Polska wzywa ambasadora Rosji w związku ze śmiercią Nawalnego

Polska wzywa ambasadora Rosji w związku ze śmiercią Nawalnego

Ministerstwo spraw zagranicznych Polski wezwało we wtorek ambasadora Rosji w związku ze śmiercią lidera rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego.

Decyzja ta nastąpiła dzień po tym, jak kilka rządów europejskich, w tym Francja i Niemcy, wezwało dyplomatów z ambasad rosyjskich w związku ze śmiercią Nawalnego, o czym Moskwa poinformowała w piątek.

Zachód jednomyślnie oskarżył władze rosyjskie o śmierć Nawalnego, najwybitniejszego krytyka Kremla, który odsiadywał 19 lat więzienia w odległym więzieniu w Arktyce.

W oświadczeniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski stwierdziło, że „władze rosyjskie muszą wziąć odpowiedzialność za śmierć Aleksieja Nawalnego i przeprowadzić pełne i przejrzyste śledztwo w celu ustalenia okoliczności i przyczyny jego śmierci”.

Napięte stosunki Polski z Rosją uległy dalszemu pogorszeniu po inwazji Moskwy na Ukrainę.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

„Władze Federacji Rosyjskiej wykazują całkowite odrzucenie norm moralnych nie tylko w kontaktach z krajowym społeczeństwem obywatelskim, ale także w wojnie z Ukrainą” – oznajmiło polskie ministerstwo.

We wtorek Słowenia poinformowała, że ​​wezwała ambasadora Rosji do ministerstwa w Lublanie, wzywając Moskwę do uwolnienia wszystkich więźniów politycznych.

W poniedziałek Francja, Finlandia, Niemcy, Litwa, Hiszpania, Szwecja i Holandia oświadczyły, że odwołały dyplomatów z ambasad rosyjskich.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

bk/mmp/yad

READ  euNetworks rozszerza swoją sieć dalekobieżną o Warszawę i Bratysławę, udostępniając Polsce trzy drogi w celu zaspokojenia zapotrzebowania na przepustowość | Naród / Świat

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *