Milik został wykluczony z kadry Polski na Euro 2020 z powodu kontuzji

Milik został wykluczony z kadry Polski na Euro 2020 z powodu kontuzji

Opalenica: Polski napastnik Arcadius Milik (Szkatułka) PZPN potwierdził w poniedziałek, że przegapi Euro 2020 po odejściu z drużyny z powodu kontuzji kolana.

Pod koniec maja F.C. W ostatnim meczu Ligu 1 sezonu przeciwko Mets, Olympic Marseille doznał niewielkiego rozdarcia menstruacyjnego na lewym kolanie. Po tym nie wrócił do normalnego treningu.

– Kontuzja 27-letniego napastnika na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Opalenicy usunęła zawodnika z turnieju – podała w komunikacie FA.

Ponieważ Polska ma zadebiutować w grupie E przeciwko Słowacji 14 czerwca, Milik przez ostatnie dwa tygodnie był leczony, aby zabrać go na pełny trening.

Wrócił jednak do swojego klubu z obozu treningowego w Polsce późnym poniedziałkiem, który podejmie dalsze działania w celu wyleczenia kontuzji.

FA twierdzi, że zdecydowało się nie zgłaszać 70 kapsli jako alternatywy dla zwycięskiego Milika.

„Objawy, których doświadczył podczas treningu i dodatkowe testy, które nastąpiły po nim, potwierdziły, że kontuzja uniemożliwiała mu pełny trening i rywalizację” – czytamy w oświadczeniu.

– Mimo rehabilitacji piłkarz przyznał, że nie czuje się w 100% gotowy do rywalizacji na UEFA Euro 2020 z pełnym zaangażowaniem.

Nieobecność Milika będzie oznaczać, że opcje ofensywne trenera Paulo Sousy zostały wcześniej utracone z powodu złamania kostki przez napastnika Herthy Berlin, Christophe’a Biadecka, i będzie obciążać napastnika Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego. – Reuters

READ  Cena detaliczna warzyw w Polsce wzrosła, a spożycie spadło

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *