Pierwszy amerykański statek kosmiczny od 50 lat na Księżycu może już we wtorek zginąć po wylądowaniu na roślinie twarzowej

Pierwszy amerykański statek kosmiczny od 50 lat na Księżycu może już we wtorek zginąć po wylądowaniu na roślinie twarzowej

Aktualizacja: Urzędnicy z Intuitive Machines oświadczyli w poniedziałek (26 lutego), że w lądowniku Odysseus prawdopodobnie zabraknie prądu i Blisko we wtorek ranoCzyli o kilka dni mniej niż wcześniej oczekiwany tydzień operacji. Lądownik nie został zaprojektowany tak, aby przetrwać noc księżycową i może nie obudzić się ponownie po utracie zasilania.

Pierwszy prywatny statek kosmiczny, jaki kiedykolwiek wylądował Księżyc Jak ujawniła aktualizacja jej firmy, zrobiła to za pomocą rośliny do twarzy.

Lądownik Odysseus, zbudowany przez Intuitive Machines z siedzibą w Houston, wylądował na południowym biegunie Księżyca 22 lutego o godzinie 18:23 czasu wschodniego, co czyni go pierwszym amerykańskim lądownikiem księżycowym od czasu Apollo 17 w 1972 roku.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *