Książę Filip nie żyje. Zagadnienia związane z organizacją pogrzebu

Książę Filip nie żyje.  Zagadnienia związane z organizacją pogrzebu

Książę Filip zmarł w wieku 99 lat. Według Pałacu Buckingham, „Jego Królewska Wysokość zginął spokojnie dziś rano w zamku Windsor”. Była najdłużej żyjącym mężczyzną w historii brytyjskiej rodziny królewskiej i życiową partnerką każdego brytyjskiego monarchy.

W związku z wybuchem wirusa koronowego w Wielkiej Brytanii obowiązuje ograniczenie dotyczące pogrzebów. Nie powinno w nich uczestniczyć więcej niż 30 osób. Dlatego media spekulują, że królowa powinna wybrać, kto weźmie udział w ceremonii przed ostatecznym pożegnaniem księcia Filipa.

Prawdopodobnie będą członkami najbliższej rodziny. Na pogrzeb zostaliby zaproszeni światowi przywódcy, członkowie Rzeczypospolitej, członkowie obcych królestw, politycy i weterani wojskowi, ale w obecnych okolicznościach wydaje się to niemożliwe.

The Sun donosi również, że książę Edynburga poprosił o nieprowadzenie pełnego pogrzebu państwowego. Prywatna służba w kościele św. Musi mieć charakter bardzo wojskowy. Pogrzeb w George Windsor i Frogmore Garden.

Na pogrzebie stanowym odbędzie się parada wojskowa ulicami Londynu i ceremonia w Opactwie Westminsterskim, podczas której jego ciało zostanie odsłonięte publicznie, a obywatele będą mogli go oddawać cześć. Rozwiązanie to jest również nieuniknione ze względu na epidemię.

Ostatni państwowy pogrzeb członka rodziny królewskiej odbył się w 1952 roku po śmierci króla Jerzego VI.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do Newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści.

READ  Kina w Polsce pozostaną otwarte pomimo planowanego bankructwa Grupy Cineworld

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *