Pracownicy związkowi BC Ferries otrzymają podwyżkę o 7,75%.

Pracownicy związkowi BC Ferries otrzymają podwyżkę o 7,75%.

Zrzeszeni w związkach pracownicy BC Ferries otrzymają w tym roku znaczną podwyżkę wynagrodzeń, po tym jak pracodawca i związek osiągnęli w czwartek porozumienie.

BC Ferries twierdzi, że jej pracownicy ogólni otrzymają podwyżkę wynagrodzenia o 7,75% przez jeden rok, z mocą wsteczną od 1 października 2023 r., a także inne „specjalne podwyżki” dla licencjonowanych marynarzy, którzy otrzymają aż do dodatkowych 10%.

Podwyżki te wprowadzono, aby lepiej odzwierciedlać „dzienne składki, jakie wnoszą, i lepiej dostosować ich wynagrodzenie do standardów wynagrodzeń w całej branży” – stwierdziła BC Ferries w oświadczeniu.

„Wiemy, że płace nie były wystarczające dla naszych pracowników i że potrzebujemy więcej, aby wrócić do bycia preferowanym pracodawcą. Jestem wdzięczny naszym pracownikom za cierpliwość, którą okazali w ciągu ostatnich kilku miesięcy „, powiedział Nicholas Jimenez, BC Prezes i dyrektor generalny Ferries.

„Dotarcie do tego punktu zajęło dużo czasu. Oferta, którą złożyliśmy sześć miesięcy temu, była wówczas bardzo dobrą ofertą i nadal jest bardzo dobrą ofertą dzisiaj – tym bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę, że jest to… roczny wzrost W rzeczywistości jest to jeden z największych wzrostów w historii firmy iz pewnością jeden z największych w Kanadzie w ostatnich latach dla firmy naszej wielkości.

„Zachęciło mnie to, że jury zasadniczo zgodziło się z naszą ogólną propozycją i cieszę się, że możemy teraz zacząć płacić więcej naszym pracownikom”.

Dean Dobrinsky, pełniący obowiązki wiceprezesa BC Ferries ds. ludzi i bezpieczeństwa, powiedział CityNews, że wzrost ten jest jednym z największych w historii firmy.

„Inwestowanie w naszych pracowników zwiększa stabilność naszych usług” – powiedział Dobrinsky.

„Mamy nadzieję, że będzie to miało wpływ na rekrutację i utrzymanie. Wierzymy, że w przypadku naszych obecnych pracowników czują, że dokonaliśmy w nich inwestycji, i mamy nadzieję, że pozostaną z nami, co zainspiruje innych do korzystania z usług promowych, co ostatecznie doprowadzi do bardziej stabilne połączenie promowe.”

READ  Dlaczego władze belgijskiego portu zniszczyły 2000 pudełek Mailer Hi Life?

Dobrinsky twierdzi, że na początku pandemii związek wynegocjował układ zbiorowy w 2020 roku. W porozumieniu tym zostały ustalone wszystkie warunki za wyjątkiem wynagrodzeń za lata 2024 i 2025.

„Zdecydowali, że najlepiej będzie, nie znając środowiska znajdującego się na pierwszej linii frontu koronaawirusa, wynegocjować płace konkretnie 1 kwietnia 2024 r., a następnie ponownie w kwietniu 2025 r.”

Związek Pracowników Promowych i Morskich Kolumbii Brytyjskiej oraz BC Ferries zawarły porozumienie w czwartek po tym, jak BC Ferries wyjaśniło, że wznowiło negocjacje płacowe sześć miesięcy wcześniej niż żądano.

Przewoźnicy promowi twierdzą, że podwyżka cen będzie obowiązywać do 25 marca 2025 r.

CityNews zwróciło się do związku z prośbą o komentarz.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *