Twitch został dotknięty reakcją i groźbami bojkotu – widzowie twierdzą, że nowe zasady zagrażają ich dochodom

Twitch został dotknięty reakcją i groźbami bojkotu – widzowie twierdzą, że nowe zasady zagrażają ich dochodom

Zaktualizowano: 6 czerwca 2023 r., 20:49 czasu wschodniego

Górna linia

Platforma streamingowa Twitch jest pod ostrzałem po ogłoszeniu we wtorek zmian, które, jak twierdzi, zostaną przepisane, w wytycznych dotyczących treści marki – kolejny zestaw nowych zasad, które wywołały krytykę i wezwania do bojkotu ze strony popularnych streamerów i twórców treści.

kluczowe fakty

the Wytycznektóra wejdzie w życie 1 lipca, ograniczy banery na strumieniach do zajmowania więcej niż 3% ekranu i uniemożliwi umieszczanie reklam wideo, audio i graficznych bezpośrednio w strumieniach, zmniejszając możliwości reklamowania produktów i usług przez streamerów. .

Po reakcji Twitch opublikował a Temat na Twitterze Przepraszamy za bardzo ogólny język polityki – wyjaśnienie, że przepisze wytyczne i że jej polityka reklamowa nie miała na celu „ograniczenia możliwości nawiązywania bezpośrednich relacji ze sponsorami przez streamerów”.

Zamiast tego platforma dodała, że ​​wytyczne „mają na celu uniemożliwienie zewnętrznym sieciom reklamowym” sprzedaży lustrzanych reklam na jej platformie.

Zack Hoyt, popularny streamer znany jako Asmongold z 3,4 milionami obserwujących na Twitchu, powiedział w oświadczeniu. Ćwierkać że zmiany stanowiły „uzasadnioną sytuację, w której streamerzy powinni rozważyć bojkot Twitcha”, dodając, że zmiany zostały wprowadzone, aby firma mogła „monopolizować” dochody większej liczby streamerów.

Hoyt jest członkiem grupy tworzącej treści One True King, która napisała w zezwolenie że programy i galerie, które produkują, „nie mogą istnieć pod dusznym parasolem” nowych zasad Twitcha – dalej stwierdzając, że rośnie liczba alternatyw dla Twitcha.

Jimmy Donaldson, znany również jako MrBeast, który ma czwartą co do wielkości liczbę subskrybentów YouTube na świecie i nie korzysta z Twitcha, powiedział w usuniętym już zdaniu. ćwierkać który chciał wyemitować u konkurenta Twitcha, aby zrobić na złość firmie okazanie solidarności ze streamerami Twitcha.

cień

Konkurenci strumieniowi, tacy jak YouTube, Rumble i Kick, byli wykorzystywani jako alternatywy przez twórców treści – niektórzy z nich byli wśród Twitcha Najwyżej opłacane postacie. Inni twórcy treści, tacy jak streamer Adin Ross, gromadzili się na innych platformach po tym, jak zostali zbanowani na Twitchu lub ukarani za rzeczy takie jak „Niekontrolowane nienawistne zachowaniew ich rozmowach.

Duża liczba

2,8 miliarda dolarów. Według szacunków, mniej więcej tyle przychodów Twitch, platforma należąca do Amazona, wygenerowała w zeszłym roku aplikacje biznesowe.

główne tło

Treści Twitcha wykraczają poza gry wideo, ponieważ platforma jest również używana do transmitowania na żywo kreatywnych wydarzeń, które często zawierają zapieczone reklamy, które zostaną ograniczone do przyszłego miesiąca. Szacuje się, że najlepsi streamerzy Twitcha zarobili na platformie miliony dolarów Centrum marketingu influencerów. Obawy streamerów i krytyka polityki Twitcha sięgają lat wstecz. Jednak najnowszym wydarzeniem, które we wtorek wywołało podobną reakcję, był plan firmy dotyczący podziału przychodów 50/50 z dużymi graczami. We wrześniu ubiegłego roku ogłosił, że zmniejszy udział największych nadawców w przychodach 70/30 do 50/50. W post na bloguPlatforma poinformowała, że ​​główni operatorzy transmisji strumieniowej zachowają udział w przychodach 70/30 za pierwsze 100 000 USD „zarobione na przychodach z subskrypcji”. Wszystko powyżej tego spadnie do 50/50. Popularny na YouTube i Twitch, MoistCr1TiKaL powiedział, że w końcu rozpocznie transmisję strumieniową Wiele platform po zmianie.

Dalsza lektura

Streamerzy szaleją na Twitchu, ponieważ nowe zasady reklamowe ograniczają sponsorów i grożą zabiciem wydarzeń charytatywnych i e-sportowych (gry radarowe)

Rozprawa Twitcha z reklamami twórców wywołuje wezwania do bojkotów i protestów (IGN)

Chodź za mną Świergot Lub Linkedin. Wyślij mi bezpieczną wskazówkę.

READ  Anuluj niespodziankę dla komputerów Mac

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *