Kongres ma pytania dotyczące nowego trybu wykrywania Spotify

Kongres ma pytania dotyczące nowego trybu wykrywania Spotify

Spotify!

Spotify!
obrazek: Jonathan Nakstrand / AFP przez Getty Images

Nie jest tajemnicą, że Spotify może być plikiem podejrzany sposób na osiągnięcie finansowy sukces muzyczny. Ceny różnią się w zależności od krajuJednak artyści zazwyczaj otrzymują ułamek grosza za każdym razem, gdy ich piosenki są emitowane przez popularny serwis.Sama pojemność biblioteki firmowej może prowadzić do jej zasięgu i dostępu cyfrowego grosze trudniejsze. teraz, Praktyki biznesowe będą miały wpływ Wzbudziła ponowne zainteresowanie nie mniej niż imponującego i czasami skutecznego organu Izby Reprezentantów USA, z przewodniczącym Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów, Jerrym Nadlerem (Demokrata z Nowego Jorku), Nagrywam wiadomość do Spotify w środę Sprawdzenie, czy jego nowy program „odkrycia” może, wiesz, stworzyć spiralę spadkową niskich dochodów w porównaniu z daremnymi Przyciągające uwagę pytania, które możesz zadać Sukces muzyczny online jest prawie niemożliwy do osiągnięcia.

Dla tych, którzy nie znają Discovery, jest to Projekt pilotażowy uruchomiony przez Spotify pod koniec zeszłego rokuW którym niektórzy artyści i znaki Zaoferowano im możliwość ulepszenia torów Oceny na niezwykle wpływowej playliście Spotify Algorytmy W zamian za przyjęcie za to mniejszej części tantiem Muzyka. spotify argument, dla każdego Hollywoodzki reporterCzy to była tylko okazja dla artystów, aby wyrazić swoje priorytety dotyczące występu w serwisie, na przykład „Chcesz zarabiać?” lub „Czy chcesz, aby jak najwięcej osób usłyszało piosenkę?”? Ale Nadler i jego współpracownik (A udać się do Podkomisja ds. Sądów, Własności Intelektualnej i Internetu) Hank Johnson Jr. (D-GA) wychowany w swoim liście, Nierozsądne pytanie, co się stanie, jeśli tego typu oprogramowanie stanie się trwałe? Jak daleko w dół króliczej nory? może projektować Kto zachęca artystów do wymiany płatności na postrzeganą przewagę konkurencyjną, która ich zabiera?

Te i inne związane z nimi pytania były przedmiotem wspomnianego listu, Został wysłany do założyciela Spotify Daniela Eka w tym tygodniu i poinformuj go Że ma czas do 16 czerwca, aby odpowiedzieć na ich pytania dotyczące stawek tantiem, sposobu mierzenia sukcesu programu i tego, co firma robi, aby zapobiec scenariuszowi „wyścigu na dno”, w którym artyści pobierają coraz mniej pieniędzy na coraz bardziej niejasne algorytmy nagradzania . (Spotify jest szwedzki, więc ta prośba prawdopodobnie nie będzie miała dużej wagi prawnej, ale jest to przypomnienie, że Kongres Zrobić Spróbuj od czasu do czasu zrozumieć masowe zmiany społeczne, które Internet spowodował w zasadzie w każdej branży na naszej planecie. .

READ  Reakcja Kim Kardashian, gdy Caitlyn Jenner nazwała ją „wyrachowaną”

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *