Londyn przed linią, gdy Ontario rozpoczyna przejście na nowy system blue box

Londyn przed linią, gdy Ontario rozpoczyna przejście na nowy system blue box

Treść artykułu

Rada Miejska Londynu wyjdzie z recyklingu w dwa lataWytwórcy odpadów przejmują system blue box w procesie zmian na poziomie powiatu.

Zmiana nadejdzie wraz z plikiem Standard hrabstwa Lista produktów, które można wyrzucić do niebieskiego kosza, w tym mieszadełka, słomki, papierowe i plastikowe kubki, folia, tacki i torby, chociaż ostateczna lista jest wciąż w trakcie pakowania.

Przejście na płatny system przez producentów trwa od lat, ale sekretarz ds. środowiska Jeff Yurick ujawnił harmonogram przejścia na wirtualnej konferencji prasowej w czwartek.

Obecny program stał się niezrównoważony pod względem środowiskowym i ekonomicznym. Prawie jedna trzecia Materiały, które wkładamy do niebieskiego pojemnika, trafiają na wysypisko” — powiedział Yurik.

Koszty zarządzania programem rosną w sposób niezrównoważony. . . Nakłada niesprawiedliwe obciążenie na podatników i gminy.

Niebieskie pojemniki pozostaną na swoim miejscu, ale zamiast płacić około połowy kosztów recyklingu w Ontario, producenci odpadów zajmą się zbieraniem i przetwarzaniem począwszy od lipiec 2023. Londyn będzie jednym z pierwszych miast, które dokonają zmiany, a kolejne będą miały miejsce w ciągu najbliższych dwóch i pół roku do 2026 roku.

Reklamy

Treść artykułu

Oczekuje się, że ten ruch pozwoli zaoszczędzić gminom w całym Ontario około 156 milionów dolarów rocznie.

„Rządy gminne są na pokładzie, ponieważ jaDobra polityka publiczna, dobra polityka gospodarcza i kość Ważnydobrze dla nas środowiska” – powiedział Graydon Smith, prezes Stowarzyszenia Gmin Ontario, grupy, która działa na rzecz miast i miasteczek w prowincji.

READ  Finansowanie społecznościowe dla Vancouver Cafe, aby utrzymać działalność – Kolumbia Brytyjska

Pracownicy City of London od lat składają sprawozdania radzie w ramach przygotowań do zmiany.

Czekaliśmy na ten dzień. „To będzie naprawdę dobra wiadomość”, powiedział w czwartek przewodniczący Rady Miejskiej ds. Środowiska, Jay Stanford.

Londyn płaci 4-5 milionów dolarów rocznie na program Blue Box. Ratusz posiada zakład recyklingu w pobliżu południowego składowiska i wszystkie jego urządzenia, chociaż Miller Waste Systems otrzymał kontrakt na jego obsługę.

Reklamy

Treść artykułu

Stanford powiedział, że nie jest jasne, ile dokładnie Londyn zaoszczędzi w ramach nowego systemu, ponieważ wiele decyzji pozostaje do podjęcia w sprawie przyszłości istniejących operacji i kontraktów recyklingowych.

Możliwe, że producenci przejmą dotychczasowych pracowników i kontrakty, zwłaszcza w okresie przejściowym. Jeśli nie, Londyn będzie musiał skorzystać z klauzul wyjścia, które wiążą się z karą finansową, opcją, która została zawarta, ponieważ ten zwrot w recyklingu był od dawna obiecywany.

Stanford powiedział, że czwartkowe ogłoszenie – i ostateczny harmonogram, na który czekają miasta – daje zielone światło do rozpoczęcia negocjacji.

Wiemy, że musimy usiąść z branżą, aby dowiedzieć się: czy chcą kupić aktywa, czy chcą je od nas wynająć, dCzy chcą zbudować własny obiekt? ” Powiedział.

Reklamy

Treść artykułu

Stanford dodał, że położenie Londynu, w pobliżu autostrad międzystanowych 401 i 402, z łatwym dostępem do wielu innych gmin Ontario, jest ogromnym atutem.

„WJesteś w idealnej sytuacji, aby zachować spokój atrakcyjny Dla ekonomii skali i większej standaryzacji. Mamy bardzo atrakcyjne aktywa i lokalizację i wierzymy, że branża chce Londynu jako gracza w tym wszystkim.

READ  Masz 2500 dolarów? 2 najlepsze akcje, które możesz kupić i trzymać przez całe życie

Dla londyńczyków większość recyklingu pozostanie taka sama. Nadal możesz wypełnić swoją niebieską skrzynię i wyjąć ją do odebrania, chociaż możesz wrzucić inne przedmioty, które nie są teraz akceptowane.

Celem jest, aby producenci odpadów mieli motywację do zmniejszania lub zmiany opakowań i znajdowania innowacyjnych rozwiązań teraz, gdy już zapłacili rachunek. . Yurick powiedział, że hrabstwo oczekuje, że wszelkie koszty przeniesione na klientów będą tylko „groszami za produkt”.

Reklamy

Treść artykułu

„Jesteś na Zobaczymy, jak znacznie wcześniej wprowadzą nowe innowacje, aby obniżyć koszty” – przewidywał.

Mike Chubwick, dyrektor generalny Stowarzyszenia Gospodarki Odpadami w Ontario, powiedział, że system „eZachęcanie do inwestycji, tworzenia miejsc pracy i innowacji w zakresie odpadów odzyskiwaniesystem. „

W czwartkowym ogłoszeniu zawarto również obietnice rozszerzenia programów recyklingu na wiele lokalizacji i społeczności bez niebieskich pojemników, w tym parki, budynki mieszkalne, szkoły i niektóre domy opieki długoterminowej.


Rozwiń niebieskie pole

Oczekuje się, że nowe produkty będą dopuszczone do niebieskich skrzynek w całym Ontario:

 • Kubki plastikowe i papierowe
 • Frytki, tace i pudełka
 • Jednorazowe tworzywa sztuczne, takie jak patyczki do mieszania, słomki i sztućce

Transfery

Zamiana gmin regionu 1 lipca 2023 r.:

 • Londyn
 • środkowy gen
 • Elmer
 • Edward Point
 • Sarnia
 • Południowo-Zachodnie Middlesex
 • Święty Tomasz
 • Zachodni Elgin

Reklamy

Komentarze

Postmedia jest zobowiązana do utrzymania żywego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarza lub jeśli jest to użytkownik obserwujący komentarz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail Ustawienia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *