Ontario zgłosiło najniższą liczbę nowych przypadków koronawirusa od 6 marca; Kolejne 18 zgonów

Ontario zgłosiło najniższą liczbę nowych przypadków koronawirusa od 6 marca;  Kolejne 18 zgonów

Ontario zgłosiło 1033 nowych przypadków COVID-19 w niedzielę wraz z 18 dodatkowymi zgonami, co stanowi najniższą całkowitą liczbę potwierdzonych laboratoryjnie nowych przypadków odnotowanych w prowincji od początku marca.

Ontario odnotowało w sobotę 1057 nowych przypadkówOraz 1135 nowych przypadków w czwartek, 1095 w środę i 1039 we wtorek.

Średnia krocząca nowych przypadków z siedmiu dni wynosi obecnie 1154, w porównaniu z 1248 wczoraj.

Jest to najmniejsza łączna liczba przypadków od tamtego czasu 6 marca, kiedy 990 nowych przypadków Są udokumentowane na terenie całej prowincji.

Za pośrednictwem GTA Toronto zgłosiło 237 nowych przypadków, Bell zgłosił 214 nowych przypadków, obszar York zgłosił 80 nowych przypadków, a Durham zgłosił 54 nowe przypadki.

Dystrykt Halton zgłosił 18 nowych przypadków, a Hamilton zgłosił 30 nowych przypadków.

Jeden z 18 zgonów zgłoszonych w niedzielę dotyczył mieszkańca systemu opieki długoterminowej.

Prowincjonalne laboratoria przetworzyły 26 565 próbek testowych w poprzednim okresie, co dało wynik pozytywny na poziomie co najmniej 4,2%.

Całkowita liczba hospitalizacji w niedzielę była niepełna, ale Ministerstwo Zdrowia podało, że w niedzielę 614 osób przebywało na oddziale intensywnej terapii, o 12 mniej niż w sobotę.

Szpitale w Ontario opiekują się obecnie co najmniej 20 pacjentami z COVID-19 na OIT w Manitoba, którzy są uwzględnieni w statystykach hrabstwa.

Spośród 614 pacjentów na oddziale intensywnej terapii 417 oddychało za pomocą respiratora.

W sumie 8744 osób zmarło z powodu nowej infekcji koronawirusem od marca 2020 r.

Wczoraj rząd Forda wskazał, że w ramach nakazu pozostania w domu wydano pewne zarządzenia awaryjne Pozostanie na swoim miejscu Od dłuższego czasu to zamówienie wygasa 2 czerwca.

Według Departamentu Zdrowia do tej pory w całym Ontario podano 8984278 dawek szczepionki COVID-19.

W sobotę oddano nie mniej niż 144 000 strzałów.

Ministerstwo Zdrowia podaje, że 687894 osób otrzymało pierwszą i drugą dawkę i uważa się, że są one całkowicie odporne na chorobę.

READ  Wyniki BMO i Scotiabanku za trzeci kwartał znajdują się pod presją rosnących wydatków i wyższych rezerw na straty kredytowe

Liczby użyte w tej historii można znaleźć w dokumencie COVID-19 Departamentu Zdrowia Ontario Codzienne podsumowanie epidemiologiczne. Liczba przypadków dla dowolnego miasta lub regionu może nieznacznie różnić się od podanej przez hrabstwo, ponieważ jednostki lokalne podają liczby w różnym czasie.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *