Chiny z powodzeniem uruchamiają statki kosmiczne w celu zaopatrzenia w towary | Kosmiczne wiadomości

Tianzhou-2 to druga z 11 misji wymaganych do ukończenia pierwszej stałej chińskiej stacji kosmicznej.

Chiny z powodzeniem wystrzeliły zautomatyzowany statek kosmiczny do zaopatrywania ładunków, aby spotkać się z jednostką orbitującą, drugą z serii misji potrzebnych do ukończenia pierwszej stałej stacji kosmicznej.

Chińskie Biuro Inżynierii Lotnictwa i Kosmonautyki poinformowało w sobotę, że Tianzhou-2, czyli chiński statek kosmiczny, został wystrzelony przez rakietę Long 7 marca-7 Y3 z kosmicznego centrum startowego Wenchang na południowej wyspie Hainan na Morzu Południowochińskim.

Tianzhou-2 to druga z 11 misji wymaganych do ukończenia pierwszej chińskiej samodzielnie opracowanej stacji kosmicznej około 2022 r., Która ma miejsce po wystrzeleniu głównej jednostki Tianhe pod koniec kwietnia.

Tianhe, czyli Niebiańska Harmonia, to trzecia i największa stacja orbitalna wystrzelona przez coraz ambitniejszy chiński program kosmiczny.

Stacja kosmiczna, składająca się z trzech jednostek, będzie konkurować z jedyną inną stacją w służbie, Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS), wspieraną przez takie kraje, jak Stany Zjednoczone, Rosja i Japonia.

Stany Zjednoczone zakazały Chinom udziału w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Waszyngton ostrzega przed tajemnicą otaczającą chiński program i jego powiązaniami wojskowymi.

Tianzhou-2 zadokuje niezależnie do Tianhe, co zapewni zaopatrzenie przyszłym astronautom, a także zachętę do utrzymania wysokości orbity.

Oficjalne media podały, że uruchomienie zostało przełożone w tym miesiącu z przyczyn technicznych.

Pierwszy transportowy statek kosmiczny Tianzhou-1 został wysłany trzykrotnie w 2017 roku, aby zatankować laboratorium kosmiczne – Tiangong-2, jako test technologii potrzebnych do wsparcia budowy stacji kosmicznej.

Zarówno Tiangong-2, jak i dawne laboratorium kosmiczne Tiangong-1 zostały usunięte w ostatnich latach.

W przyszłym roku Chiny wystrzelą pozostałe dwie jednostki bazowe – Wentian i Mengtian – używając Long March 5B, swojego największego i najpotężniejszego statku kosmicznego.

Pocisk ten, zdolny do wysłania 25 ton ładunku na niską orbitę okołoziemską, budził niepokój na początku maja, ponieważ powrócił do atmosfery po umieszczeniu Tianhe na orbicie.

READ  Francja opóźnia wydanie szczepionki dla pracowników służby zdrowia na karaibskich wyspach dotkniętych zamieszkami

Doniesienia medialne ostrzegały o „nieocenzurowanym” powrocie do pierwszego etapu pocisku, przywracając wspomnienia szczątków z pierwszego lotu Long March 5B w maju 2020 r., Który zniszczył budynki po wylądowaniu na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Pozostałości pocisku w końcu wylądowały na Oceanie Indyjskim, ale Chiny zostały skrytykowane za brak przejrzystości co do czasu powrotu gruzu i przewidywania jego drogi.

Od czerwca do 2022 roku cztery załogowe statki kosmiczne i cztery statki towarowe zostaną również wystrzelone przez mniejsze rakiety Long March-7 i 2F, które mają niewielką ładowność naziemną wynoszącą odpowiednio 14 ton i 8,8 ton.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *