Miejsce parkingowe w Hongkongu sprzedane za 1,3 miliona dolarów: raport

Parking sprzedany za 10 milionów HKD (1,3 miliona dolarów) w Hongkongu.

Hongkong:

Lokalne media podały w piątek, że za 10 milionów dolarów hongkońskich (1,3 miliona dolarów) sprzedano parking dla jednego samochodu w luksusowym kompleksie apartamentowym w Hongkongu.

Miejsce o powierzchni 12,5 metra kwadratowego (135 stóp kwadratowych) jest częścią inwestycji w The Peak, luksusowej okolicy, która przyciągała najbogatszych mieszkańców miasta od czasów kolonialnych.

Oferując wspaniałe widoki na Port Wiktorii, The Hills szczyci się niesamowitymi cenami nieruchomości – w tym jedne z najdroższych nieruchomości na świecie.

Podczas gdy bogaci Hongkongu nie myślą o wydawaniu milionów dolarów na swoje domy, miliony mieszkańców miasta mają trudności z zakupem mieszkań w pudełku po butach – wiele z nich jest mniejszych niż miejsca parkingowe.

Raport UBS z 2019 r. mówi, że „wykwalifikowany pracownik” potrzebowałby 22 lat dochodu, aby pozwolić sobie na mieszkanie o powierzchni 60 metrów kwadratowych, w porównaniu z 12 dekadą temu, przy zarobkach w dużej mierze takich samych od 2008 roku.

W innym badaniu z tego samego roku średnia cena nieruchomości w Hongkongu wyniosła 1,2 miliona dolarów.

Rynek luksusowych nieruchomości odbił się po okresie niepewności co do rosnących zawirowań politycznych w mieście i wydaje się, że przetrwał gospodarczy wpływ Covid-19.

W tym roku penthouse o powierzchni 3378 stóp kwadratowych został sprzedany za 59 milionów dolarów, ustanawiając nowy poziom cen za metr kwadratowy na poziomie 17 500 dolarów.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez ekipę NDTV i została opublikowana z syndykowanego kanału.)

READ  Pierwsze w historii odkrycie gazu na dysku wokół planety

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *