Fani w Chinach byli oburzeni po ocenzurowaniu Lady Gagi

Fani w Chinach byli oburzeni po ocenzurowaniu Lady Gagi
Spotkanie z przyjaciółmi: fani w Chinach byli oburzeni po ocenzurowaniu Lady Gagi

Chińscy fani byli oburzeni popularnym serialem komediowym „Przyjaciele” po tym, jak cenzorzy wycięli gościnnie gwiazdy Lady Gagę, Justina Biebera i koreański zespół BTS z ich długo oczekiwanego odcinka spotkania.

Kiedy jedyny specjalny program z ukochanego serialu komediowego w latach 90. był emitowany na trzech chińskich platformach wideo, napis został usunięty przez celebrytów, którzy wszyscy wywołali oburzenie rządzącej Partii Komunistycznej we wszystkich wydaniach.

Lady Gadze zakazano podróżowania po Chinach w 2016 roku po tym, jak poznała wygnanego tybetańskiego przywódcę duchowego Dalajlamę, którego Pekin nazwał separatystą.

Bieber został zakazany od 2014 roku, kiedy opublikował swoje zdjęcie w kontrowersyjnej świątyni Yasukuni w Tokio, aby uczcić japońskich poległych w wojnie, w tym skazanych zbrodniarzy wojennych z II wojny światowej.

Boyband BTS wywołali oburzenie na swoim zeszłorocznym koncercie, kiedy pominęli wzmiankę o chińskich bojownikach, którzy zginęli podczas wojny koreańskiej, kiedy mówili o „historii bólu” w regionie.

Chińscy fani szybko zauważyli, że lokalne wersje „Friends: The Reunion” pominęły wszystkie odniesienia do LGBTQ w programie specjalnym, który był o kilka minut krótszy niż 104-minutowy program, który został wydany na całym świecie w HBO Max w czwartek.

Chińskie stacje nadawcze iQiyi, Youku i Tencent Video nie odpowiedziały na zapytania AFP dotyczące powodu cenzury.

Serial o sześciu białych nowojorczykach jest bardzo popularny wśród chińskich millenialsów, a nawet jest polecany w szkołach jako sposób na naukę angielskiego.

Popularność programu przyczyniła się również do powstania kawiarni Central Perk w wielu chińskich miastach, podobnie do miejsc spotkań, które regularnie pojawiają się w programie.

Wściekli fani zabrali się do mediów społecznościowych, aby wyrazić swoją frustrację z powodu cenzury.

Jeden z użytkowników napisał: „Czekałem tygodniami, żeby obejrzeć spotkanie przyjaciół, ale okazało się, że wersja nadawana w Chinach jest całkowicie zniekształcona”.

READ  Kim jest brat bliźniak Alana, Ashley, którego poznał?

„Dlaczego cenzura nie pozwala nam po prostu cieszyć się serialem komiksowym?” Inny zapytał.

Zarobienie gniewu chińskich władz stało się kosztowne dla artystów po tym, jak w zeszłym roku Chiny stały się światowym kasynem, wyprzedzając Stany Zjednoczone.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *