Wyprowadzacz psów odkrył we Francji dinozaura sprzed 70 milionów lat: raport

Wyprowadzacz psów odkrył we Francji dinozaura sprzed 70 milionów lat: raport

Damien i Maven znaleźli kości klifu podczas spaceru po lesie Montolier.

Damien Bocheteau, entuzjasta paleontologii z południa Francji, dokonał niezwykłego odkrycia podczas spaceru ze swoim psem Muffinem po lasach Montolier. Jak podaje amerykański portal „kosmiczny”, Bochetto zauważył kości wystające ze skalistego klifu, a po zbadaniu stwierdził, że odkrył prawie kompletny szkielet tytanozaura liczącego 70 milionów lat. Wiadomości CBS.

Wykopaliska, które w tajemnicy trwały dwa lata w celu ochrony miejsca, odsłoniły szkielet w 70% kompletny, mierzący 30 stóp długości. Doniesiono, że Bochetto we współpracy z członkami Towarzystwa Kulturalnego Archeologii i Paleontologii z wielką starannością wydobył kości podczas kilku wykopalisk trwających 10 dni. Wiadomości.

Według Bochetto to rzadkie znalezisko będzie teraz wystawione w Muzeum Croze, gdzie będzie można przyjść i „podziwiać dinozaura”. Francis Fagg, założyciel Muzeum Croze, przypisuje Bochetto bystre oko przy odkryciu kości i uważa, że ​​odkrycie to stanowi świadectwo pasji Bochetto do paleontologii.

Powiedział, że w ciągu ostatnich 28 lat badacze odkryli skamieliny dinozaurów i innych gatunków w małej wiosce Crozy na południu Francji. Jednak odkrycie w pobliskim mieście Montolier doprowadziło badaczy do nowego obszaru, w którym znaleziono kości.

Bochetto i stowarzyszenie, składające się głównie z ochotników, postanowili zachować w tajemnicy swoje odkrycie z 2022 r. przez dwa lata, aby chronić miejsce i „zapobiec zniszczeniom podczas wydobywania większych części” – napisał w e-mailu do Wiadomości CBS.

W ciągu dwóch lat Bochetto i badacze przeprowadzili kilka 10-dniowych wykopalisk, podczas których znaleźli prawie całkowicie nienaruszone szkielety dinozaurów, co jest rzadkością – dodał.

„To właśnie sprawia, że ​​jest to interesujące złoże z naukowego punktu widzenia” – powiedział. „Z muzeologicznego punktu widzenia umożliwi to szerokiemu gronu odbiorców niemal kompletne zwierzęta w ich pozycjach anatomicznych, co jest wspaniałe”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *