Szczegóły Galaxy S24 Ultra, części Pixel 8 Pro i ogromna aktualizacja dla OnePlus 12R

Szczegóły Galaxy S24 Ultra, części Pixel 8 Pro i ogromna aktualizacja dla OnePlus 12R

Przeglądając wiadomości i nagłówki gazet z całego świata na temat Androida z siedmiu dni, w tym tygodniu na arenie Androida znajdziesz najnowsze szczegóły aparatu Galaxy S24 Ultra, szczegóły Galaxy Unpacked, imponującą baterię OnePlus 12R, części Pixel 8 Pro na sprzedaż i szczegóły ROG Phone 8 W przypadku zużycia znaczenie aktualizacji zabezpieczeń Androida.

Android Circuit jest tutaj, aby przypomnieć Ci o wielu wydarzeniach związanych z Androidem w zeszłym tygodniu (nasze cotygodniowe podsumowanie aktualności Apple znajdziesz tutaj).

Galaxy Unpacked obiecuje rewolucję AI

Samsung ogłosił nadchodzące wydarzenie Galaxy Unpacked. Zgodnie z oczekiwaniami odbędzie się ono 17 stycznia i chociaż pojawi się wiele nowych smartfonów Galaxy, skupimy się wyłącznie na oprogramowaniu… oprogramowaniu opartym na sztucznej inteligencji.

„Zamiast tego skupiamy się na Galaxy AI. Samsung ogłosił wcześniej Samsung Gauss… Gauss bez wątpienia będzie jednym z narzędzi, które pomogą spełnić obietnicę, że „nadchodzi Galaxy AI”. Telefony Galaxy S to kluczowy element stanowi część wniosku, ponieważ w komunikacie prasowym zauważono, że „[Samsung will] Ujawnia najnowszą innowację premium Galaxy, zapewniającą zupełnie nowe wrażenia mobilne obsługiwane przez sztuczną inteligencję.

(Forbesa).

Sekrety Galaxy S24 Ultra AI Zoom

Samsung mówił już o swoich ambicjach związanych ze sztuczną inteligencją i o tym, jak może poprawić wrażenia ze smartfonów. Jeden obszar w kamerze. Pracując z nowymi specyfikacjami, sztuczna inteligencja może ulepszać obrazy, aby poprawić ich przejrzystość

Oczekuje się, że Galaxy S24 Ultra „obniży poziom” potężnego 10-krotnego teleobiektywu optycznego Galaxy S23 Ultra do wersji 5-krotnej, aczkolwiek ze znacznie wyższą rozdzielczością czujnika 50 MP… luka pomiędzy zoomem 5x i 10x prawdopodobnie zostanie wypełniona. Korzystanie z zoomu cyfrowego i nowe przetwarzanie AI, zoom cyfrowy został w znacznym stopniu wspomagany przez znacznie wyższą rozdzielczość 50 megapikseli nowego aparatu 5x.

(Forbesa).

Szok specyfikacji OnePlus 12R

Nowe szczegóły na temat OnePLus 12R zostaną udostępnione przed premierą pod koniec stycznia. Wyświetlacz jest istotnym ulepszeniem – dzięki technologii LPTO czwartej generacji nastąpi szybsze przełączanie pomiędzy częstotliwościami odświeżania, a tym samym płynniejszy interfejs użytkownika. Ale to na akumulator warto zwrócić uwagę:

„Pojemność baterii wyniesie 5500 mAh i będzie największa jak dotąd w telefonie OnePlus. Firma twierdzi, że dzięki temu idealnie nadaje się do grania na dużą skalę. Wykorzystuje również szybkie ładowanie Supervooc powszechne w telefonach OnePlus, więc ładowanie powinno przebiegać szybko po uruchomieniu akumulator wreszcie się wyczerpuje.Istnieje również technologia Battery Health Engine, która według firmy pomaga utrzymać akumulator w dobrym stanie dłużej niż konkurencja.

(Forbesa).

Sprzedam części do Pixela 8 Pro

Współpraca Google z firmą iFixit mająca na celu dostarczanie części zamiennych na okres siedmiu lat – wraz z siedmioletnimi aktualizacjami oprogramowania i wsparciem w zakresie bezpieczeństwa – rozpoczęła się w tym tygodniu, a kluczowe części trafią do sprzedaży konsumentom:

„Wielkim” elementem, którego wielu będzie szukać w pierwszej kolejności, jest wyświetlacz. Wyświetlacz Pixela 8 i digitalizator można kupić za 159 dolarów lub 229 dolarów za wersję Pixel 8 Pro. Nowa bateria do obu Pixeli kosztuje 42 dolarów. Wszystkie można kupić osobno lub jako część zestawu naprawczego, który zawiera narzędzia potrzebne do wymiany części, w tym przyssawki, narzędzia do podważania, ściereczkę do czyszczenia i bity 4 mm.

(Forbesa).

Główny nurt ROG

Nadchodzący smartfon do gier Asu, ROG Phone 8, będzie miał kilka interesujących zmian konstrukcyjnych. Wydaje się, że odchodzi się od opcji czysto gamingowych w stronę czegoś bardziej mainstreamowego:

„Jeśli wcześniej ujawnione rendery ROG Phone 8 są dokładne, będzie on wyposażony w logo RGB ROG zamiast diod LED z matrycą punktową. Co ciekawe, wydaje się, że jest to jedyna różnica konstrukcyjna pomiędzy ROG Phone 8 a jego rodzeństwem Pro. Obydwa modele będą to wyposażone ma przeprojektowaną obudowę z cieńszymi ramkami otaczającymi płaski wyświetlacz o przekątnej 6,78 cala, kwadratową obudowę i większą kamerę mieszczącą trzy czujniki.

(Policja robotów).

Wzrost liczby godzin podstawowych

Z najnowszych danych Canalys wynika, że ​​rynek urządzeń do noszenia na ciele będzie rósł w 2024 roku. Co ciekawe, nie będzie zasilany przez drogie smartwatche. Zamiast tego chodzi o „zegar rdzenia” z systemem operacyjnym czasu rzeczywistego i działającymi wbudowanymi aplikacjami:

„Zegarki podstawowe stały się wyjątkowym trendem w 2023 r. i oczekuje się, że ta kategoria będzie w tym roku stanowić ponad 40% dostaw opasek do noszenia” – powiedział Jack Lethem, analityk ds. badań w Canalys. „Idealne połączenie przystępnej ceny, atrakcyjnego wzornictwa produktów i wynikającego z tego wysokiego popytu na rynkach wschodzących. Równoważąc styl i technologię w przyjaznej dla portfela cenie, urządzenia te okazały się praktyczną, krótkoterminową alternatywą dla droższych smartwatchów. „

(Kanały).

I w końcu…

Najnowsza aktualizacja zabezpieczeń Androida pokazuje, jak ważne są one, rozwiązując prawie 100 problemów.

„Grudniowy biuletyn Google dotyczący bezpieczeństwa systemu Android był obszerny i naprawił prawie 100 problemów związanych z bezpieczeństwem. Aktualizacja zawiera poprawki dwóch poważnych problemów w środowisku, z których najpoważniejszy może prowadzić do zdalnej eskalacji uprawnień bez konieczności posiadania dodatkowych uprawnień. Interakcja z użytkownikiem Brak „potrzebuje zostać wykorzystanym”

(Przewodowy).

W każdy weekend w serwisie Forbes Android Circuit prezentuje najświeższe informacje ze świata Androida. Nie zapomnij mnie obserwować, aby nie przegapić żadnych przyszłych relacji, i oczywiście przeczytaj moją siostrzaną kolumnę w Apple Loop! Zeszłotygodniowe wydanie Android Circuit można znaleźć tutaj. Jeśli masz jakieś wiadomości i linki, które chciałbyś zobaczyć w Android Circuit, skontaktuj się z nami!

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa.

READ  Wystawa śledzi historię sztucznej inteligencji aż do naszych pierwszych pragnień

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *