Koronawirus: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie we wtorek

Koronawirus: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie we wtorek

Ostatni, ubiegły, zeszły:

Szef oddziału ratunkowego w agencji zdrowia ONZ mówi, że ponad 80 procent szczepień przeciwko COVID-19 jest konieczne, aby znacznie zmniejszyć ryzyko importowanych przypadków koronawirusa lub szerszego rozprzestrzeniania się choroby.

„Wysoki poziom szczepień jest wyjściem z tej epidemii” – powiedział dr Michael Ryan ze Światowej Organizacji Zdrowia.

Komentarze Ryana dla dziennikarzy w poniedziałek w Genewie pojawiają się, gdy bogate narody z dostępem do szczepionek stoją w obliczu presji ze strony Światowej Organizacji Zdrowia i wielu globalnych rzeczników zdrowia, aby podzielili się większą ilością dawek z krajami rozwijającymi się, którym bardzo brakuje dostępu.

Wielka Brytania przygląda się niedawnemu niewielkiemu wzrostowi liczby zachorowań, które można w dużej mierze przypisać wzrostowi zachorowań związanych z tak zwanym wariantem delta, który pierwotnie pojawił się w Indiach.

Maria van Kerkhove, szef techniczny WHO ds. COVID-19, zauważyła, że ​​wariant delta krąży w ponad 60 krajach i jest bardziej przenoszony niż wariant alfa, który po raz pierwszy pojawił się w Wielkiej Brytanii.

– Z Associated Press, ostatnia aktualizacja o 7 rano ET


Co się dzieje w całej Kanadzie

W weekend ludzie ustawiają się w kolejce do wyskakującej kliniki szczepień przeciw COVID-19 o nazwie Jabapalooza na boisku piłkarskim Immaculata High School w Ottawie. (Justin Tang/The Canadian Press)

Na dzień 10:10 czasu wschodniego Kanada zgłosiła 1 394 614 potwierdzonych przypadków COVID-19, z czego 22 302 uznano za aktywne. Liczba zgonów CBC News osiągnęła 25 779. Do tej pory w całym kraju podano ponad 26,4 mln dawek szczepionki COVID-19, według Śledzenie szczepionek CBC.

Ontario We wtorek zgłosił 18 zgonów i 469 nowych przypadków COVID-19. Powiat zgłosił hospitalizacje 621 osób, z czego 481 na oddziałach intensywnej terapii z powodu COVID-19.

Najlepsi urzędnicy ds. zdrowia w Ontario powiedzieli w tym tygodniu, że wariant delta COVID-19 został wykryty w całej prowincji i prawdopodobnie stanie się dominującym szczepem, tak jak miało to miejsce wcześniej w pandemii z bardziej agresywnymi wariantami. Jednak twierdzą, że szczepienia wydawały się chronić osoby z tą odmianą przed rozwojem ciężkiej choroby, zwłaszcza te, które otrzymały dwie dawki.

READ  Covid-19: Biden zastanawia się nad śmiercią 900 000 Amerykanów

W Atlantic Kanada w poniedziałek, Nowa Szkocja wzmiankowany 14 nowych przypadków COVID-19, Podczas Nowa Fundlandia i Labrador wzmiankowany dwie nowe sprawy.

tam było 1 nowy przypadek COVID-19 wspomniany w nowy brąz, w którym urzędnicy ogłosili, że hrabstwo nie osiągnęło celu 75 procent z tych 12 lat i więcej, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki COVID-19 do 7 czerwca.

Nie zgłoszono żadnych nowych przypadków COVID-19 w Wyspa Księcia Edwarda w poniedziałek.

w Quebec, urzędnicy ds. zdrowia zgłosili trzy dodatkowe zgony i 193 nowe przypadki COVID-19 w poniedziałek, gdy hrabstwo zniosło kolejne ograniczenia dotyczące zdrowia publicznego.

W hrabstwach preriowych w poniedziałek Manitoba Zgłoszono dwa dodatkowe zgony i 169 nowych przypadków COVID-19. Główny urzędnik ds. zdrowia publicznego w hrabstwie, dr Brent Rosen, powiedział, że urzędnicy „pracują nad naszym planem powrotu do zdrowia”, ale ostrzegł, że system opieki zdrowotnej pozostaje pod presją.

Saskatchewanw międzyczasie zgłosił trzy dodatkowe zgony i 68 nowych przypadków COVID-19.

w AlbertaUrzędnicy ds. Zdrowia zgłaszają dwa nowe zgony z powodu COVID-19 i 127 nowych przypadków COVID-19.

Na północy nie zgłoszono żadnych nowych przypadków w Nunavut, Północno – zachodnie terytoria lub Jukon w poniedziałek.

Brytyjska Kolumbia W poniedziałek zgłosił 482 nowe przypadki COVID-19 w ciągu ostatnich trzech dni i 12 dodatkowych zgonów.

– Z CBC News i The Canadian Press, ostatnia aktualizacja o 10:10 ET


Co się dzieje na całym świecie

Pracownik służby zdrowia szczepi mężczyznę chińską szczepionką COVID-19 w Katmandu we wtorek. (Prakash Mathema/AFP/Getty Images)

Narzędzie śledzące z Johns Hopkins University poinformowało, że we wtorek rano na całym świecie zgłoszono ponad 173,6 miliona przypadków COVID-19. Zgłoszona globalna liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła ponad 3,7 miliona.

w AfrykaSzef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że ma nadzieję zlokalizować zakłady produkcyjne afrykańskich szczepionek COVID-19, z których niektóre są bliskie produkcji do końca 2021 r., w wyścigu o wprowadzenie większej liczby szczepionek na kontynent.

READ  Prawybory opozycji w Wenezueli: czy Maduro wreszcie zostanie zakwestionowany? | Wiadomości polityczne

w Azja i Pacyfik W regionie liczba codziennych zakażeń koronawirusem w Indiach spadła poniżej 100 000 po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy, ponieważ ogólny spadek skłonił niektóre stany do złagodzenia ograniczeń.

86 498 dodanych przypadków w ciągu ostatnich 24 godzin spowodowało wzrost łącznej liczby przypadków w Indiach do 29 milionów we wtorek, ustępując jedynie Stanom Zjednoczonym, które mają ponad 33 miliony.

Tymczasem Nepal wznowił we wtorek wstrzymaną kampanię szczepień przeciwko koronawirusowi z milionem dawek dostarczonych przez Chiny po tym, jak kraj himalajski wystosował międzynarodowe apele o pomoc. Kampania szczepień w Nepalu rozpoczęła się w styczniu, ale została wstrzymana, gdy sąsiednie Indie odnotowały gwałtowny wzrost koronawirusów i zakazały eksportu szczepionki AstraZeneca.

w Ameryki, Nowy Jork zniesie więcej przepisów dotyczących COVID-19, gdy 70 procent dorosłych otrzyma przynajmniej jedną dawkę szczepionki, gubernator Andrew Cuomo ma nadzieję, że stan przybędzie w ciągu kilku dni.

Według najnowszych danych federalnych prawie 69 procent dorosłych w Nowym Jorku otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki.

w Bliski Wschód, Kuwejt zatwierdził szczepionkę przeciw COVID-19 opracowaną przez Johnson & Johnson, podała Kuwait News Agency.

w EuropaW Danii naukowcy wykorzystują wirtualną rzeczywistość, aby zachęcić do większej liczby szczepionek na COVID-19, grając w manewrowanie przez zarażony wirusem tłum na placu miejskim.

– Z The Associated Press i Reuters, ostatnia aktualizacja o 7:10 czasu wschodniego


Masz pytania dotyczące tej historii? W komentarzach odpowiadamy na jak najwięcej.


Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *