Książę Filip nie żyje. Zagadnienia związane z organizacją pogrzebu

Książę Filip zmarł w wieku 99 lat. Według Pałacu Buckingham, „Jego Królewska Wysokość zginął spokojnie dziś rano w zamku Windsor”. Była najdłużej żyjącym mężczyzną w historii brytyjskiej rodziny królewskiej i życiową partnerką każdego brytyjskiego monarchy.

W związku z wybuchem wirusa koronowego w Wielkiej Brytanii obowiązuje ograniczenie dotyczące pogrzebów. Nie powinno w nich uczestniczyć więcej niż 30 osób. Dlatego media spekulują, że królowa powinna wybrać, kto weźmie udział w ceremonii przed ostatecznym pożegnaniem księcia Filipa.

Prawdopodobnie będą członkami najbliższej rodziny. Na pogrzeb zostaliby zaproszeni światowi przywódcy, członkowie Rzeczypospolitej, członkowie obcych królestw, politycy i weterani wojskowi, ale w obecnych okolicznościach wydaje się to niemożliwe.

The Sun donosi również, że książę Edynburga poprosił o nieprowadzenie pełnego pogrzebu państwowego. Prywatna służba w kościele św. Musi mieć charakter bardzo wojskowy. Pogrzeb w George Windsor i Frogmore Garden.

Na pogrzebie stanowym odbędzie się parada wojskowa ulicami Londynu i ceremonia w Opactwie Westminsterskim, podczas której jego ciało zostanie odsłonięte publicznie, a obywatele będą mogli go oddawać cześć. Rozwiązanie to jest również nieuniknione ze względu na epidemię.

Ostatni państwowy pogrzeb członka rodziny królewskiej odbył się w 1952 roku po śmierci króla Jerzego VI.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do Newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści.

READ  Polacy zmuszeni do wyjazdu jeszcze bardziej, ponieważ ceny karpia świątecznego rosną | Polska

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *