Andrew Mangiapane z drużyny Flames został zawieszony na jeden mecz za wbicie głowy Jareda McCanna w lód

Andrew Mangiapane z drużyny Flames został zawieszony na jeden mecz za wbicie głowy Jareda McCanna w lód

Płomienie Calgary’ego prosto Andrzej Mangiapane Został zawieszony na jeden mecz za sprawdzanie napastnika Seattle Kraken Jareda McCanna Podczas sobotnich zawodów Departament Bezpieczeństwa Zawodników ligi NHL Ogłoszono w niedzielę.

W pierwszej kwarcie McCann rozłożył się, blokując uderzenie Mangiapane z bekhendu, które prawie na pewno zakończyłoby się golem, gdyby jego strzał nie został zablokowany. Mangiapane wydawał się urażony, a gdy McCann leżał na lodzie, Mangiapane dwukrotnie go sprawdził. Pierwszy był strzałem w nogę, a drugi posłał twarz McCanna prosto na lód.

Oto sztuka, o której mowa. Mangiapane został wyrzucony z boiska i otrzymał karę do meczu za zamiar uderzenia, zapewniając Krakenowi pięciominutową grę w przewadze.

McCann opuścił grę i udał się do tunelu W szatni. Wrócił na ławkę rezerwowych Krakena przed końcem pierwszej kwarty i wydawało się, że podczas gry uniknął poważnej kontuzji.

Zawieszenie to pierwsze w karierze Mangiapane.

Lewy skrzydłowy Flames Andrew Mangiapane został wyrzucony z sobotniego meczu z Krakenem. (Sergey Belsky – USA Today Sports) (USA Today Sports za pośrednictwem Reuters Con)

To niewytłumaczalna decyzja Mangiapane. Nie ma żadnego uzasadnienia dla jego ataku na McCanna. Mangiapane, niewymiarowy napastnik jak na standardy NHL, znany jest przede wszystkim ze strzelania goli grupami i zapewniania drugorzędnego ataku drużynie Flames, która desperacko potrzebuje dodatkowej punktacji. W sobotę 27-latek strzelił cztery gole i siedem punktów.

McCann rozpoczął ofensywnie gorąco, strzelając sześć goli i dziewięć punktów w 11 meczach. Zapowiada najlepszy sezon w swojej karierze, w którym strzelił 40 goli i 70 punktów.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *