Polska skutecznie obroniła drużynowych mistrzów Europy na własnym terenie

Polska skutecznie obroniła drużynowych mistrzów Europy na własnym terenie
Gospodarze pokonali Włochy o 2,5 punktu, a Wielka Brytania zajęła trzecie miejsce po potknięciu się o 4x400m mężczyzn

Drużynowe mistrzostwa Europy zawsze kreują dramaturgię, nie inaczej jest w Polsce w 2021 roku. Po dwóch dniach wzlotów i upadków słabszy kraj gospodarz zdołał skutecznie obronić swój tytuł, blokując mocną decyzję Włoch. Po doprowadzeniu do końca Pierwszy dzień, Wielka Brytania i Irlandia Północna zajęły trzecie miejsce, ale dopiero po tym, jak nie ukończyły zawodów finałowych, z powodu potknięcia się o transfer kija na 4 x 400 m mężczyzn.

W Polsce nie było wielu silnych sportowców, takich jak sprinterka Eva Svoboda, polarnik Walter Pyotr Lisek czy średniodystansowcy Adam Xcott i Markin Lewandowski. W historii tego turnieju niewiele drużyn było w stanie wystawić drużyny z pełną siłą. Jest to często okazja dla drugiego i trzeciego sportowca, aby stanąć na wysokości zadania.

Oczywiście w Polsce było jeszcze wielu świetnych sportowców. Co najciekawsze, Powell Bajtek rzucił młotkiem rekord mistrzostw 82,98 metra i wygrał o prawie sześć metrów.

Po wygranej na 100 m ObcasyWschodząca polska gwiazda Pia Skrysovska wygrała sprint kobiet z płotki na 12,99 (-0,1). To jest standard imprezy, ponieważ Brytyjka Alicia Barrett miała najlepszy w sezonie 13.42, ale była szósta.

Aby przeczytać raport z naszych czasów, Kliknij tutaj

Drugiego dnia dwudniowego turnieju Twenty20 Robert Sopera podniósł skok o tyczce dla kraju gospodarza (5,65 m), podczas gdy brytyjski Harry Koppel zajął drugie miejsce z dystansem 5,55 m.

Camila Lisiwingo wygrała skok wzwyż kobiet na 1,94 m po pokonaniu włoskiej Alessii Trost na 1,91 m.

READ  Polski regulator mówi, że w nowym roku taryfy na gaz wzrosną o 54%, a elektryczność o 24%

Dodatkowo, Polki na dystansie 4×400 metrów wyprzedziły Wielką Brytanię i Włochy wynikiem 3: 26,37.

Dla Wielkiej Brytanii kapitan brytyjskiej drużyny Jack Whiteman odniósł przekonujące zwycięstwo z wynikiem 1: 45,71, a za nim uplasował się Hiszpan Mariano Garcia 1: 46.45.

Whitman powiedział: „Jedynym prawdziwym celem jest zwycięstwo. Po umieszczeniu nas w Tabeli Liderów dzień później wiedziałem, że muszę zrobić, co w mojej mocy, aby nas tam zatrzymać. Więc zdobycie pełnych punktów jest dla mnie świetne.

„Każdy sportowiec, który jest w drużynie seniorów od tego weekendu, powinien być bardzo dumny ze swoich wyników. Wszyscy dali z siebie 100% i to jest to, co możesz zrobić. Środowisko zespołowe jest świetne, nie ma indywidualnych medali, więc bardzo rzadko konkurują ze sobą i czują, że wszyscy ich używają ”.

Lawrence O’Keefe powraca jako rzucający dyskiem po grze w futbol amerykański w Stanach Zjednoczonych.

Wielka Brytania 64,22 mln, Polak Robert Urbanek 62,57 mln, Niemiec David Wroble 61,52 mln.

„To dobra próba w trudnych sytuacjach” – powiedział. „Dużo padało przed naszym dzisiejszym wydarzeniem, więc w kole było bardzo ślisko, więc musiałem dzisiaj rzucić trenerami, aby stawić temu czoła.

„Myślę, że to dzisiaj dobry i dojrzały występ. Chciałem mieć pewność, że drużyna zdobędzie jak najwięcej punktów.

„Uważałem się za rozsądnego startera. Po tym starterze objąłem prowadzenie przez cały mecz. Udało mi się go przedłużyć, co jest oznaką, że jestem skupiony na tym, co robię. Zawsze ciężko jest rzucić w takich warunkach.” więc jestem zadowolony z wyniku ”.

On dodał: „Oto jedni z najlepszych rzucających. Mamy światowych zdobywców medali i pięciu najlepszych na świecie, więc myślę, że dobrze jest iść do przodu. To jest coś, co muszę przygotować na igrzyska olimpijskie. „

READ  Do Polski przybywają pierwsze wojska sił zbrojnych USA, więcej oczekiwanych

Beth Tobin pokonał włoską Talię Gadari na 200 m na 22,78 (0,6) w drugim dniu z pełnymi punktami dla Wielkiej Brytanii.

„Nie spodziewałem się, że będzie to tak szybkie, ponieważ kiedy byliśmy w blokach, czułem deszcz na karku i było tak źle” – powiedział. „Ale poszedłem na to i walczyłem do końca. Nie mogę już prosić.”

Podobnie jak pierwszego dnia zawodów, po raz kolejny niemiecki rzucający oszczepem wystawił w niedzielę osobisty występ. Mistrzyni Europy Christine Husong ustanowiła nowy rekord świata na 69,19 m i awansowała na 8. miejsce w światowych rankingach wszechczasów.

Czytaj więcej: Johannes Wetter rzuca gigantyczny rzut na drużynowych mistrzostwach Europy

Dla Niemiec Maris Lusolo przekroczyła 6,61 m (-0,7) dla Polski, 6,55 m, najwyższego punktu Madeleine Chebrovska.

Max Hess z Niemiec wygrał trójskok mężczyzn 17,13 m (-0,7 m), pokonując swojego ulubionego Pedro Pablo Picardo – 17,01 m portugalskiego sportowca.

Sarah Compta dała Niemcom zwycięstwo w strzale kobiet oraz 18,75 m, a halowy mistrz Europy Ariel Tongmo z Portugalii wygrał 18,74 m.

Tongmo i Picardo byli wielkimi nadziejami Portugalii, ale słabsza drużyna z tej ligi wygrała gdzie indziej, a Isaac Nader prowadził 8: 31,26 na 3000 m mężczyzn.

Hiszpania również odniosła sukces. Na 110 m przez płotki mężczyzn, Asian Martinez zajął drugie miejsce z wynikiem 13,43 (-0,3), a za nim uplasował się brytyjski David King z wynikiem 13,63.

Ciesząc się drugim dniem, Hiszpania pokonała również bieg z przeszkodami Fernando Caro 8: 39,67, pokonując francuskiego Mehdiego Belhatze.

Jednak Włochy były rewelacją drugiego dnia.

Polskę wywalczyli po indywidualnych zwycięstwach Nadii Patokleti na 5000 m kobiet, Kii Chapadini na 1500 m kobiet i Isozy Desalu na 200 m mężczyzn.

READ  Rozwój wiatru przybrzeżnego z nową umową sektorową, Polska w celu zwiększenia lokalnej zawartości

Patocleti wygrał 15: 46,95 z Hiszpanią Blanca Fernandezem, który prowadził 20,48 (-1,0), pokonując Jezusa Gomeza z Hiszpanii. W międzyczasie Chapadini prowadził 4: 14,87 i pokonał milę metryczną kobiet.

Finał imprezy okazał się mocnym finiszem Włochów w biegu na 4×400 m mężczyzn, którzy wygrali 3: 02.64 z Hiszpanii i Polski, gdy drużyna Wielkiej Brytanii nie ukończyła wyścigu, a gospodarz Rafa Youssef nie był w stanie odebrać pałeczki. Zawodnik trzeciej nogi Michael Ohios.

Końcowe etapy
Polska 181,5
Wiśniewska 179
GB i NI174
Niemcy171
Hiszpania 167
Francja 140
Portugalia 97,5

Aby uzyskać pełne wyniki, Spójrz tutaj

» Aby uzyskać najnowsze wiadomości sportowe, relacje z wydarzeń i aktualizacje, sprawdź Strona główna AW Nasze kanały w mediach społecznościowych Świergot, Facebook I Instagram

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *