Kopitar, Kings pokonali Canucks po raz czwarty z rzędu

Kopitar, Kings pokonali Canucks po raz czwarty z rzędu

Kopitar powiększył prowadzenie na 3:1 o 18:20. Okrążył siatkę i strzelił krążek po tym, jak jego pierwszy strzał z prawego koła odbił się od rękawicy DeSmitha i odbił się rykoszetem w dalszy słupek, podczas gdy koledzy z drużyny Adrian Quimby i Quinton Byfield, z których każdy miał asystę w grze, walczyli o przód siatki .

„Miałem tylko nadzieję, że piłka opadnie na tyle, że będę mógł okrążyć siatkę i tak się stało” – powiedział Kopitar.

Dla Kopitara był to czwarty mecz z rzędu, który w serii zdobył dziewięć punktów (cztery gole i pięć asyst).

Kempe ma osiem punktów (jeden gol i siedem asyst) w swojej serii czterech zwycięstw z rzędu, a Byfield ma asystę w trzech meczach z rzędu.

„Na pewno poprawiamy się jako linia” – powiedział Kopitar. „Odzyskujemy nastrój. Odzyskujemy pewność siebie i wiarę. W ostatnich kilku meczach wykonaliśmy kilka zagrań, które zakończyły się bramkami i dlatego czujesz się pewniej i komfortowo na lodzie i czasie. wydaje się naprawdę zwalniać lub odtwarzanie trochę zwalnia.”

Boeser podwyższył wynik na 3-2 po 17:07 trzeciej tercji, gdy DeSmith przyciągnął dodatkowego napastnika i strzelił gola po strzale z górnej części prawego koła, które odbiło się od łyżwy Kopitara w szczelinie. Canucks oddali tylko jeden strzał na bramkę w tej kwarcie, po czym DeSmith strzelił pierwszego gola o 15:27.

Następnie Vancouver dostało przewagę na 21 sekund przed końcem, a DeSmith ponownie się wycofał, ale oddał tylko jeden strzał.

„Trzecia tercja była naszym najlepszym okresem, dopóki nie strzelili gola [with] „Myślałem, że dobrze sobie z nimi poradziliśmy, przy pustej siatce” – powiedział tymczasowy trener Kings Jim Heller. „Wcale nie dałem im zbyt wiele. Pod koniec nie ma wątpliwości, że zrobiło się trochę nerwowo. Kilka interwencji”. [Talbot] Chłopaki zablokowali kilka strzałów i udało im się. To dobry zespół. Jesteśmy dumni, że ich pokonaliśmy.”

READ  Dlaczego reżyser z Toronto mieszka przez miesiąc w brudnej dziurze?

Uwagi: Asysta Kopitara była jego 40. asystą w sezonie i 14. osiągnięciem przez niego kamienia milowego, który pod względem liczby najbardziej aktywnych graczy NHL jest na równi z Sidneyem Crosbym z Pittsburgh Penguins. … Środkowy Canucks Elias Lindholm opuścił swój pierwszy mecz od czasu przejęcia go z Calgary Flames 31 stycznia z powodu nieujawnionej kontuzji. To jest dzień po dniu.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *