Loblaw zapłaci nowemu dyrektorowi generalnemu każdego banku po 22 miliony dolarów w 2023 roku

Otwórz ten obraz w galerii:

Dyrektor generalny Loblaw Per Bank w sklepie w Mississauga, 30 stycznia.Christopher Katsarov/The Globe and Mail

Loblaw Cos Ltd. zapłacił W ubiegłym roku spółka LT wypłaciła swojemu nowemu dyrektorowi generalnemu 22,1 mln dolarów, w tym jednorazową premię w wysokości 18 mln dolarów w zamian za wynagrodzenie utracone w wyniku rezygnacji z poprzedniego pracodawcy.

Pan Bank objął najwyższe stanowisko w największej kanadyjskiej firmie spożywczej 1 listopada, zastępując Galena Westona, który pozostaje prezesem i kontrolującym akcjonariuszem Loblaw. Jego pakiet obejmuje roczną pensję w wysokości 1,315 mln dolarów, docelową premię roczną w wysokości około 2 mln dolarów oraz docelową długoterminową premię motywacyjną na bieżący rok w wysokości 7,2 mln dolarów.

Od objęcia urzędu zaledwie dwa miesiące przed końcem roku pan Bank otrzymał pensję w wysokości 438 333 dolarów, 910 660 dolarów premii pieniężnej oraz proporcjonalne przyznanie nagród w postaci akcji w wysokości 2,41 miliona dolarów – łącznie około 3,75 miliona dolarów za swój debiut. dni pracy. Ponadto Luplow zapłacił 150 000 dolarów czynszu, wyrównania podatków i innych świadczeń o wartości 176 771 dolarów.

Pakiet powitalny obejmował 13 milionów dolarów w gotówce i 5 milionów dolarów w akcjach Loblaw, do których nabywane będą uprawnienia przez trzy lata.

Pan Bank był wcześniej dyrektorem generalnym duńskiej firmy detalicznej Salling Group, która jest jednocześnie największą firmą spożywczą na swoim rodzimym rynku. Zanim ogłoszono jego zatrudnienie zeszłej wiosny, Luplow poprosił firmę konsultingową Meridian Compensation Partners o zapoznanie się z proponowanym przez niego wynagrodzeniem. Spółka stwierdziła, że ​​proponowane wynagrodzenie Pana Banku było niższe od średniej stawki rynkowej i uznała, że ​​wynagrodzenie zaproponowane w celu zrekompensowania jego źródeł wynagrodzenia jest rozsądne.

„W opinii Zarządu bez pełnego wynagrodzenia Loblow nie byłby w stanie przekonać pana Banka do odejścia od byłego pracodawcy” – wyjaśniła spółka w swoim okólniku dla akcjonariuszy.

READ  Powierzchnie biurowe w centrum Calgary osiągają nowy etap wakatów

Weston i McCain spotkali się, aby omówić ceny chleba, jak twierdzą powodowie w pozwie zbiorowym

Loblaw korzystał już wcześniej z usług Meridian Partners w 2022 r. w celu przeprowadzania regularnego przeglądu swoich praktyk w zakresie wynagrodzeń. W procesie tym znalazł się ówczesny prezydent Loblaw. Weston otrzymywał zbyt niskie wynagrodzenie.

Teraz, jako niewykonawczy prezes Loblaw, pan Weston będzie otrzymywać roczną pensję w wysokości 750 000 dolarów. W nowym przeglądzie firma Meridian ustaliła, że ​​proponowane wynagrodzenie pana Westona jako Prezesa Zarządu było „powyżej średniej w grupie porównawczej, ale było rozsądne, biorąc pod uwagę wyjątkową rolę pana Westona i jego strategiczne skupienie się na Loblaw”.

W 2023 r. pan Weston otrzymał 8,01 mln dolarów bezpośrednio od Loblaw, w porównaniu z 8,42 mln dolarów w 2022 r. Dane liczbowe nie obejmują całkowitego wynagrodzenia pana Westona za 2023 r. od George Weston Ltd., akcjonariusza większościowego Loblaw, którego jest dyrektorem generalnym. W 2022 roku zarobił w Weston 11,79 miliona dolarów, w tym odszkodowanie dla Loblowa.

Pan Bank objął kierownictwo nad spółką, która w dalszym ciągu osiąga wyniki finansowe przekraczające cele wewnętrzne, ale spotyka się z ostrym sprzeciwem społecznym i politycznym w związku z rosnącymi cenami żywności. Pan Bank zobowiązał się do poważniejszych negocjacji z międzynarodowymi dostawcami, aby pomóc w ograniczeniu podwyżek cen, i pod jego kierownictwem firma wprowadziła promocję pod nazwą „Najlepszy wynik miesiąca”, obejmującą co miesiąc duże rabaty na szereg artykułów.

Chociaż tempo inflacji żywności znacznie spadło, ceny w wielu przypadkach są nadal znacznie wyższe niż zaledwie dwa lata temu. Frustracja konsumentów skierowana była przeciwko detalistom, mimo że utrzymywali oni, że inflacja cen żywności jest wynikiem złożonych czynników w całym łańcuchu dostaw.

Loblaw również spotkał się ze szczególną krytyką. Pod koniec ubiegłego roku, po ostrej reakcji sklepów, które anulowały 50% sprzedaży żywności, której data ważności dobiegła końca, firma wycofała się z tego planu. Ostatnio niektórzy kupujący w mediach społecznościowych nawoływali do bojkotu sklepów należących do Loblaw.

READ  Sprzedaż tego wygodnego kardiganu wzrosła o 780 000% na Amazon

Loblaw, właściciel dyskontów No Frills i Maxi, radzi sobie dobrze, rezygnując z zakupów w supermarketach pełnopłatnych. Zysk netto spółki dostępny dla zwykłych akcjonariuszy wzrósł w ubiegłym roku o 9,4 procent, do około 2,1 miliarda dolarów, czyli 6,52 dolarów na akcję, w porównaniu z 1,9 miliarda dolarów, czyli 5,75 dolarów na akcję w 2022 roku. Przychody Loblaw wzrosły w zeszłym roku o 5,4 procent, do 59,5 dolarów. -jeden bilion.

Jednak w 2023 r. spadły premie dla kadry kierowniczej, odzwierciedlając rok, w którym wyniki firmy przekroczyły cele wewnętrzne, ale nie w tak dużym stopniu jak w roku poprzednim. Współczynnik wypłaty Loblawa w ramach krótkoterminowego planu premiowego wyniósł 130 procent celu w 2023 r. w porównaniu do prawie 180 procent celu w 2022 r.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *