Mozilla Monitor będzie próbował uniemożliwić brokerom danych sprzedaż Twoich danych osobowych w Internecie

Mozilla Monitor będzie próbował uniemożliwić brokerom danych sprzedaż Twoich danych osobowych w Internecie

Czy kiedykolwiek samodzielnie przeszukiwałeś Google i znalazłeś dużą liczbę wyników z witryn „wyszukiwania osób” zawierających Twoje dane osobowe? Ci brokerzy danych często czerpią zyski ze sprzedaży Twoich informacji, które mogą obejmować wszystko, od Twoich profili w mediach społecznościowych po prawdziwy adres domowy.

Mozilla, organizacja stojąca za popularną przeglądarką internetową Firefox Właśnie uruchomiono Nowa usługa tzw Monitor Mozilli Co oznacza, że ​​sprawi to, że brokerzy danych usuną Twoje informacje.

Zobacz też:

ChatGPT udostępnia badaczom dane osobowe i dosłowne teksty

Mozilla oferuje bezpłatny plan, który skanuje sieć w celu znalezienia miejsc, w których znajdują się Twoje informacje, a także płatny plan, który wykonuje dodatkowy krok polegający na automatycznym usuwaniu tych wpisów z witryn brokerów danych. Płatny plan Mozilla Monitor Plus kosztuje 13,99 USD miesięcznie lub 8,99 USD miesięcznie w przypadku płatności rocznej. Plan ten obejmuje również stałe monitorowanie sieci w celu uzyskania informacji.

Mozilla Monitor to wznowienie poprzedniej usługi Mozilli, znanej wcześniej jako Firefox Monitor. Pierwotnie ta bezpłatna usługa monitorowała jedynie sieć, aby znaleźć przypadki naruszenia bezpieczeństwa danych w Twojej poczcie e-mail. Wydaje się, że uwaga skupia się na narażeniu na potencjalną kradzież tożsamości, ponieważ takie naruszenia bezpieczeństwa danych mogą skutkować wyciekiem nazw użytkowników i haseł, a także numerów kart kredytowych lub ubezpieczenia społecznego. Najnowsza wersja tej usługi, Mozilla Monitor, nadal oferuje tę funkcję, ale teraz obejmuje także monitorowanie brokera danych.

Pośrednictwo danych to duży biznes, a według szacunków cała branża jest na wyczerpaniu 200 miliardów dolarów przychodów Co roku – stawka jest bardzo wysoka, gdy Mozilla wprowadza tę funkcję.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę mogą zrezygnować z udziału w brokerach danych. Jednakże usunięcie Twoich informacji może być żmudnym procesem, wymagającym osobnego żądania dla każdej witryny brokera danych.

READ  Wypowiedziana historia i dialogi nie są mrożące krew w żyłach

Istnieją firmy oferujące usługi usuwania podobne do Mozilla Monitor, ale żadna nie jest tak duża i znana jak organizacja stojąca za Firefoksem. Być może dzięki Mozilli oferującej taką usługę więcej osób dowie się, ile ich prywatnych informacji jest online i jest na sprzedaż.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *