Josh Allen, Buffalo Bills pokonują Matkę Naturę i Pittsburgh Steelers i wygrywają mecz play-off

Josh Allen, Buffalo Bills pokonują Matkę Naturę i Pittsburgh Steelers i wygrywają mecz play-off

ORCHARD PARK, NY (AP) – Dla Josha Allena nie miało znaczenia, jakiego dnia i o której Buffalo Bills zmierzą się z Pittsburgh Steelers.

Niedzielny mecz play-off o mistrzostwo AFC mógł zostać rozegrany zgodnie z planem pomimo burzy z efektem jeziora, która zrzuciła na okolicę ponad dwie stopy śniegu, a drużyna Bills była gotowa.

Udowodnili to w poniedziałek, kiedy Allen rzucił trzy podania po przyłożeniu i strzelił gola po rekordowym w historii serii 52 jardach w fazie play-off, podczas gdy Buffalo pokonało Pittsburgh 31-17 w meczu opóźnionym o 27 i pół godziny.

„Ludzie ciągle mówią, że właśnie tego chcieliśmy. Nie mieliśmy żadnej decyzji, aby to zrobić” – powiedział Allen o przełożeniu. „Mieliśmy grać wczoraj, mieliśmy grać w sobotę, mieliśmy grać w piątek, to nie miało znaczenia. – Mieliśmy tu przyjechać i zagrać, kiedy zostaliśmy wezwani do gry.

Gra zamieniła się w święto żywiołów. Kiedy bramy się otworzyły, śnieg pokrył większość miejsc na stadionie Highmark, a kibice dobrze go wykorzystali, wyrzucając jego garści w powietrze niczym konfetti, aby to uczcić.

„Daliśmy widowisko na śniegu” – powiedział lewy obrońca Dion Dawkins. „Jesteśmy na miejscu. Mamy jeszcze tydzień”.

Rozstawiony z drugiej pozycji Bills (12-6), który zakończył sezon zasadniczy pięcioma zwycięstwami z rzędu, w niedzielny wieczór w rundzie dywizji zmierzy się z Patrickiem Mahomesem i rozstawionym z numerem 3 Kansas City Chiefs. Buffalo i jego fani nie mogli doczekać się meczu play-off u siebie z Chiefs po tym, jak sezony 2020 i 21 zakończyły się porażkami w play-offach w Kansas City.

„Jesteśmy już o krok do tyłu” – powiedział Allen, zauważając, że Chiefs dostaną jeszcze dwa dni odpoczynku po sobotnim zwycięstwie nad Miami. „Będzie to wymagało wysiłku zespołowego. Wiemy, jakiego typu jest to zespół i oczywiście jakiego rozgrywającego ma w drużynie Pat”.

Buffalo prowadziło 21-0, po czym Pittsburgh strzelił gola po trzech posiadaniach z rzędu i było 24-17. Następnie Allen przypieczętował zwycięstwo, rzucając 17-jardowe podanie do Khalila Shakira na 6:27 przed końcem. Shakir złapał podanie w 10. minucie środkiem, nie trafił w wślizg Minkah Fitzpatricka po rotacji i wyprzedził pozostałych obrońców Steelers w polu punktowym.

READ  Jake Oettinger obronił 47 strzałów, gdy Dallas Stars pokonali Buffalo Sabres

„Facet mnie uderzył, a ja mogłem utrzymać się na nogach i dalej grać” – powiedział Shaker. „Ale to dlatego, że (Allen) przejął piłkę i umieścił ją we właściwym miejscu, co dało mi szansę na zagranie”.

Allen zdobył 21 z 30 trafień na 203 jardy i przebiegł 74 jardy na ośmiu prowadzących, stając się pierwszym rozgrywającym w historii play-offów NFL, który rzucił trzy lub więcej podań TD w biegu na co najmniej 70 jardów i zdobył wynik. Po raz czwarty w sezonie nie zaliczył żadnej straty.

Mason Rudolph w swoim pierwszym meczu play-off ze Steelers (10-8) rzucił dwa przyłożenia po przechwycie, ale Pittsburgh grał zbyt nierówno po obu stronach piłki, aby dotrzymać kroku Allenowi i Billsom. Steelers przegrali piąty mecz z rzędu w fazie play-off. Ostatnie posezonowe zwycięstwo franczyzy miało miejsce dokładnie siedem lat temu.

Do porażki przyczyniły się nieudane odbiory i straty, które dały Buffalo 14 punktów, a także zdolność Billsów do powstrzymania ataku Steelers.

„Doceniam wysiłek. Ale to nie jest mistyczne. Nie zrobiliśmy tego, czego potrzeba, aby dziś wygrać” – powiedział trener Steelers Mike Tomlin. „Nie możemy wejść w takie środowisko z drużyną kalibru play-off i odwrócić losy meczu graj w ten sposób i spodziewaj się, że będziesz konkurencyjny.”

Zapytany o swoją przyszłość w Pittsburghu po ukończeniu 17. sezonu – każdy z rekordem co najmniej 0,500 – Tomlin uśmiechnął się i odszedł.

„Kiedy zdobyliśmy siedem punktów, pomyślałem, że będziemy dalej uciekać. Wszystko sprowadza się do obrony” – powiedział weteran defensywy Cam Heyward. „Były okazje. Nie skorzystaliśmy. To była prawdopodobnie największa dziwność w grze.

Elementy nie odegrały dużej roli. Chociaż temperatury sięgały kilkunastu stopni, niebo było czyste, a znad jeziora Erie wiał jedynie lekki wietrzyk.

Rachunki początkowo twierdziły same siebie.

READ  Maple Leafs dodaje Ritchiego, może wypełnić wakat w górnej linii

Podanie Allena po przyziemieniu z 9 jardów do Dawsona Knoxa zakończyło uderzenie z 80 jardów. Po tym, jak obrońca Buffalo, Terrell Bernard, odzyskał pałkę przez odbierającego George'a Pickensa na Pittsburgh 29, Allen w następnej akcji rzucił podanie do Daltona Kinkaida.

Allen zdobył przyłożenie po tym, jak obrońca narożnika Kaiir Elam przechwycił podanie Rudolpha przeznaczone dla Diontae Johnsona w polu punktowym.

Steelers w końcu wykorzystali jeden z niewielu błędów Billsów w tej połowie, kiedy trener Sean McDermott zdecydował się na rzut z gry z 49 jardów na wietrze na nieco ponad dwie minuty przed końcem.

Low kick Tylera Bassa został zablokowany przez Montraviusa Adamsa. Piłka poleciała około 20 jardów na terytorium Billsa i została odzyskana przez Nicka Herbiga na Buffalo 33. Steelers strzelili pięć akcji później po podaniu Rudolpha z 10 jardów do Johnsona.

Bills pokonali serię kontuzji w obronie. Bernard został wykluczony z gry po skręceniu prawej kostki, a Taron Johnson nie wrócił po badaniu pod kątem wstrząśnienia mózgu. The Bills rozpoczęli mecz bez obrońcy Rasula Douglasa (kolano) i obrońcy liniowego Terrella Dodsona (ramię).

„Mamy odporną grupę” – powiedział Allen o drużynie, która po porażce z Filadelfią 26 listopada po dogrywce prowadziła 6:6. „Naprawdę wierzę, że przywództwo, jakim dysponujemy, nie ma sobie równych w lidze”.

___

AP NFL: https://apnews.com/hub/nfl

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *