Neil McEvoy: Starcie BC Lions z Jonathanem Kongbo było „straconą szansą”

Neil McEvoy: Starcie BC Lions z Jonathanem Kongbo było „straconą szansą”

Zdjęcie: Michael Scraper/3DownNation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zastępca dyrektora generalnego BC Lions, Neil McEvoy, głośno wypowiadał się na temat niedawnego rozwodu klubu z obrońcą Jonathanem Kongbo, wyrażając rozczarowanie, że związek się nie udał.

„Czułem, że po rozmowach z menedżerem nadszedł czas, aby nie był w formie, więc niestety musieliśmy zrobić trudny krok i iść dalej” – powiedział. — powiedział McEvoy Donny i Daly. „To stracona szansa dla niego, dla nas i wszystkiego innego. Naprawdę miałem nadzieję, że to się udało. (On jest) miejscowym facetem, który grał świetnie w piłkę nożną. „

Kongbo, który dorastał na południowy wschód od Vancouver w Surrey w Kolumbii Brytyjskiej, został sprzedany w poniedziałek do Hamilton Tiger-Cats. TSN poinformował, że BC uważa, że ​​Kongbo nie nadawał się do szatni, a McEvoy potwierdził raport we wtorek, mówiąc, że Lions nie widzieli, jak plątał się z resztą klubu.

„On nie pasuje do naszej kultury, więc jeśli nie pasuje i nie czuje, że będzie pasował tutaj, to jeden z powodów, dla których podjąłem decyzję o przejściu dalej” — powiedział McEvoy. Nasza grupa czuje, że mamy dobrą kulturę i wiem, że mamy grupę dobrych facetów. To zawodowa piłka nożna, wszyscy są samcami alfa, więc jeśli nie pasujesz, niestety, zasady stada i po prostu cię wyrzucają.

Kongbo zakwestionował charakterystykę oryginalnego raportu TSN, twierdząc, że wzywał graczy do opuszczenia treningu i braku chęci do treningu. Chociaż nie wymienił żadnych nazwisk, zakwestionował profesjonalizm organizacji, tweetując: „Kultura ma znaczenie, nie bez powodu nazywa się to profesjonalną piłką nożną”.

Keon Hatcher, gwiazda BC, odpowiedział na tweeta i oskarżył Kongbo o rezygnację z zespołu z powodu braku czasu gry w rotacji obronnej. Matthew Bates i David Maynard są kanadyjskimi defensywnymi końcami podstawowego kalibru, podczas gdy Joshua Archibald i wybrany w drafcie CFL 2023 Francis Beamy tworzą potężną rotację.

READ  Zdenerwowany Scherzer wpatruje się w Gerardiego po trzeciej nielegalnej kontroli substancji

McEvoy zauważył, że klub miał wystarczającą pewność co do jej głębokości wzdłuż linii obrony, że Kongpo zostało pochłonięte.

„Muszę zrobić to, co najlepsze dla drużyny piłkarskiej i niestety dla nas i dla niego najlepsze dla drużyny piłkarskiej jest pójście do przodu” – powiedział. „To pokazuje, że mamy dobrą drużynę piłkarską. Mamy grupę młodych ludzi, którym mogliśmy powiedzieć:„ Hej, nie ma problemu, pójdźmy w innym kierunku tylko dlatego, że mamy facetów, którzy mogą wypełnić to miejsce ” , więc to świadectwo dla klubu”.

McEvoy zauważył również, że odejście Kongbo nie oznaczało powrotu weterana obrony Seana Lemona, który został zwolniony dwa tygodnie wcześniej. Cytryny są amerykańskie, a Kongbo kanadyjskie, więc nie jest to tak proste, jak zamiana ich na aktywnym składzie.

Lwy otwierają sezon zasadniczy przeciwko Calgary Stampeders w czwartek o godzinie 21:00 czasu wschodniego na stadionie McMahon. Obie drużyny zakończyły zeszły sezon z rekordami 12-6, chociaż BC zakończyło mecz przed Stampeders w rankingu West Division dzięki rekordowi sezonu regularnego 2-1. Następnie Lions wygrali zachodni półfinał wynikiem 30-16, eliminując Calgary z postseason.

„Wyjazd do Calgary nie będzie łatwy. Nigdy nie będzie łatwy, nigdy nie będzie łatwy. Będą dla nas i będziemy na nie gotowi” – powiedział McEvoy.

„To wspaniały zawodnik z ligi zachodniej i dlatego Canadian Football League jest tak wyjątkowa. Jedziemy do Calgary w czwartek wieczorem i zobaczymy, jaką mamy drużynę piłkarską. Myślę, że mamy dobrą drużynę piłkarską, ale oni myślą tak samo, więc tak czy inaczej będzie ciężko.” „.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *