Książę William wraca do obowiązków publicznych

Książę William wraca do obowiązków publicznych

Londyn –

Książę William powrócił w środę do obowiązków królewskich po raz pierwszy od czasu, gdy jego ojciec, król Karol III, ogłosił diagnozę raka, a jego żona Kate trafiła do szpitala na operację jamy brzusznej.

William dokonał inwestytury w zamku Windsor, a w środę wieczorem bierze udział w kolacji ze zbiórką pieniędzy dla organizacji London Air Ambulance Charity.

41-letnia następczyni tronu tymczasowo ustąpiła w zeszłym miesiącu z obowiązków publicznych, aby pomóc w opiece nad Kate i ich dziećmi po tym, jak przeszła operację z powodu nieujawnionego stanu zdrowia. Oczekuje się, że księżna Walii, dawniej Kate Middleton, wróci do obowiązków publicznych dopiero w kwietniu.

Jednak diagnoza raka u Karola na początku tego tygodnia wywiera dodatkową presję na rodzinę królewską, ponieważ monarcha wstrzymuje swoje wystąpienia publiczne, aby skupić się na leczeniu i powrocie do zdrowia. Podczas leczenia nieokreślonej postaci raka Charles będzie nadal pracował za kulisami, na przykład przeglądając i podpisując dokumenty państwowe.

„Jego nieobecność wywiera dużą presję na pozostałych członków rodziny królewskiej, którzy z pewnością ponoszą za to odpowiedzialność” – stwierdziła Sally Bedell Smith, autorka książki „Prince Charles: The Passions and Paradoxes of an Improbable Life”. „Fakt, że jedna z największych gwiazd rodziny królewskiej, księżna Walii, wraca do zdrowia po operacji”, pogłębia te napięcia.

Choroba Karola przypada na krytyczny moment dla dynastii Windsorów.

Król, który objął tron ​​zaledwie 17 miesięcy temu, zobowiązał się do obniżenia kosztów monarchii, częściowo poprzez ukrywanie liczby „pracujących członków rodziny królewskiej”, których obowiązki publiczne są utrzymywane z pieniędzy podatników.

Jednak w sytuacji, gdy dwóch najważniejszych członków rodziny zachoruje, rodzinie będzie trudno nadążyć.

Oprócz szeroko nagłośnionych królewskich ceremonii procesyjnych i oficjalnych wizyt, dynastia Windsorów co roku uczestniczy w setkach mniej znanych wydarzeń, aby docenić osiągnięcia zwykłych ludzi i uczcić lokalne wydarzenia, takie jak otwarcie bibliotek i domów kultury. Setki organizacji charytatywnych cenią sobie występy królewskie, dzięki czemu ich dobre dzieła są widoczne i wiarygodne wśród potencjalnych darczyńców.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: Lista najważniejszych wydarzeń, dzień 622 | Wiadomość o wojnie rosyjsko-ukraińskiej

75-letniego członka rodziny królewskiej po raz pierwszy od wtorkowej diagnozy raka pokazano publicznie publicznie, kiedy opuścił swoje biuro w Clarence House po krótkim spotkaniu ze swoim najmłodszym synem, księciem Harrym.

Harry przybył do Londynu z Kalifornii niecałe 24 godziny po ogłoszeniu przez Pałac Buckingham diagnozy raka u króla. Spotkanie wzbudziło nadzieję, że parze uda się naprawić swoje trudne relacje po tym, jak Harry publicznie skrytykował rodzinę królewską za podświadomy rasizm i poskarżył się na sposób, w jaki urzędnicy pałacowi traktowali jego dwurasową amerykańską żonę, byłą aktorkę Meghan Markle.

Harry i Meghan, postrzegani jako gwiazdy królewskie, które mogłyby pomóc Windsorom nawiązać kontakt z młodszym pokoleniem, w 2020 roku zrezygnowali z obowiązków królewskich i obecnie mieszkają w Kalifornii.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *