizowaniu nowych punktów, formularzy, procedur, ale o rozpoczęciu szczepień jak największej liczby osób. – powiedział Mikey Dvo ச k.

Apteki, miejsca pracy, punkty przejazdowe. Rząd zapowiada masowe szczepienia

Apteki, miejsca pracy, punkty przejazdowe.  Rząd zapowiada masowe szczepienia

W kwietniu, w maju zakończymy rejestrację na najbliższe lata, a wtedy szczepionki przeciwko Govt-19 będą całkowicie uniwersalne i dostępne dla każdego – powiedział.

W czerwcu rozmawiamy o tym, czy szczepionki zaczną obowiązywać w miejscu pracy, a wszystkie omówione przez nas formularze są już gotowe. „Wtedy po prostu zwróciliśmy na to uwagę – nalegał Prezes Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Z biegiem czasu szczepionka Covit-19 stanie się tak powszechna i łatwo dostępna, jak każda inna szczepionka. Zatem każdy po prostu zarejestruje swój wybór, ale będziemy musieli na to chwilę poczekać
– powiedział Mikey Dvo ச k.

READ  Kwiat konopi do Polski | Farma tygodniowo

Na razie musimy przeprowadzić ten proces bardzo poprawnie, aby nie było okoliczności, w których można było zaszczepić seniorów lub osoby powyżej 60 roku życia, a osoby w wieku dwudziestu lub trzydziestu lat są szczepione. – dodał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W Polsce w ciągu ostatnich 24 godzin wykryto 27887 nowych zakażeń koronawirusem. 954 pacjentów zmarło – więcej od początku epidemii – poinformował Ministerstwo Zdrowia.

Łączna liczba osób zarażonych koronawirusem od pierwszego zdiagnozowania pierwszego przypadku w Polsce wynosi 2499507, a 56659 pacjentów zmarło.

Najwięcej nowych zachorowań odnotowano na Śląsku – 4880, na Mazowszu – 3910, najmniej w województwie. Butelka – 533.

Pozostałe przypadki pochodzą z województw: manopolskiego (2813), wilkopolskiego (2767), tołnoleskiego (2299), atskiego (1908), kuźawsko-pomorskiego (1588), pomorskiego (1484), lubelskiego (108).

Tydzień temu, w czwartek, 1 kwietnia, badania potwierdziły dużą liczbę nowych zakażeń od wybuchu epidemii – 35 251 – najwięcej testów diagnostycznych na SARS-CoV-2 – ponad 109 400, gdy zmarło 621 pacjentów.

Dwa tygodnie temu, 25 marca, było to odpowiednio: 34151 przypadków infekcji i 520 zgonów.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *