UE ma sześć dni na podjęcie działań lub podjęcie kroków prawnych przeciwko Polsce i Węgrom Świat | Aktualności

UE ma sześć dni na podjęcie działań lub podjęcie kroków prawnych przeciwko Polsce i Węgrom  Świat |  Aktualności

Delegacja EPL, Nauki i Technologii, Europy i Zielonych skierowała do Przewodniczącego Komisji Europejskiej: „Brak działania Komisji do 1 czerwca 2021 r. zostanie uznany za »porażkę«, w ramach której Parlament Europejski podejmie działania prawne przeciwko Komisji ”.

Dodali: „Z terminem 1 czerwca 2021 r. wzywamy Komisję do podjęcia pierwszych kroków.

„Nie ma innego wyjścia, jak tylko podjąć kroki prawne”.

Katarina Barley, Birkit Sipple, Rhea Tun, Sophie Intweld, Katalin Che i Daniel Bryant podpisali projekt wspólnego oświadczenia.

Raport przytacza przepisy UE mające na celu zapewnienie rozliczalności Komisji Europejskiej i Rady Europy oraz możliwość wszczęcia przez instytucje UE działań prawnych przeciwko sobie nawzajem, jeśli odstępują one od swoich zobowiązań wobec obywateli UE.

Eurodeputowany Daniel Bryant napisał na Twitterze: „Państwo prawa w Europie przeżywa kryzys.

„Niemniej jednak Komisja Europejska odmawia podjęcia działań.

„Oto ostatnie przypomnienie: wywołaj los mechanizmu prawnego albo zabierzemy cię do sądu!”

Na początku tego miesiąca niemiecki minister spraw zagranicznych Michael Roth wraz ze swoimi portugalskimi i słoweńskimi odpowiednikami zaproponowali dwa sposoby ochrony i wzmocnienia rządów prawa w całym obozie.

Czytaj więcej: Ryaner oskarża Białoruś o „kradzież” samolotu – pełny raport

Zgodnie z art. 7 Konwencji UE, UE musi zatwierdzić plany na wniosek Węgier i Polski, dwóch krajów podejrzanych o pogwałcenie wartości europejskich.

Pan Roth powiedział: „Mam nadzieję, że Trybunał UE podtrzyma zasadność tego nowego mechanizmu i odpowie na każde jego zakwestionowanie”.

Przemawiając na spotkaniu w Coimbatore, niemiecki minister przekonywał, że UE do tej pory nie wystarczała, by zapewnić, że wszystkie państwa członkowskie przestrzegają europejskich standardów, jeśli chodzi o ich własny wymiar sprawiedliwości i procesy legislacyjne.

Brutalnie przyjął status prawny UE i powiedział: „Chcę być bardzo szczery.

„UE nie jest zaangażowana w obronę i wzmacnianie praworządności.

READ  EuroBasket: Polska na czele Gdańska, Słowenia; Francja nad Włochami

Nie przegap:
Białoruski dziennikarz przyznaje w nowym filmie, że „planuje zamieszki” [VIDEO]
Unijny chaos został zdemaskowany, gdy Bruksela otrzymała rozkaz działania przeciwko Białorusi” [INSIGHT]
Co się dzieje na Białorusi? Czy Białoruś jest w UE? [ANALYSIS]

„Straciliśmy naszą wiarygodność, zwłaszcza pod rządami prawa w krajach członkowskich, co jest ogromnym obciążeniem dla Kościoła”.

Bruksela jest uwikłana w szereg sporów z Polską i Węgrami o kontrowersyjne reformy prawne, które twierdzą, że roszczenia UE stanowią zagrożenie dla niezależności sądów.

W rezultacie obóz rozpoczął działania na podstawie art. 7 konstytucji UE, co teoretycznie może oznaczać utratę prawa do głosowania w Radzie Europy przez obie strony, jeśli się nie wycofają.

Zarówno Polska, kierowana przez premiera Matosa Moraveki z Prawa i Sprawiedliwości, jak i Węgry, kierowane przez premiera Fitzgeralda Victora Orbana, od dawna przekonują, że Bruksela chce ukarać oba kraje.

Oba kraje wygrały odrębne spory podatkowe z Komisją Europejską w zeszłym tygodniu po orzeczeniu Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości na ich korzyść.

Sąd odrzucił orzeczenie Sądu Apelacyjnego popierające węgierski podatek od reklamy z 2014 roku.

Sędziowie uznali również, że niskie stawki podatkowe w Polsce dla małych detalistów nie powinny być uważane za nielegalną pomoc rządową.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *