Minimalistyczny biały dom w Hongkongu to świetna przestrzeń mieszkalna – designerskie i funkcjonalne mieszkanie z dwiema sypialniami

Minimalistyczny biały dom w Hongkongu to świetna przestrzeń mieszkalna – designerskie i funkcjonalne mieszkanie z dwiema sypialniami

Uznał, że nie ma sensu przebudowy kuchni, bo rzadko gotował, a wymiana podłogi byłaby zbyt kłopotliwa. Zamiast tego skupił się na obszarach dla niego ważnych, takich jak łazienka i stworzeniu przestronnej garderoby zamiast drugiej sypialni.

W łazience znajduje się teksturowana umywalka wykonana z bloku sztucznego kamienia. Zdjęcie: Della Perry John David Adiser

„Kuchnia była staroświecka, ale Chris początkowo nie chciał jej remontować, więc musiałem to uszanować” – wspomina projektantka z Ibizy, którą Yim wybrał do pracy nad projektem ze względu na ich wspólną miłość do bieli. Bardzo prosty i biały design.

„Poza tym miał w przeszłości złe doświadczenia z remontami, więc co zrozumiałe, był zdenerwowany. Pod koniec czteromiesięcznego projektu całkowicie się zrelaksował i przyłączył się do całego procesu.

„Wyremontowaliśmy kuchnię, odnowiliśmy podłogi, wymieniliśmy stolarkę okienną – nic nie było w pierwotnym zakresie.

Jestem wielką fanką marmuru, ale raczej nie oferuję go moim klientom, ponieważ jest bardzo porowaty i trudny w pielęgnacji. Ponadto syntetyczne alternatywy wyglądają obecnie niesamowicie

Projektantka wnętrz Amy Butler z House of Butler

„Chris zdał sobie sprawę, że zachowanie starszych elementów mieszkania zdewaluuje wartość nowo wyremontowanych elementów.”

Yim, który dorastał w Hongkongu i pracuje w branży hotelarskiej, chciał mieć eleganckie, eleganckie i pozbawione bałaganu mieszkanie, które pasowałoby do jego własnego stylu. Jako fan monochromatycznego designu, zażądał dużej ilości wyrazistej bieli i kontrastujących akcentów matowej czerni – miejsca, które nieżyjący już projektant mody Karl Lagerfeld z dumą nazywał domem.

„Koncepcja nie polegała na stworzeniu najładniejszego domu, ale raczej na jak najbardziej funkcjonalnym, odpowiadającym potrzebom Chrisa” – mówi Butler.

Na szczycie listy znalazły się szafy, w których trzeba było precyzyjnie i gustownie pomieścić ubrania, buty i dodatki Yima (zob. Wypróbowane + przetestowane mniej).

Szafy są budowane tak, aby precyzyjnie i gustownie pomieścić ubrania, buty i dodatki Yima. Zdjęcie: Della Perry John David Adiser

Butler wspomina, że ​​był to prawdopodobnie najtrudniejszy aspekt zadania, ponieważ Yim określiła dokładną liczbę szuflad i przegródek, które należy połączyć, i martwiła się, że wszystko nie będzie pasować.

Jednak jej dokładne obliczenia i liczne rysunki 3D opłaciły się; Jest nawet wolne miejsce, jeśli Yim chce poszerzyć swoją kolekcję mody.

Brak głębokości wynikający z zamocowanej na stałe kolumny rurowej w jednym rogu stworzył cienkie czarne półki na książki ze stolika kawowego, przełamując regularność białych szafek. Butler zaprojektował także niestandardowe biurko, które można umieścić w dziwnym kącie pokoju.

Kiedy już stworzono matową czerń w całym mieszkaniu, zielone ramy okienne kolidowały z estetyką Yima. Choć przepisy budowlane nie dopuszczały zmian na zewnątrz, wykonawca Butler zasugerował zastosowanie czarnych ramek od wewnątrz i zielonych ramek od zewnątrz, aby zachować spójność kolorystyczną mieszkania.

Na drugim końcu głównego pokoju zainstalowała duże lustra, które odbijają widok na Zieloną Górę i pomagają rozświetlić ciemną jadalnię.

Duże lustra odbijają zielone widoki na góry i pomagają rozświetlić ciemną jadalnię. Zdjęcie: Della Perry John David Adiser

Aby utrzymać budżet, Butler zamiast prawdziwych wybrał wysokiej jakości materiały syntetyczne. W kuchni zastosowała sztuczny marmur oraz podłogę z kompozytu kamienno-plastikowego, która wygląda jak drewno i jest trwalsza niż zwykły laminat.

W pojedynczej łazience wykonała monolitycznie wyglądającą umywalkę z pojedynczego bloku sztucznego kamienia, która ma u podstawy obwodowe wgłębienie zamiast tradycyjnego otworu odpływowego na ścieki.

Dodała także elementy, które uczyniły przestrzeń bardziej elegancką, takie jak listwy sufitowe i listwy przypodłogowe w stylu europejskim – które są zwykle wyższe niż te zwykle spotykane w Hongkongu.

