Donald Trump podczas swojego przemówienia naśmiewał się z wezwania Obamy do prezydenta

Donald Trump podczas swojego przemówienia naśmiewał się z wezwania Obamy do prezydenta

W przemówieniu, które wygłosił w sobotni wieczór w Richmond w Wirginii, republikański kandydat na prezydenta Donald Trump zmylił Baracka Obamę Jako obecny prezydent USA.

„I [Vladimir] Putin nie szanuje Obamy i zaczął nawet używać słowa „jądrowy”. „Rozmowa o broni nuklearnej rozpoczęła się dzisiaj” – powiedział były prezydent podczas wiecu „Wynoś się z głosowania”.

To nie pierwszy raz, kiedy były prezydent pomylił Obamę z obecnym prezydentem Joe Bidenem. Ostatnia gafa Trumpa natychmiast spotkała się z wyśmiewaniem w mediach społecznościowych.

Ron Filipkowski, redaktor naczelny niezależnego serwisu informacyjnego MeidasTouch, Opublikowano na X, wcześniej na Twitterze: „Będzie to kolejny ze 127 innych przypadków, w których Trump jutro będzie twierdził, że ponownie celowo pomylił Obamę i Bidena”.

Kontekst:

Jak wynika z artykułu z 12 listopada 2023 r. w Forbesa, Trump pomylił Obamę i Bidena co najmniej siedem razy między wrześniem a listopadem ubiegłego roku.

Zapomnienie Bidena staje się coraz bardziej drażliwym punktem jego kampanii reelekcyjnej w 2024 r., co uwypukliły niedawne komentarze specjalnego doradcy Roberta Hoare’a, w którym opisał prezydenta jako „starca z słabą pamięcią”. Biden i wielu jego współpracowników stwierdziło, że ma dobrą pamięć, ale zaprzeczył temu twierdzeniu.

Prezydent USA Donald Trump, pierwsza dama Melania Trump, były prezydent USA Barack Obama i pierwsza dama Michelle Obama biorą udział w państwowym pogrzebie byłego prezydenta USA George’a H. W. Busha w Katedrze Narodowej w Waszyngtonie.


Podczas występu w NBC Późna noc z Sethem Meyersem W poniedziałek 26 lutego Biden (81 lat) odwrócił sytuację Trumpa (77 lat), gdy zasugerował, że jego republikański rywal ma własne problemy poznawcze.

READ  Coraz więcej Kubańczyków próbuje odbyć niebezpieczną podróż do Stanów Zjednoczonych przez Cieśninę Florydzką

Kiedy gospodarz Seth Meyers zapytał go, czy jego wiek „naprawdę niepokoi amerykańskich wyborców”, Biden odpowiedział: „Cóż, dwie rzeczy. Po pierwsze, musisz spojrzeć na tego drugiego faceta. Jest mniej więcej w tym samym wieku co ja”. Ale nie pamięta imienia swojej żony”.

Prezydent najwyraźniej nawiązał do niedawnego przemówienia Donalda Trumpa w CPAC, po którym niektórzy twierdzili, że nazywał swoją żonę Melanię Mercedes.

„Cóż, moja żona, wspaniała pierwsza dama, była wspaniała… ludzie ją kochają” – powiedział Trump w sobotę zgromadzonym w CPAC. Publiczność klaskała, a Trump odpowiedział: „Och, spójrz na to. Wow. Mercedes, to jest takie dobre!”

Co wiemy:

Kiedy w sobotni wieczór e-mailem zwrócono się do rzecznika Trumpa Stephena Cheunga z prośbą o komentarz, nie odniósł się on do nieporozumień między Obamą a Bidenem, lecz zamiast tego odpowiedział linkiem do ognistego wideo. Opublikowano w środę to Konta kampanii Trumpa w mediach społecznościowych.

Na nagraniu Trump mówi: „Oświadczyłem, że Melania jest bardzo popularna, ponieważ kiedy wymieniłem jej imię, tłum oszalał. Potem spojrzałem na małżeństwo, Matta i Mercedes Schlapp. Potem powiedziałem: „Wow, oni naprawdę lubią Pierwszą Damę”. Uznano to więc za fakt, że uważałem Mercedes za pierwszą damę. – To nie ma z tym nic wspólnego.

Trump powiedział, że Biden „powinien przejść badania poznawcze” po tym, jak coroczne badanie fizykalne prezydenta przeprowadzone w środę nie wykazało żadnych wyników.

„Nieuczciwy Joe Biden powinien przejść test poznawczy” – napisał niedawno Trump w Truth Social. „Może w ten sposób dowiemy się, dlaczego podejmuje tak okropne decyzje. Podjąłem dwie z nich i obie zdałem (bez błędów) !) Wszyscy powinni Prezydenci lub ludzie, którzy chcą zostać prezydentami, muszą obowiązkowo zdać ten test!”

Opinie:

Trump już wcześniej zasugerował, że Obama nadal potajemnie kieruje Białym Domem.

READ  Uganda: atak rebeliantów zabija 41 osób, w tym 38 studentów

„Za rządów oszusta Joe Bidena i, szczerze mówiąc, jego szefa, Baracka Husseina Obamy, nigdy nie było gorzej” – powiedział Trump podczas październikowego postoju w New Hampshire. „Myślę, że on jest szefem”.

Keith Boykin, doradca Białego Domu byłego prezydenta Billa Clintona, Opublikowano w X, „Trump w dalszym ciągu myli prezydenta Bidena z prezydentem Obamą. Wydaje się, że nie wie, który jest rok. To tak, jakby utknął w 2012 r., kiedy prowadził swoją rasistowską kampanię, i nie może ruszyć dalej”.

profil @CamelotReturns X, Opublikuj konto popierające Ron DeSantis X:

„W całym kraju, od Iowa po New Hampshire, Nevadę, Karolinę Południową…
Republikanie dostrzegają pogorszenie funkcji poznawczych Trumpa (jak ponowne pomylenie Bidena z Obamą) i zdają sobie sprawę, że popełnili ogromny błąd!
„Nominujemy niewłaściwego człowieka!”

Co wtedy

Większość sondaży przeprowadzonych w ciągu ostatnich kilku miesięcy wskazywała, że ​​Trump wyprzedził Bidena, także w kluczowych stanach wahadłowych, w których oczekuje się rozstrzygnięcia wyborów.

Nowe sondaże stwarzają więcej kłopotów dla Bidena, ponieważ pokazują, że 10% wyborców, którzy poparli go w 2020 r., planuje teraz poprzeć Trumpa w listopadzie.