Nikita Kucherov i Andrei Vasilevskiy pomogli Tampa Bay Lightning pokonać St. Louis Blues

TAMPA, Floryda (AP) – Lider punktacji NHL Nikita Kucherov strzelił dwa gole, Andrei Vasilevskiy obronił 29, a Tampa Bay Lightning pokonało we wtorek wieczorem St. Louis Blues 6:1.

Michael Essimont, Tyler Motte, Hayden Fleury i Nicholas Paul również zdobyli gole dla drużyny Lightning, która wygrała pięć z 12. Steven Stamkos zaliczył trzy asysty i wyprzedził Theo Fleury’ego (1088) na 67. miejsce na liście punktów w karierze z 1090 punktami.

Bramkarz Bluesa Jordan Binnington został wycofany z gry w drugiej połowie po stracie pięciu bramek w 23 strzałach. W ostatnim spotkaniu obu drużyn, które odbyło się 14 listopada, pokonali Tampa Bay 5:0.

Tymczasowy trener St. Louis, Drew Bannister, przegrał swój pierwszy mecz wyjazdowy po dwóch zwycięstwach u siebie po przejęciu sterów po zwolnieniu Craiga Berube 12 grudnia.

Na 4:05 przed końcem meczu The Blues zdobyli bramkę w grze w przewadze od Justina Faulka. Zakończył trwającą od 34 meczów suszę bramkową.

Kucherov strzelił dwa gole w odstępie 1:50 pod koniec pierwszej i na początku drugiej i podwyższył wynik na 4:0. Prawy skrzydłowy ma na swoim koncie 54 punkty, w tym 22 gole.

Wasilewski zatrzymał Kevina Hayesa w krótkiej ucieczce w połowie pierwszej. The Blues mają osiem krótkoterminowych celów.

Najgorszy zawodnik NHL z St. Louis w ostatnich 11 meczach trafiał 1 na 3 i wykorzystał trzy szanse w 30 próbach. W dwóch ostatnich meczach padły dwie bramki.

Eismont strzelił gola w 19 meczach podczas suszy 2:23 po tym, jak Binnington źle oddał strzał za siatkę.

Fleury strzelił swojego pierwszego gola w 67 meczach w drugiej połowie. Miał też asystę, a zakończył z czterema.

Obrońca Tampa Bay Michaił Sergaczow początkowo strzelił Coltona Parayko w tył lewej stopy i nie wrócił.