„Jestem wielkim fanem marmuru, ale zwykle nie oferuję go moim klientom, ponieważ jest zbyt porowaty i trudny w pielęgnacji. Poza tym syntetyczne alternatywy wyglądają obecnie niesamowicie” – mówi Butler. „Kluczem jest to, aby zadbaj o to, aby najmniejsze detale były idealne, aby wszystko wyglądało na znacznie droższe.” niż jest w rzeczywistości.

„Nie sądzę, że dobry projekt wnętrz musi być skomplikowany lub kosztować fortunę, wszystko zależy od tego, jak zinterpretujesz przestrzeń tak, aby odpowiadała potrzebom klienta”.

Brak głębokości wynikający z zamocowanej na stałe kolumny rurowej w jednym rogu stworzył cienkie czarne półki na książki ze stolika kawowego, przełamując regularność białych szafek. Zdjęcia: Della Perry John David Adiser

Dzielnica

Na drugim końcu salonu znajdują się krzesła Elephant zaprojektowane przez Charlesa Eamesa z firmy Vitra (vitra.com) i niestandardowe zasłony zakupione wiele lat temu w sklepie, który już nie istnieje.

Kierunkowe oświetlenie szynowe pochodzi od PLC Lighting (plc.com.hk), a lampy podłogowe Daphine po obu stronach miękkiej w dotyku czarnej sofy zostały zaprojektowane przez Tommaso Cimini dla Lumina Italia (lumina.it).

Kwadratowy stolik z szufladami Hay pochodzi z fińskiego sklepu projektowego (finnishdesignshop.com).

Widok na jadalnię i salon. Zdjęcie: Della Perry John David Adiser

Dzielnica

Modułowa sofa i otomana Hay Mags 2.5 pochodzą ze sklepu Very Well Made (reallywellmade.co.uk), a poduszki pochodzą z H&M Home (hm.com). Czarny okrągły stół Kiffa od Innovation Living pochodził od Homeless (homeless.hk), a robiony na zamówienie bambusowy jedwabny dywan pochodził od Craverugs za pośrednictwem Etsy (etsy.com).

Telewizor pochodził z firmy BoConcept (boconcept.com), a rzut ze sztucznego futra pochodził ze sklepu z pamiątkami w hotelu Four Seasons.

Jadalnia

Czarny stół do jadalni Prouve i krzesła do jadalni Elbow pochodziły z Decor8 (decor8.com). Lampa wisząca w kształcie kropli w kolorze brązu pochodziła z 101 Copenhagen (101cph.com), a pomalowany na czarno kredens został wykonany na zamówienie przez House of Butler.

Matowa czarna podłoga SPC Natural Pearl Grey pochodzi od Pacific Flooring (pls.hk) i przechodzi z pokoju do pokoju bez szwów i pasów przejściowych.

Czarny stół i krzesła do jadalni pochodziły z Decor8. Zdjęcie: Della Perry John David Adiser

Szczegóły jadalni

Przycisk do papieru w kształcie słonia Lewiatan pochodzi od Hermes (hermes.com). Wykonane na zamówienie lustra z cienkimi czarnymi ramkami ze stali nierdzewnej pochodziły od firmy AD Décor (adhome-hk.myshopify.com/) i odzwierciedlały widoki z drugiego końca pokoju.

kuchnia

Kuchnia została zaprojektowana i zainstalowana przez House of Butler (houseofbutler.hk), z blatami ze sztucznego marmuru i tylnymi osłonami. Przestrzenna lampa sufitowa LED pochodzi z Ikei (ikea.com.hk).

Amy Butler użyła w kuchni sztucznego marmuru. Zdjęcie: Della Perry John David Adiser

łazienka

Łazienka została zaprojektowana i zainstalowana przez firmę House of Butler. Zawiera jednolitą umywalkę wykonaną z bloku sztucznego kamienia. Czarny podgrzewany wieszak na ręczniki pochodził z My Home (myhome-hk.com).

Zostań

Szafy i biurko narożne zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez House of Butler, a krzesło do jadalni w stylu Elbow pochodzi od Decor8. Była to przenośna latarka Audo Ray od Homeless. Zasłony pochodziły od Bobo Deco (bobodeco.com).

Szafki i biurko narożne zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę House of Butler. Zdjęcie: Della Perry John David Adiser
Butler zaprojektował stylową szafę w garderobie, która pomieści 80 par butów. Zdjęcie: Della Perry John David Adiser

Szczegóły szafy

Szafy zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę House of Butler. Wąskie półki są w tym samym kolorze co wnętrze szafy, aby zachować minimalizm palety.

Wypróbowane + przetestowane

Amy Butler zaprojektowała w swojej garderobie stylową szafę, w której zmieści się 80 par butów. Ponieważ nie ma wystarczająco dużo miejsca, pierwszy rząd na każdej półce jest lekko uniesiony przy pięcie i przesunięty, robiąc miejsce za nim drugi rząd. Buty ułożone są na wysuwanych półkach, co zapewnia łatwy dostęp.

READ  Chiny budują nowy statek do startów morskich w kosmos

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *