Łotwa w QF i Słowacja poza

Drużyny spotkały się wcześniej tylko trzy razy w grze World Junior, ostatnio w 2012 roku, kiedy wszyscy Czesi wygrali 19-5.

Obaj bramkarze grali w swoim trzecim z czterech meczów dla swojej drużyny, a Jan Bednar miał lepszy wynik GAA niż Bruveris – 3,36 do 3,84 – ale to Bruveris zrobił dzisiaj różnicę.

„Myśleliśmy, że możemy wygrać”, powiedział Darles Ducours. „Graliśmy tylko jeden mecz na raz i dawaliśmy z siebie wszystko. Graliśmy jako zespół i walczyliśmy o siebie nawzajem. Przez cały czas byliśmy skupieni”.

Łotysze wystartowali tak, jak potrzebowali, w połowie kwarty na prowadzenie 2-0. Martins Lavins szybko zdobył otwierającego od Harijsa Brantsa. Zjechał lewym skrzydłem i dostał dysk przed Lavinsa, który szybko przekierował dysk między otwarte pady Jana Bednara o 4:30.

Wygrali 2:0 przy 12:21 po kolejnym znakomitym podaniu zza linii bramkowej. Tym razem to Raimonds Vitolins nakarmił Rainers Rullers z przodu. Rollers wystrzelił wysoko nad ramieniem Bednara.

Następnie Łotwa zdobyła dwa rzuty karne z rzędu. PK był idealną postacią na pierwszym i uniknął kuli w drugim, zanim w końcu się poddał. Michał Gut przeszedł przez tylne drzwi, które nie zostały mu nic oprócz siatki do strzelania, ale strzelił i spojrzał w niebo w poszukiwaniu odpowiedzi, które łatwiej znaleźć na jego taśmie klejącej.

Ale chwilę później dostał kolejną szansę po trudnym dośrodkowaniu kapitana Jana Misaka i tej okazji nie przepuścił.

Kombinacja Vitolins-Rullers miała kolejną wielką szansę na początku drugiej połowy, aby doprowadzić do meczu 3-1, ale tym razem Bednar uratował i znakomicie uratował dla Rullers. Łotwa wkrótce zdobyła dwa mecze siły, ale nie mogła ich wykorzystać i zaczęła czuć, że marnuje okazję do zdominowania meczu.

W rzeczywistości Czesi zremisowali wynik 9:33 po złamanej grze. Kula z przodu została zablokowana przez kapitana Ralpha Bergmanisa, ale spadła ze Stanislava Svozela. Wejdź do środka i rzuć bekhend na Bruverisa, a poczucie straconej szansy zatroszczyło się o prowadzenie.

READ  Josh Allen, Buffalo Bills pokonują Matkę Naturę i Pittsburgh Steelers i wygrywają mecz play-off

Ale uznanie należy się Łotwie, aw szczególności Bergmanis. Wyprowadził swój zespół na prowadzenie o 11:15 po tym, jak David Jiricek wykonał kiepskie przebicie. Szybki strzał Bergmanisa oszukał Bednara i dał słabszemu nowe prowadzenie. Bruveris ponownie strzelił gola sześć minut później w podobnym strzale podczas potężnej gry, kiedy jego wysoki zapaśnik pokonał Bednara w powietrzu.

Bednar został zastąpiony przez Tomasa Suchanka, który wystartował na trzecim miejscu, ale oddał tylko trzy strzały, gdy jego 17 kolegów z drużyny strzeliło do Brumanisa bez gola. Czesi mieli świetną okazję do przecięcia prowadzenia w połowie, gdy Lavins zamknął rękę na dysku w zamku, co zaowocowało rzutem karnym. Ale Misak został ukamienowany przez Provires i utrzymał mecz 4-2.