Msza bez dystansu społecznego, wierni bez masek. Zatrzymano dwóch księży

Policja zatrzymała dwóch duchownych w celu przesłuchania mszy świętej w sobotę: księdza i kustosza. Eugene i św. Cecylii w Paryżu ograniczenia zdrowotne nie były wówczas przestrzegane. Duchowni byli zatrzymywani za „umyślne narażanie życia innych”, „nie noszenie maski” i „gromadzenie więcej niż sześciu osób bez sprzątania”.

Prokuratura paryska poinformowała o zatrzymaniu duchowieństwa, potwierdzając informacje podane przez gazetę w „20 minut”.

Dziennik „Le Parisian” opublikował w sobotę wieczorem masowe nagrania Kościół. Eugene i św. Cecilia w 9. dzielnicy ParyżaPokazuje, że brali w tym udział wierzący Odległość i bez nakładania masek. Kapłani również zostali zdemaskowani. Wbrew zaleceniom Episkopatu łaska była udzielana ustnie, a nie ręcznie.

We wtorek prokuratura w Paryżu rozpoczęła śledztwo. Tego samego dnia diecezja paryska ogłosiła, że ​​jest „zaskoczona, widząc, że nie zastosowała się do podstawowych zasad dystansowania się od masek”.

Arcybiskup Paryża Michael Abedit ogłosił, że wyda zarządzenie dotyczące proboszcza Kościoła, które doprowadzi do jego dymisji.

Od roku katolicy we Francji są zmuszani do przestrzegania w kościołach restrykcji zdrowotnych, co jest warunkiem organizowania mszy. Noszenie maski jest obowiązkowe, jedno z dwóch siedzeń musi być wolne, a każda z ławek w drugim rzędzie musi być wolna. Jedność należy wziąć w garść.

Arcybiskup Stanisław Kodeki: Chrześcijanin nie może siedzieć w szatni

READ  Zgony w Polsce związane z COVID-19 osiągnęły nowe rekordy po kwietniu

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *