Mówi się, że Google utrudnił znalezienie ustawień prywatności Androida

Mówi się, że Google utrudnił znalezienie ustawień prywatności Androida

Podejście Google do prywatności Androida jest pod ostrzałem po odkryciach dokonanych przez Who Pozew antymonopolowy Arizony Poprzez śledzenie telefonu. Jak na przykład Od środka Raporty, Niedawno ponownie modyfikowany Dokumenty W tym przypadku zwraca uwagę, że Google utrudnił znalezienie ustawień prywatności Androida. Kiedy Google testował wersje systemu operacyjnego, które zawierały funkcje prywatności, firma podobno postrzegała większe wykorzystanie tych funkcji jako „problem” i zamierzała pogłębić to w systemie menu.

Gigant technologiczny z powodzeniem wywarł również presję na marki telefonów Jak LG Według prawnika z Arizony, żeby zakopać miejsca, które były na porządku dziennym. Pracownicy Google przyznali również, że trudno jest powstrzymać firmę przed zlokalizowaniem Twojego domu i firmy, i narzekali, że „nie ma sposobu”, aby przekazać aplikacjom innych firm Twoją lokalizację bez przekazywania jej również Google.

Poprosiliśmy Google o komentarz. Powiedziała, że ​​w przeszłości prawnicy z Arizony fałszywie przedstawiali jej usługi i oferowali „silną” kontrolę nad prywatnością witryny.

Google ostatnio poprawiało prywatność. Android 12 Oprócz pulpitu nawigacyjnego prywatności i innych elementów sterujących będzie on zawierał „przybliżoną” opcję witryny. Jeśli jednak zarzuty się utrzymają, firma może stanąć w obliczu trudnej walki prawnej – sugeruje to, że Google jest zdeterminowany, aby zbierać dane wbrew preferencjom użytkowników Androida.

Wszystkie produkty rekomendowane przez Engadget są starannie dobierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  „Elden Ring” w końcu ogłasza własne rozszerzenie DLC „Shadow Of The Erdtree”

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *