Naukowcy odkryli nieprawdopodobne pochodzenie życia na Marsie

Naukowcy odkryli nieprawdopodobne pochodzenie życia na Marsie

Czerwona Planeta może teraz wydawać się bardzo jałowa i przypomina pustynię, ale Mars prawdopodobnie jest domem dla samego życia.

Naukowcy wiedzą, że na Marsie znajdowała się woda w stanie ciekłym przez co najmniej 200 milionów lat.

Oznaki wody są najważniejszym wskaźnikiem możliwości życia we wszechświecie, a nowe badania sugerują, że cząsteczki potrzebne do zapoczątkowania życia mogły powstać, gdy na Marsie znajdowała się woda.

Badanie bada pochodzenie materiałów organicznych na Marsie i sprawdza warunki, w jakich mogły one tam istnieć miliardy lat temu.

Naukowcy z Uniwersytetu Tohoku stwierdzili, że formaldehyd obecny w marsjańskiej atmosferze może prowadzić do powstawania biomolekuł – wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie. Raporty naukowe.

Wszystko to wskazuje na bardziej zachęcające sygnały dla poszukiwań dowodów na życie na Czerwonej Planecie.

Naukowcy wykorzystali model komputerowy do symulacji warunków na Marsie w tamtym czasie i doszli do wniosku, że prawdopodobnie znaleziono tam formaldehyd, ponieważ w atmosferze było dużo dwutlenku węgla, wodoru i tlenku węgla.

Zespół kierowany przez głównego autora Shungo Koyamę powiedział: „Nasze wyniki pokazują, że ciągłe dostawy z atmosfery… [formaldehyde] Można z nich tworzyć różne związki organiczne, w tym aminokwasy i cukry.

W badaniu uznano również, że „prawdopodobne są ciągłe dostawy niezwykle ważnych cukrów na wczesnym Marsie, zwłaszcza w okresach noahickim i wczesnej hesperii”.

Subskrypcja Aby otrzymać nasz bezpłatny cotygodniowy biuletyn indy100

Jak dołączyć Bezpłatny kanał WhatsApp indy100

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania za na górze strony, aby pomóc przenieść ten artykuł w górę rankingów indy100

READ  Badanie wykazało, że Arktyka ociepla się około cztery razy szybciej niż cała planeta

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *