Ten wyjątkowy zegarek FP Journe został sprzedany na aukcji za rekordową kwotę 420 000 dolarów – raport Robba

Ten wyjątkowy zegarek FP Journe został sprzedany na aukcji za rekordową kwotę 420 000 dolarów – raport Robba

W weekend FP Journe i Phillips zebrali prawie pół miliona na cele charytatywne.

W sobotę duet sprzedał na aukcji wyjątkowy egzemplarz Élégante Titalyt za 420 000 dolarów, a 100 procent dochodu trafiło na rzecz Fundacji Badań nad Rakiem Piersi. Ten cukierek na nadgarstek jest obecnie drugim najdroższym zegarkiem kwarcowym, jaki kiedykolwiek sprzedano, zaraz za zegarkiem inkrustowanym diamentami Zegarek Grafa Która w 2019 r. osiągnęła kwotę 531 000 dolarów w Christie's.

Klasyka i nowoczesność jednocześnie, Specjalna edycja Elegante Posiada kopertę w kształcie szylkretu o średnicy 48 mm, która nawiązuje do projektów z początku XX wieku, ale jest wykonana ze współczesnego materiału zwanego titalite. (Zasadniczo jest to tytan piątej klasy, który został poddany utlenianiu elektroplazmowemu w celu zwiększenia twardości i trwałości.) Zegarek ma również bladoróżowy kolor, będący synonimem świadomości raka piersi. Pastelowy kolor jest wyraźnie widoczny na pasku, ale cyfra „1” na tarczy również ma kolor różowy, co wskazuje, że jest to egzemplarz jedyny w swoim rodzaju.

Eleganckie podróże FP

Specjalna edycja Élégante prezentuje jasnoróżowy kolor, będący synonimem świadomości raka piersi.

Phillipsa

Prawdziwym elementem oporu jest kaliber 1210. Mechanizm elektromechaniczny jest wyposażony w specjalnie zaprojektowany mikroprocesor w celu oszczędzania energii. Jak? Czujnik ruchu wykrywa, gdy zegarek pozostaje bezczynny przez 35 minut i przełącza go w tryb „uśpienia”, aby oszczędzać baterię. Wskazówki przestają klikać wokół tarczy, ale mechanizm nadal wewnętrznie śledzi czas. Po ponownym uruchomieniu zegarka wskazówki automatycznie przesuwają się na właściwą godzinę. Ten zaawansowany system zapewnia imponującą rezerwę mocy wynoszącą od 8 do 10 lat użytkowania i 18 lat w trybie czuwania.

Zegarek Élégante wyróżnia się spośród innych zegarków kwarcowych dostępnych na rynku tym, że pozłacany mechanizm znajduje się na dekielku. (Ciężar bezwładności jest również widoczny przez otwór na tarczy na godzinie czwartej.) W związku z tym użytkownicy mogą docenić wysokiej jakości wykończenia, takie jak grawerowany mostek akumulatora ze szczegółami Genewy oraz ścięta i polerowana śruba. Głowy.

Kolekcjonerzy nie mogą już zdobyć tej szczególnej różowej piękności, ale model produkcji jest dość podobny. Jedyną różnicą jest to, że wersja standardowa ma czarne cyfry na tarczy i nieróżowy pasek. (Pasek jest dostępny w kilku kolorach, w tym białym, pomarańczowym, żółtym, bordowym i królewskim niebieskim.) Będzie cię też kosztować znacznie mniej.

READ  Na Twitterze pojawiają się ostrzeżenia o „intensywnych” rozmowach | Świergot

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *