Kuczirow w zamian lśni, Pointe zwyciężył w późnych sieciach, gdy piorun pokonał Pantery

SUNRISE, Floryda – Bryden Point strzelił dwa późne gole, w tym zwycięzcę meczu z 1:14 przed końcem w trzeciej połowie, dzięki czemu drużyna Tampa Bay Lightning wygrała 5: 4 z Florida Panthers w niedzielę wieczorem w meczu 1 ich serii playoff.

Nikita Kuchirov strzelił dwa potężne gole w swoim debiucie w tym sezonie, a Blake Coleman strzelił gola na krótkim dystansie. Andrei Vasilievsky wykonał 35 rzutów obronnych, a Victor Heymann trzy asysty.

Jonathan Huberdeo strzelił jednego gola i dwie asysty, Owen Tibbitt i Alexander Barkov strzelili każdego gola i podania, a Carter Verhagy strzelił gola przeciwko swojej byłej drużynie gepardów. Sergey Bobrovsky zatrzymał 34 strzały, a Keith Yandel i Sam Bennett otrzymali asysty.

Zremisował z 4 punktami z siedmioma minutami, aby strzelić gola w mocnej grze, a następnie wywalczył zwycięzcę, gdy wykonał secesję, wyprzedzając Bobrovsky’ego z bekhendu.

Z Panterami prowadzącymi 3: 2, Huberdo wykonał split i wsunął dysk pod trybunę Wasiljewskiego na 1:27 na trzecie, aby wyrównać wynik na 3.

Tibbitt dał Panterom prowadzenie 4: 3 po swoim golu 4:09 z trzeciego miejsca.

Pantery myślały, że strzelili gola w Power Play, kiedy Sam Bennett dośrodkował piłkę obok Vasilevskiego na 7:26 z pierwszego, ale bramka została wyeliminowana z powodu interwencji bramkarza. Po 16 sekundach Lightning prowadził 1: 0 po krótkiej bramce Colemana.

Pantery remisowały na 1 bramce Barkova w Power Play o 9:41, a Verhaeghe wyprowadził ich na prowadzenie 3:29 na starcie.

Kucherov wyrównał 2-All po swoim pierwszym golu w Power Play w 4:48 sekundy. Drugi dał mu Lightning prowadzenie 3: 2, gdy wykonał pojedyncze podanie od Headmana z prawego koła z 5:09 w lewo na sekundę. Kuchirov opuścił cały sezon zasadniczy z powodu kontuzji pachwiny po operacji 29 grudnia. Swój pierwszy mecz rozegrał od 28 września.

Szczególnie podobna była pierwsza połowa, w której padło 16 rzutów karnych. Drugi semestr zakończył się ciężkimi walkami przed Tampa Bay Network.

READ  Will Ferrell wygwizdany przez kibiców na meczu Vancouver Whitecaps

wracać do pracy

Stephen Stamkus, który nie grał od 8 kwietnia z kontuzją dolnej części ciała, przez 16 meczów, wrócił do pierwszego meczu. Headman (dolna część ciała) i Ryan McDonagh (górna część ciała) również powrócili po nieudanych dwóch ostatnich meczach sezonu regularnego.

Uwagi: Od debiutu w National Hockey League w latach 2013-14, Kucherov strzelił 38 goli po sezonie, wiążąc Alexa Ovechkina z większością graczy. Gol Colemana na krótkim dystansie był pierwszym w kwalifikacjach do Team Lightning od czasu Alexa Killorna w meczu 1, rundzie 1 w kwalifikacjach 2019.

Uczestnicy

Pantery zwiększyły pojemność do 50% w kwalifikacjach. W niedzielę udział wzięło 9646 meczów.