Nadszedł czas, aby Podkolzin z Canucks udowodnił, że należy do NHL

Nadszedł czas, aby Podkolzin z Canucks udowodnił, że należy do NHL

W piątek Vancouver Canucks po pięciu meczach w tym wielkim klubie odesłali Arshdeepa Bainesa z powrotem do Abbotsford Canucks z AHL.

Bains przeżył kilka trudnych minut, występując w pierwszej szóstce i grając w przewadze. Pokazał talent do stwarzania okazji do zdobycia bramki swoim kolegom z drużyny, nawet jeśli nie udało im się dotrzeć do końca, aby zdobyć Bainsowi swój pierwszy punkt w NHL. W tym samym czasie Bains miał pewne trudności z przystosowaniem się do szybkości NHL, ponieważ napotkał pewne problemy z karami i przegapił kilka odczytów w obronie.

„Naprawdę bardzo go lubimy” – powiedział główny trener Rick Touchette. „Zamiarem było, aby rozegrał dwa lub trzy mecze. Oczywiście, gdyby był genialny, podjąłbyś inną decyzję.

„Myślę, że poradził sobie dobrze. Nie udało nam się wygrać, więc chcesz go chronić również w środowisku… Myślę, że wie, że następnym razem, gdy wejdzie, będzie znacznie lepszy”. Następne pytanie brzmi: czy możemy zrobić to samo z tym facetem?”

Okazuje się, że następnym zawodnikiem będzie Wasilij Podkolzin, który został powołany w niedzielę przez Canucks, wraz z weteranem obrońcy Mattem Irwinem, który był wychowywany jako ubezpieczony, gdy Tyler Myers wypadał z gry, a Carson Soucy wciąż potrzebuje więcej czasu na powrót po kontuzji .

„Musi po prostu zagrać trochę lekkomyślnie”.

To doskonała okazja dla Podkolzina, aby udowodnić Canucks, że może mieć wpływ na grę NHL. Tak naprawdę, na trzy mecze przed ostatecznym terminem wymiany zawodników w NHL, może to być jego ostatnia szansa na wykazanie się przed Canucks. Jeśli Canucks zechcą dołożyć kolejny element w drodze wymiany, Podkolzin prawdopodobnie będzie częścią pakietu, który idzie w drugą stronę.

Canucks desperacko potrzebują kolejnego skrzydłowego, który uzupełniłby czołową szóstkę tabeli. W idealnym świecie Podkolzin pokazałby, że może być takim skrzydłowym.

READ  Mark Hughes: Dowody zostały usunięte z piątkowego Grand Prix USA

Podkolzin pokazał swój potencjał jako debiutant dwa sezony temu, strzelając 14 goli w ograniczonym czasie gry na lodzie w sezonie 2021-22. Szczególnie dobrze wyglądał w towarzystwie Eliasa Petterssona i Nilsa Hoglandera. Ale od tego czasu Podkolzin boryka się z problemami.

W zeszłym sezonie Podkolzinowi brakowało pewności siebie i cały czas chodził po głowie, myśląc o tym, co musi zrobić i dokąd powinien się udać, zamiast grać instynktownie. Trwało to przez cały obóz przygotowawczy i okres przedsezonowy, gdzie dostał szansę gry z JT Millerem i Brockiem Boeserem i wszystko zawaliło. Miał trudności z przystosowaniem się do wymagań systemu Toccheta i został zesłany do AHL na rozpoczęcie sezonu.

„Pudzi musiał to zostawić” – powiedział Tocchet latem. „Prawie musiał zagrać trochę lekkomyślnie”.

Dodał: „Myślę, że kiedy wpada w kłopoty, otrzymuje piłkę i wtedy podejmuje decyzję”. „Wydaje się, że to rozumie i po prostu chce, no wiesz, bezpiecznej gry, niezależnie od tego, czy chodzi o przecinanie desek, gdy czasem nikogo nie ma. To czas na zagranie lub poruszenie nogami”.

Dobry start w lidze AHL został przerwany przez wstrząs mózgu

W lidze AHL z Abbotsford Canucks Podkolzin pozostawił wszystko w zawieszeniu, strzelając pięć goli i siedem punktów w pierwszych sześciu meczach. Niestety, właśnie wtedy jego sezon został przerwany przez poważne uderzenie, w wyniku którego upadł na lód.

Kiedy Podkolzin wrócił do gry miesiąc później, powrót do dobrej gry w sezonie zajął trochę czasu. Podkolzin miał w tym sezonie kilka bezbramkowych sytuacji, a w ostatnich siedmiu meczach zdobył zaledwie dwa punkty. Obecnie zajmuje szóste miejsce w tabeli Abbotsford Canucks pod względem punktów, chociaż jest drugi pod względem bramek z 15 bramkami i 28 punktami w 44 meczach.

Jednak znaczący krok naprzód poczynił w swoich systemach. Canucks grają w Abbotsford według tego samego systemu, co w Vancouver, co daje Podkolzinowi więcej czasu na przemyślenie wymagań dotyczących „X” i „O”. Dodało mu to większej pewności w pogoni za krążkiem, zarówno w ataku, jak i w strefie defensywy, co pozwoliło mu wykorzystać niektóre z najlepszych atrybutów swojej gry.

READ  Ottawa jest częścią Original Six w nowej profesjonalnej lidze hokejowej kobiet

To powinno sprawić, że Podkolzin stanie się skuteczniejszym zawodnikiem dwukierunkowym na poziomie NHL, a Tocchet może zaufać, że będzie mógł grać w większej liczbie sytuacji.

Choć 28 punktów Podkolzina w 44 meczach może nie budzić wielkiego entuzjazmu, są one podobne do liczb, które Hoglander miał w zeszłym sezonie w tym samym wieku: 14 goli i 32 punkty w 45 meczach. Dla Hoglandera liczy się to, że poprawił swoją grę bez krążka, co zaprocentowało w tym sezonie. Mamy nadzieję, że Podkolzin poczynił podobne postępy.

Jeśli tak, Podkolzin mógłby być prawdziwym czynnikiem decydującym o zwycięstwie Canucks. Kiedy jest w najlepszej formie, Podkolzin stanowi zagrożenie w ataku i może uwolnić krążki dla każdego, z kim gra. Co więcej, Podkolzin to niedoceniany rozgrywający, który ma potencjał na potężnego napastnika.

Czy Podkolzin po dwóch sezonach od debiutu jest gotowy na przebicie się w NHL?

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *