Google przedstawia nowe zabezpieczenia dla ulepszonego Bezpiecznego przeglądania w Chrome

Google przedstawia nowe zabezpieczenia dla ulepszonego Bezpiecznego przeglądania w Chrome

Autor: Shannon Williams

Firma Google ogłosiła nowe zabezpieczenia dla użytkowników ulepszonego bezpiecznego przeglądania w Chrome.

W 2020 r. firma uruchomiła ulepszone bezpieczne przeglądanie, które użytkownicy mogą włączyć w swoich ustawieniach zabezpieczeń Chrome, w celu znacznego zwiększenia bezpieczeństwa w sieci.

Od czasu pierwszego uruchomienia Google twierdzi, że stale pracował za kulisami, aby poprawić sprawdzanie adresów URL w czasie rzeczywistym i stosować modele uczenia maszynowego, aby ostrzegać przed nieznanymi wcześniej atakami. . W rezultacie użytkownicy ulepszonego bezpiecznego przeglądania są skutecznie oszukiwani o 35% mniej niż inni użytkownicy.

Począwszy od Chrome 91, Google wprowadzi nowe funkcje, które pomogą użytkownikom Ulepszonego Bezpiecznego przeglądania lepiej wybrać ich rozszerzenia, a także zaoferują dodatkową ochronę przed pobieraniem złośliwych plików z sieci.

Niektóre aktualizacje zabezpieczeń obejmują:
Ulepszone Bezpieczne przeglądanie zapewni teraz dodatkową ochronę, gdy użytkownicy zainstalują nowe rozszerzenie z Chrome Web Store. Okno dialogowe powiadomi użytkowników, jeśli rozszerzenie, które zamierzają zainstalować, nie znajduje się na liście rozszerzeń zaufanych przez Ulepszone Bezpieczne przeglądanie

Według Google, w przypadku wszystkich pobrań, które Bezpieczne przeglądanie uzna za ryzykowne, ale nie w oczywisty sposób niebezpieczne, użytkownicy Ulepszonego Bezpiecznego przeglądania otrzymają ostrzeżenie i będą mogli przesłać plik do przeskanowania w celu dokładniejszej analizy.

Firma Google podzieliła się kilkoma wskazówkami na temat następnego poziomu bezpieczeństwa, który użytkownicy mogą zrobić, aby zapewnić sobie ochronę przed coraz bardziej złożonymi zagrożeniami w sieci. . Obejmują one:
1. Włącz Ulepszoną ochronę Bezpiecznego przeglądania w Chrome. Użytkownicy korzystający z funkcji Bezpieczne przeglądanie są skutecznie oszukiwani o 35% mniej niż inni użytkownicy. Firma Google ogłosiła niedawno dodatkowe zabezpieczenia dla użytkowników Ulepszonego Bezpiecznego przeglądania, takie jak ostrzeżenia przed instalacją niezaufanych rozszerzeń Chrome oraz bardziej szczegółowe skanowanie w celu ochrony przed potencjalnym złośliwym oprogramowaniem.
2. Zarejestruj się w celu weryfikacji dwuetapowej (2SV). Jest to kolejny sposób, w jaki konto użytkownika może potwierdzić, że faktycznie się loguje. Używanie urządzenia mobilnego do logowania zapewnia użytkownikom bezpieczniejsze i bezpieczniejsze uwierzytelnianie niż same hasła.
3. Zarejestruj się w programie Google Advanced Protection Program (APP). Aplikacja chroni użytkowników o wysokiej widoczności i poufnych informacji, którzy są zagrożeni ukierunkowanymi atakami online. Nowe zabezpieczenia są dodawane automatycznie w celu ochrony przed szeroką gamą istniejących zagrożeń.
4. Wykonaj sprawdzanie zabezpieczeń Google. Daje to użytkownikom spersonalizowane i praktyczne zalecenia dotyczące bezpieczeństwa, które pomagają użytkownikom zwiększyć bezpieczeństwo Twojego konta Google, a ich ukończenie zajmuje 2 minuty.

READ  Apple wyjaśnia, dlaczego uruchamia aplikację na iPhone'a poświęconą muzyce klasycznej

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *